Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диво прасе с/у възд. пушка

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Диво прасе с/у възд. пушка

    Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
    По голяма лъжа и глупост на скоро не бях чувалЗасрами се-тука не е тинейджърски форум
    Не знам дали говори глупости, но тия дни си играх с Гамо Хънтър 1280 про (или нещо подобно) което е калибър 4.5 мм. и 380 м/с начална скорост. Не съм го пробвал дали и как трепе животни, но с най-обикновени съчми, на 18 мм ПДЧ, съчмата влиза и излиза. Не ми се видя да е безобидно.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #17
      До: Диво прасе с/у възд. пушка

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Не знам дали говори глупости, но тия дни си играх с Гамо Хънтър 1280 про (или нещо подобно) което е калибър 4.5 мм. и 380 м/с начална скорост. Не съм го пробвал дали и как трепе животни, но с най-обикновени съчми, на 18 мм ПДЧ, съчмата влиза и излиза. Не ми се видя да е безобидно.
      Тази трябва да е:


      Коментар


      • #18
        До: Диво прасе с/у възд. пушка

        Никога не лъжа!
        Продава се в оръжеини магазини.Моята я купих от Стара Загора . Води се Гамо Шадоу 4.5 мм / 310 м/с . Няма мушка и мерник и е облечена цялата в пластмаса/включително и цевта/ прицелващото устройство е оптика. Ако някой не вярва да докара 1 чувал с котки аз ще му демонстрирам .....
        Нищо лично към котараците .............
        :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

        Коментар


        • #19
          До: Диво прасе с/у възд. пушка

          Ето за това става дума.
          :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

          Коментар


          • #20
            До: Диво прасе с/у възд. пушка

            Межу другото има и 9 мм въздушни пушки, които са с резервоар за сгъстен въздух и се напомпват предварително с компресор. Та от тях има такива дето не отстъпват много по сила на ловните патрони... Макар че са по-трудни за употреба... Ама ентусиасти всякакви . Във всеки случай не е невъзможно да се постигне сериозен ефект с пневматично оръжие. Стига да има пари, време и мерак .

            Потърсете нещо за PCP 9 mm.
            Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 22-09-07, 14:05.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #21
              До: Диво прасе с/у възд. пушка

              Зная за едни , който ходят покрай Бургаското езеро и стрялят по гларуси и досега рекорда е 90 метра с "тунингована "въздухарка/хората си имат форум/ .За моят ТОЗ 12 кал . тези 90 метра са недостижими в тази категория......
              :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

              Коментар


              • #22
                До: Диво прасе с/у възд. пушка

                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                Межу другото има и 9 мм въздушни пушки, които са с резервоар за сгъстен въздух и се напомпват предварително с компресор. Та от тях има такива дето не отстъпват много по сила на ловните патрони... Макар че са по-трудни за употреба... Ама ентусиасти всякакви . Във всеки случай не е невъзможно да се постигне сериозен ефект с пневматично оръжие. Стига да има пари, време и мерак .

                Потърсете нещо за PCP 9 mm.

                В линковете които съм дал по-горе ,става въпрос за 50-ти калибър, което си е...12,7мм. Те също се захранват с резервоар за сгъстен въздух или се напомпват предварително с компресор. Аз лично такова нещо не съм виждал на живо.
                Четох обаче, в някакъв американски форум, как спокойно си ловуват дребен и едър дивеч, като за втория подчертаваха , че се трябва да го треснеш в главата иначе не става...

                Коментар


                • #23
                  До: Диво прасе с/у възд. пушка

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  това си е смъртоносно оръжие... http://www.youtube.com/watch?v=nVX0y...elated&search=


                  Това си е реклама!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Диво прасе с/у възд. пушка

                    Тези мощните пушки със сгъстен въздух се наричат ПЦП-та. Най-силните, които се продават в Бг са на страницата на Дайкан, но цената не е за всеки. Когато ги видях за първи път не спах три дни и се чудих кое да продам-колата или жената. Накрая реших, че и двете ми трябват и си останах със стария Хасанчо (Хатсан 125, 5,5мм една от най-мощните въздушни пушки с чупеща се цев).

