Обява

Свий
Няма добавени обяви.

САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Стават за забавление на големи деца, за игра на малки и... толкова.
    Могат да докарат травма ма то и с камък ако се хвърлиш по някого пак вероятно да се получи същото.
    Вярно е, че са прекалено скъпи предвид тези "особености", нелепо е да се вярва в захаросаните реклами.
    А именно основното им предназначение според производителя - хоум дифенс.

    Преди време едва се удържах от второ подхлъзване в тази насока а именно тунинг и на револвера.
    При него има повече захаросани глупости - освен power kit, цев има и някакви алуминиеви барабани.
    Тоест повече неща за които да оскубят пари и пак за едно малко по-голямо "нищо".

    Не случайно са на свободна продажба - безполезни са за всичко различно от фън!


    Враг усраине

    Коментар


    • #77
      Да, с такова впечатление останах и аз, но ти имаш опит от първа ръка. Нямам идея с каква начална скорост се изстрелват тези гумени топчета, но по клиповете на ревютата ми се вижда твърде ниска. Правил съм експерименти с патрони на НИТИ Казанлък 12к ПКК, снарядени с гумен куршум(топче) 17.4мм и V05 - 310 m/s, Това според данни на производителя, не съм замервал скорости. Гърмят добре и на близки дистанции имат сила, но след 10тина метра летят на където си искат. Вероятно си искат цилиндрична цев, нещо като 51см помпа с шок цилиндър или максимум 0.25мм дулно стеснение. Аз съм ги пробвал с ловна пушка ИЖ 43М и ZH- 301, но са със сравнително шокови цеви и точността, не е особено добра над 10- 15м да речем. С патроните снарядени с каучокови сачми на същата фирма, нещата са още по- зле. Явно те още повече се мачкат в шока, летят на където им скимне и ми идват неизползваеми на разстояние повече от 5м. Това пак със 70- 72см шокови цеви де. Нямам къса(51см) цилиндрична цев да пробвам. Предполагам там нещата ще стоят по съвсем различен начин от към балистична гледна точка. Форумът се чете от интелигентни хора и мисля, няма нужда да споменавам, че съм си правил тестове и проби от скука и собствена забава - такива неща са забранени за самоотбрана.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • sl.daskalov
        sl.daskalov коментира
        Редактиране на коментар
        Значи тия ловни патрони с гумено топче и с гумени сачми, в полицията се водят помощно средство! Т.е. предназначени са за гърмене по тълпи като по инструктаж трябва да се целиш в земята пред тълпата за да бъдат попаденията не преки, а от рикошет! При повече изстрели цевта се натлачва яко с гума полепнала.

    • #78
      Аз също правих доста експерименти за които писах по-напред в темата.
      Или беше в друга но пак тук
      Гумени топчета и сачми изстреляни от газово оръжие правят значително по-сериозни поражения но точността се свежда до няколко метра.
      Което пък точно за самозащита е сравнително приемливо.
      Разбира се всичко това е незаконно, може би точно защото върши работа.
      Също така подобни експерименти са рискови незадисимо от коя страна на цевта се намираш.

      Umarex в това отношение е безопасна игла.
      Проблемът му е, че е такава от всяка страна на цевта а това изключва целите, за които се продава!

      Враг усраине

      Коментар


      • #79
        Мене тоя револвер ме интересуваше повече като средство за забавление и по-малко като средство за самоотбрана и то при строго определени случаи! За самоотбрана имам добър набор от огнестрелни но има случаи когато употребата на огнестрелни е нежелателна! Примерно ако ми скочат кучета, аз нямам желание да ги трепя обикновенно пък с камъни не съм много точен, та това пищовче може и да свърши работа. Според българските закони се оказва че примерно група мангали могат да те пребият с камъни но ти нямаш право да се отбраняваш с огнестрелно оръжие защото отбраната превишавала нападението, та бих предпочел вместо и аз да ги замерям с камъни, да спукам някоя глава с това плакало. А то ще има и психологически ефект при първия дето ще се затъркаля по земята със спукана глава! Гледам има и метални куршуми за тоя револвер, има и форма сам да си отливаш куршуми, има и някакви лютиви топчета. Та ще видим де, дали ще прежаля едни пари.
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          При такива очаквания няма да те разочарова.

