Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

    Само едно допълнение. 310 м/с. в кал. 5,5 мм с около еднограмова съчма е непостижимо с пружинна пушка. ПСП е друга бира. На практика около 250-260 м/с. е тавана без дизелиране. Напълно достатъчно за стрелба по живи цели до куче което аз лично силно не препоръчвам по хуманни съображения. 6,35 мм с 200 м/с. е сериозна работа. Би могла да убие и човек ако го уцели където трябва. За сравнение 6,35 мм пистолетния патрон на Браунинг има 230 м/с.

    П.П. Всички състезателни въздушни пушки за точна стрелба са кал 4,5 мм
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
      Само едно допълнение. 310 м/с. в кал. 5,5 мм с около еднограмова съчма е непостижимо с пружинна пушка. ПСП е друга бира. На практика около 250-260 м/с. е тавана без дизелиране. Напълно достатъчно за стрелба по живи цели до куче което аз лично силно не препоръчвам по хуманни съображения. 6,35 мм с 200 м/с. е сериозна работа. Би могла да убие и човек ако го уцели където трябва. За сравнение 6,35 мм пистолетния патрон на Браунинг има 230 м/с.
      Абе... имаше една китайка, която се зареждаше с лост под цевта. Съчма с тефлонова вложка излиташе с горе- доло такава скорост.
      Питай ме как съм измерил дулната скорост, де.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

        Съчмите с тефлонова вложка май бяха бронзови и са по-леки. Та може...
        Как си я измерил ти ще кажеш. Има си специални уреди.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

          Специалният уред беше "Наръчник на икономиста" от ноември, 2001 година.
          Слагам го на 2 метра от стенда и редувам пушките (и трите са 5,5). Предполагам, че обявените на Гамо 190 м/с. и на Байкал 220 м/с. са верни. В интерес на истината, Гамо и Байкал дадоха почти еднакви показатели и стигнаха до пробита 238-ма страница. Добре де, Байкалчето беше почти разкъсал и 242-ра. Китайката стигна почти до 305-та страница. И трите изстрела са с еднакви съчми, еднакво влизащи в цевта. И при най- добрите производители на съчми има отклонения и някои влизат с натиск, други влизат хлабаво... взел съм го изнавпредвид.
          Тия с тефлоновите уплътнения, мисля че са месингови. Определено излизат с по- голяма скорост, но ми даваш една идея, да ги видя до коя страница ще стигнат. По- леки са и мисля че ще се изложат.

          Така... какво се случва в процеса на експлоатация, чии уплътнения, пружини, спускови механизми... отиват по дяволите и трябва да се сменят, е друга мнооооого дълга тема. Аз прострелвах нови пушки, за тях става дума.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Специалният уред беше "Наръчник на икономиста" от ноември, 2001 година.
            Слагам го на 2 метра от стенда и редувам пушките (и трите са 5,5). Предполагам, че обявените на Гамо 190 м/с. и на Байкал 220 м/с. са верни. В интерес на истината, Гамо и Байкал дадоха почти еднакви показатели и стигнаха до пробита 238-ма страница. Добре де, Байкалчето беше почти разкъсал и 242-ра. Китайката стигна почти до 305-та страница. И трите изстрела са с еднакви съчми, еднакво влизащи в цевта. И при най- добрите производители на съчми има отклонения и някои влизат с натиск, други влизат хлабаво... взел съм го изнавпредвид.
            Тия с тефлоновите уплътнения, мисля че са месингови. Определено излизат с по- голяма скорост, но ми даваш една идея, да ги видя до коя страница ще стигнат. По- леки са и мисля че ще се изложат.

