Обява

Свий
Няма добавени обяви.

САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Аз искарах курсовете за боен пистолет, събрах всички документи и се отказах (за сега, пък и завинаги). Главно ме отказа адвоката, който водеше лекциите и детайлно разгледа самозащитата с огнестрелно оръжие. Истината е, че и да те оправдаят, пак ще плащаш кръвнина цял живот. Моето решение за в гората е 1. Спрей + 2. PCP.
    Така първо вадиш спрея и показваш за пред уважаемия съдия, че си имал намерение да пощадиш нападателя. Освен това ако той има боен пистолет, няма да го предизвикаш със спрей.
    След това, ако нападателят продължава да те застрашава, го пълниш със сачми. И все пак са сачми, не е огнестрелно оръжие - това за пред уважаемия съдия.😅

    А още по-добре наблягаш на фитнеса, обличаш един бял потник и гледаш проклето. 😁
    Defender 110
    Wrangler YJ на трупчета

    Коментар


    • diduan
      diduan коментира
      Редактиране на коментар
      Ти май искаш да ми обереш гъбите, ама няма да ти кажа.😁

    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Е не знаех, че гъбарите ходите въорежени и готови за бой.

    • diduan
      diduan коментира
      Редактиране на коментар
      Разбира се👍Гъби, гъби, ама може да те нападне я заек, я фазан.

  • #62
    То го е казал народа: бай бабо да не срещаш мечка....ама ако не дай Боже я срещнеш и с бяг и думи не става, не е лошо да имаш и резервен изход.
    Иначе по логиката "какво може да стане"....не трябва да караме и кола....

    Коментар


    • artefekt
      artefekt коментира
      Редактиране на коментар
      Не, имам предвид че и с автомобил можеш да убиеш човек....пази Боже...

    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      В контекста ми е трудно да си представя как ще ползваш автомобил за самозащита в условията на неизбежна самоотбрана.
      А че сакатлъци стават и може да се случи всичко, така е и да, не дай Боже.
      Но ако някой ще придобива лично оръжие с нагласата на недайбоже, то това е наистина опасно. А само аз познавам десетки такива. Това имах предвид.

    • artefekt
      artefekt коментира
      Редактиране на коментар
      Е не гледай така буквално на нещата....а и коментара ми беше по повод тази част от поста на diduan
      Аз искарах курсовете за боен пистолет, събрах всички документи и се отказах (за сега, пък и завинаги). Главно ме отказа адвоката, който водеше лекциите и детайлно разгледа самозащитата с огнестрелно оръжие. Истината е, че и да те оправдаят, пак ще плащаш кръвнина цял живот.

  • #63
    Абе тука много акъли,ама ако сте на мястото на моя познат друга песен ще пеете.Както и да е,разчитайте да не ви се случва и така.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • #64
      Мое виждане е, че трябва да се разреши свободно носене и ползване на КНО за самозащита, без обтекаемата формулировка за паритет на действията и противодействията. Рязко ще намалеят бабаитите по улиците. Както е казано в книгата за джунглата - по-добре противника да е в болницата или моргата вместо мене
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        Ами това, което написах - два дрогирани 130 килограмови шопара те засичат на светофара с Г-класа, защото са решили, че ти ееее там си карал цели 100 метра пред тях, вместо да се изпариш от лентата ИМ и ти вместо доброволно да се подготвиш за посещение на Пирогов с неизвестни последици, ги отстрелваш спокойно и си продължаваш пътя мирно и кротко.

      • Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        Ами не става така, освен ако не си в киноцентъра и снимаш уестърн в модерен вариант. Иначе винаги е звучало примамливо.
        Пък и такива често са запасали и те по нещо на кръста, двама са, и току виж си отидеш бадева. Просто поглеждай в огледалото и ги пускай да си трошат главите.

      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        Ами, когато започне да става така, ще изчезне и чувството за безнаказаност у такива елементи, и колкото и да са големи, и с гладки полукълба, ще им примигва някаква лампичка. Дори и да е такава от осветлението на арматурното табло ))))))))))