          Всъщност до към десетина метра има впечатляващо точна стрелба.
          Абсолютно нищо общо като точност със сачми и гумени топчета през от газеняк!

          Иначе за животинки са доста хуманно средство.
          Ще ги отблъсне а със сигурност няма да ги убие.

          Проблем според мен са габаритите - револверът особено е доста обемен за редовно носене.
          Не е фактор ако се ползва за фън но някак не се виждам как бих мъкнал с мен редовно.

          И пистолетът и револверът могат да се оборудват със специфичен кобур от Umarex като аксесоар.
          Изглеждат ми много практични но аз не съм купувал такъв за нито едното.
          Не че са особено скъпи но нямам никакво намерение да ги разнасям редовно.
          Освен това ако се добави каквото и да било към тях, например лазерче или фенерче вече не влизат в тези кобури.

        • I.Guberkov
          I.Guberkov коментира
          Редактиране на коментар
          Револвера е огромен и кобура е напълно безсмислен. Нося си го в раницата.
          Пистолета е по-компактен и става за носене на кръста.

      • #80
        Разбирам те, в такива случаи, може и да свърши работа, но сякаш, не е особено точно и мощно оръжие, та да нанесе такива травми на 15тина метра да речем, но знам ли. Все ще върши някаква работа. Инак за използването на късо огнестрелно за самоотбрана и тя да не е превишена ми клони към нула... Може да пробваш и да видиш как е. Може да ти хареса. Ако ли не все ще се продаде с някакви незначителни загуби.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #81
          Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
          ...
          Един интересен въпрос.
          Какво е гръцкото законодателство относно CO2 пистолетите?
          Мога ли да пренасям играчките в колата и евентуално да си ги полвам в собствен имот?
          Не си го и помисляй! В Гърция са строго забранени дори детски играчки с форма на оръжие!

          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #82
            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Не си го и помисляй! В Гърция са строго забранени дори детски играчки с форма на оръжие!
            Стана ми любопитно и потърсих информация.
            Прочетеното просто засили недоументието ми към наплива за тази страна.
            Уродливите сцени на Кулата през лятото и по празници…

            Оказа се, че крупните 2 пъти, когато съм пребивавал или просто минавал от там съм бил Хабсолютен талибанин.
            При това без да съм предполагал и без намерение да ги провокирам.
            Добре, че моторастите за тях явно и за това не ставаме.

            От край време не понасям държавата и уредбата им а с познанието - все повече и повече.
            Всяка страна си има особености но в тази дори цвета на небето генерира антипатия.
            Напълно разбирам и отношението на турците към тях
            Враг усраине

            Коментар


            • #83
              Има доста държави, където нещата с ОО са много по- затегнати от колкото у нас. За Гърция, не знам, но в Мексико например е забранено притежаването на КНО от цивилното население. Само служители на реда имат право. Поне до преди години беше така, сега не зная как е. Съответно, ако си цивилен гражданин на страната, то няма как законно да притежаваш КНО. Ако притежаваш - то ще е незаконно, а там за незаконно притежание на оръжие даваха доживотна присъда. У нас са доста по- либерални нещата при незаконно притежаване - лишаване от свобода от две до осем години. А често и само с условна се разминават. Гърците, не ги знам до колко си раздават оръжие на цивилното население и какви са им законите. Както е тръгнало и при нас може да ни ги оберат масово. Вярно е, че не сме много за ОО масата българи. Но пък за въздухарки и то мощни такива - няма ограничения, няма разрешителни и хамалогиите покрай тях, което е плюс. Много хора се ориентираха към пневматиката, която последните години се разви доста.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X