            Така... какво се случва в процеса на експлоатация, чии уплътнения, пружини, спускови механизми... отиват по дяволите и трябва да се сменят, е друга мнооооого дълга тема. Аз прострелвах нови пушки, за тях става дума.
            И аз съм ползвал подобен "уред", но после преминах на чамова летва и тенекия от сирене.
            Имам един "Хайнел 303" 4,5 мм. от ДОСО-вско време на който правих най-различни подобрения/експерименти и сравнявах.
            До двайсетина метра пробиваше гугутка когато още стрелях по живи мишени.
            Тези съчми с тефлона бронзови/месингови са по-леки, но по-твърди, та нищо чудно да ти пробият "Наръчника...".
            Един собственик на оръжеен магазин, бивш колега от МВР ми каза, че от тефлона остава по каналите на цевта и после много трудно се чисти. Та не ми ги препоръча, аз се бях засилил да си купувам.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
              И аз съм ползвал подобен "уред", но после преминах на чамова летва и тенекия от сирене. ...
              ...
              О-о-о-о, има и други сиромашки пинизи. Хартиената мишена я лепиш на найлонова торба, тъпкана с парцали. Бумкаш, бумкаш... па, отръскаш парцалите. От 100 съчми, поне 90 са с незначителни деформации. Прекарваш ги през специално калибрована за целта дупка, със специално струговано за целта шило и имаш нови съчми за пуцане. Още си пазя някъде "калибратора". Дори си купувах ловни съчми, които прекарани през калибратора ставаха задоволителни амуниции за по- безотговорни стрелби. По едно време, даже бях докарал технологията до прилична чашковидна форма, но това бяха времената, когато през цевта минаваха по 4-500 подобни творения на ден, а кинтите бяха кът, пък и оригиналните съчми не изобилстваха в търговската мрежа.
              А, другарят Пейчев, дали реши нещо?
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                О-о-о-о, има и други сиромашки пинизи.............. оригиналните съчми не изобилстваха в търговската мрежа.
                Подсети ме...като сме го ударили на спомени.
                Някъде 6-7 клас по ДОСО-вско време. Баща ми беше председател на ДОСО в неговото предприятие и лятото довлече една въздушна пушка. Обаче съчми - йок. Но ние сме нация техническа. Олово от стари акумулатори, бой с чука, после овалване между две мраморни плочи докато стане на пръчка. Пробване дали сме догодили диаметъра и насичане с нож на съчми. Точност задоволителна за тогавашните ни разбирания и цели. Като лети "съчмата" се премята и срезовете бляскат на слънцето, и се проследява траекторията. Врабци, консервени кутии, крушите и дюлите на комшиите. Есента като ги браха стана голям скандал и пушката беше моментално "иззета", но цяло лято бяхме царе с приятелите.
                А, стреляли сме и с топчета от станиьол.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                  За запазване на съчмите(чашките),навремето след хартиените мишени слагахме висящо одеяло.Ловеше ги цели без проблем,рядко се случваше да има деформирана.Стреляхме със Хайнел 311-312 и чешките Славия.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    За запазване на съчмите(чашките),навремето след хартиените мишени слагахме висящо одеяло.Ловеше ги цели без проблем,рядко се случваше да има деформирана.Стреляхме със Хайнел 311-312 и чешките Славия.
                    Хайнел 312 и новите Славии не го ли пробиваха?
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                      Мдам... какви ли изобретения нямаше. Ама, кутийка "Диаболо" се намираше по- трудно и от пушка.
                      Тааааааа, като сме такива "стари пушки", какво бихме му препоръчали на Пейчев? Да почнем от калибъра. 4,5- 5,5- или 6,35 (а не 6,5, както уместно ме поправи Чичо).
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                        Хайнел 312 и новите Славии не го ли пробиваха?
                        Хайнела не,ама Славията дупчеше 4см чамова талпа...

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Мдам... какви ли изобретения нямаше. Ама, кутийка "Диаболо" се намираше по- трудно и от пушка.
                        Тааааааа, като сме такива "стари пушки", какво бихме му препоръчали на Пейчев? Да почнем от калибъра. 4,5- 5,5- или 6,35 (а не 6,5, както уместно ме поправи Чичо).
                        Аз съм на 5,5мм,Хъдсан ВТ-65RВ,за мен е добро пушкало,лошото е,че не намирам време да пострелям.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151117_225552.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5691725
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151117_225622.jpg
Прегледи:1
Размер:112.4 КБ
ID:5691726
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                          А-а-а-а, чакай малко! Ако ще говорим за механизми със сгъстен въздух, нещата стават други. То е... на разбираем за колегата език- все едно да смениш CCD матрицата с огледало.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                            ПСП-то е друга вселена. Блазе му на Пламен
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                              Влезнем ли в другите системи, отиде та се не видя. Пейчев търси пушка до 250 лв. Тая на Пламен, не му върши работа, Биг-Борето на Дроба-също.
                              Пейчев, сериозно ти казвам, около 5-14 декември ще идвам към В.Търново. Мисля си да ти донеса едно Байкалче 5,5. Постреляй с него- после решавай.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                                Здравейте.
                                Въпросът ми е спешен.Кое да избера ВЪЗДУШНА ПУШКА EVANIX RAINSTORM SL SHB SEPATIA WOOD AMBI 6.35MM или Evanix blizard s 10 6.35 и каква помпа трябва да си купя за възможно най-малко пари.
                                Ако я поръчам от интернет, ще има ли гаранция и ако пристигне повредена, мога ли да я върна?
                                Благодаря предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X