                    Коментар


                    • #25
                      До: Диво прасе с/у възд. пушка

                      Зная от личен опит, че не е невъзможно да убиеш едро животно с малък куршум, както и с единична съчма попаднала на подходящо място. Но има един много важен параметър който се нарича енергия на удара.
                      "Степень поражения птицы или зверя, получивших в тушку четыре-пять дробин, зависит от силы удара, который нанесли эти дробины их организму. Эта сила удара, называемая живой силой снаряда (дробины или нескольких дробин) или его энергией, определяется по формуле
                      E=p*v2/2*p,
                      где Е —живая сила (или энергия) снаряда; р — вес снаряда;
                      v2 — скорость снаряда в квадрате в момент удара; g —ускорение силы тяжести, равнее 9,81 м сек.
                      Например, круглая пуля 16-го калибра весом 29,7 г при скорости 360 м/сек дает Е=196 кгм. Ясно, что чем большую энергию имеют дробины при встрече с целью, т. е. чем больше их живая сила, тем сильнее поражение цели и сильнее получаемый ею удар (шок).
                      Энергия снаряда выражается в килограммометрах, вес снаряда в граммах, скорость — в метрах в секунду.
                      Если внизу у буквы Е стоят цифры 0, 10, 25 и такая же цифра внизу у буквы v, то эти цифры показывают, в каком расстоянии от дула ружья произведено измерение скорости и определена живая сила. Например, если стоит 0, то измерение производилось у дула ружья, если цифра 10 — значит, в 10 м от дула, если 25, то в 25 м и т. д.
                      Из формулы живой силы снаряда ясно, насколько важна для его поражающей способности скорость, входящая в формулу во второй степени. Отсюда можно сделать вывод, что для успешности стрельбы на охоте полезно, ограничиваясь лишь самой необходимой для данной охоты кучностью, стремиться получить возможно большую скорость снаряда дроби, а следовательно, и резкость боя ружья."
                      http://www.piterhunt.ru/Library/skvo...lba_drob/4.htm
                      LZ1AIV

                      Коментар


                      • #26
                        До: Диво прасе с/у възд. пушка

                        Само ако го тресне в окото може би има някакъв шанс пушката.
                        смело напред пък каквото ще да става

                        Коментар


                        • #27
                          До: Диво прасе с/у възд. пушка

                          Аз съм ловец и съм виждал в тялото на прасе бренеке,около което плътта беше направила капсула.Кой знае кога е ударено.Снощи бях на гости в приятел,който ми показа новата си пневматична пушка с начална скорост на съчмата 400 м/с.Каза въодушевен че ако прасне прасе ще му пробие главата.Погледнах го помълчах и казах"наздраве"...Хора,явно не сте виждали това животно на какво е способно и не знаете нищо за организма и издръжливостта му.Да случайно попадение където трябва,може и да го убие...от 1 метър например и в окото по посока мозъка.Ама не става.
                          Последно редактирано от adwokat; 27-12-07, 16:08.
                          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Диво прасе с/у възд. пушка

                            Партията уби Георги Марков с една съчма в Лондон та прасе ще се опре.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Диво прасе с/у възд. пушка

                              Има един велик, легендарен Ловец. Джон Хънтър, шотландец, емигрирал на 16 -17 г в Кения. Убил е невероятно количество животни. Един от основателите на първите национални паркове в Африка. В една от книгите си разказва за разликата между малокалибрено оръжие и такова със сериозен калибър. Няма да преразказвам откъса, а не е под ръка книгата за да ви копна пасажа, но общо взето нещата се състоят в това;
                              - не само да поразиш смъртоносно животното, но и да го възпреш, така че убитото вече тяло да не връхлети върху теб и те смаже. Затова и има пушки с невероятни възпиращи възможности. С истрел на такова оръжие, слон ударен в главата прикляка на задните крака и пада завинаги...
                              Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                              Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                              Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                              Коментар


                              • #30
                                До: Диво прасе с/у възд. пушка

                                " легендарен Ловец. Джон Хънтър, шотландец, емигрирал на 16 -17 г в Кения."

                                Книгата е "Саваните на Кения"
                                Емигрирал е в Кения в началото на 20в.
                                Великолепна книга, браво, че се сети за нея!
                                Май му липсваше пушката, когато на една английска ливада го подгони местния бик...
                                LZ1AIV

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X