    • #65

      • Ясен коментира
        Днес, 22:26
        Като в дивия запад - който оцелее, той е прав. ...
      Ми не, който оцелее, той ще е здрав и жив или поне така се предполага.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #66
        • коко келеша коментира
          Вчера, 23:05
          Ами това, което написах - два дрогирани 130 килограмови шопара те засичат на светофара с Г-класа, защото са решили, че ти ееее там си карал цели 100 метра пред тях, вместо да се изпариш от лентата ИМ и ти вместо доброволно да се подготвиш за посещение на Пирогов с неизвестни последици, ги отстрелваш спокойно и си продължаваш пътя мирно и кротко.
        Ееееех, оптимисти, оптимисти...даже в Меката на Самоотбраната-с-оръжие a.k.a. Stand-Your-Ground State не можеш ей така просто да си застреляш двама души на светофара и да си продължиш мирно и кротко. Освен в Холивуд. И добре, че не може, иначе много по-вероятно двата шопара да те отвеят през прозореца на Г класата с патрони за глиган и мотива, че са се самоотбранили. Щото те са двама, пък ти си умрял и с пръст на спусъка.
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • #67
          Глей ся, винаги трябва да има начин за изравняване на силите. А както казват - по-добър от този на мистър Колт все още не е измислен . Мноооого едно време, като ученици, се запознахме с един пич, с прякор "панамата", който водеше тренировките по оцеляване на нашите Емил Боевци. Та той казваше, че срещу КНО нямаш никакъв шанс ако си на повече от 2 метра от стрелеца.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #68
            Първоначално публикуван от diduan Преглед на мнение
            Аз искарах курсовете за боен пистолет, събрах всички документи и се отказах (за сега, пък и завинаги)....
            Тоест получил си разрешително за придобиване и си се отказал?


            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            ... Та той казваше, че срещу КНО нямаш никакъв шанс ако си на повече от 2 метра от стрелеца.
            Ако допуснем, че е прав същото важи и за двете страни

            P.P. Интересното е, че извън хипотезата циганин с брадва повечето пищолджии си представят самозащитата именно като "ако ми скочи някой докато карам"



            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • diduan
              diduan коментира
              Редактиране на коментар
              Да, просто не си купих КНО.

          • #69
            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            ...P.P. Интересното е, че извън хипотезата циганин с брадва повечето пищолджии си представят самозащитата именно като "ако ми скочи някой докато карам"
            Ами, трудно ще срещнеш циганин с брадва на жълтите павета по обяд, но кортеж на самозван околоместен феодал може да срещнеш по всяко време

            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #70
              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
              P.P. Интересното е, че извън хипотезата циганин с брадва повечето пищолджии си представят самозащитата именно като "ако ми скочи някой докато карам"
              Това клипче е по готино...

              https://www.youtube.com/watch?v=4Og-e6yuZCw
              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

              Коментар


              • #71
                Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                Това клипче е по готино...

                https://www.youtube.com/watch?v=4Og-e6yuZCw
                Е да, ако тоя културист ли, какъв ли беше имаше пищов... щеше да е друго. Само да не си наоколо. докато се изясняват на кого е по-голям

                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #72
                  Хора, пак го обърнахте като всички други теми.
                  Въздушното плякало е закупено.И се надявам да се ползва само за кеф.
                  Един интересен въпрос.
                  Какво е гръцкото законодателство относно CO2 пистолетите?
                  Мога ли да пренасям играчките в колата и евентуално да си ги полвам в собствен имот?
                  Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                  • #73
                    Някой може ли да изкаже мнение придобито от личен опит за този модел?
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #74
                      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                      Някой може ли да изкаже мнение придобито от личен опит за този модел?
                      Да.
                      Ташак.
                      Всъщност зависи какво очакваш от него.
                      Интересна играчка, аз я наследих и и се кефя.
                      Обаче ако очакваш с такава пръдня да се защитаваш…
                      Яко разочарования те чака.

                      Тунинговах HDP - и него наследих.
                      Същата импотентна работа след както и преди.
                      Само 200лв- и то преди 1 година. Сега изобщо не ща да знам колко е.

                      П.С:

                      Револвера е за предпочитане за тунинговане.
                      Само защото може да ползва по-тежки боеприпаси от пистолета.
                      Но и при двете има нещо общо - реално не си струва да се харчи пукнат лев!!!


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9189465D-CB5C-4886-9BF0-BA59889F5AE2.jpeg
Прегледи:416
Размер:397.8 КБ
ID:6903209
                      Последно редактирано от Esper; 15-12-22, 18:53.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #75
                        Тия на Умарекс, дето ги водят “травматични” с топчетата ми изглеждат доста безполезни. Наскоро изгледах няколко ревюта и според мен, стават единствено да дупчеш кашони с тях. Кой и как би се защитавал с такова нещо, не ми го побира акъла. Вероятно против четирикраки влезнали в двора може и да вършат работа. Все едно да се защитаваш с халостни патрони. Преди мнооого години влизат да крадат в един съселянин, усетил ги и стрелял с газов пистолет. Единия от двамата крадци имал макаров и в паниката, взел че го думнал. Вярно, хванаха ги, осъдиха ги, вероятно още са по затворите или поне единия, но… живия си жив, умрелия си умрял. Кофти. Отплеснах се, може би за някакъв вид забавление ще стават тези въздухарки, но трябва да се внимава с рикоширащите повърхности. И не на последно място - не са особено евтини. Особено спрямо това, което предлагат от към мощ.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X