Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Не знам дали е още жив Нубар бръснаря от нашето поделение, но и да не е ще се завърти в гроба... Тия момци арест не са виждали бре
    Виж за кои години става въпрос . Демокрацията уж вече беше дошла . Някъде около година преди аз да вляза значи е било през 1987 година министъра на отбраната тогава армейски генерал Добри Джуров (лека му пръст) издава една заповед с която забранява стригането нула номер освен от чисто хигиенни съображения при постъпване в армията заради въшките . Армейските легенди казваха че казал че ако хване командир да нарушава тази му заповед лично щял да го остриже независимо от чина му . Пак армейските легенди казваха че имало няколко такива случая не че той лично ги е стригал но го пращал при бръснаря Естествено не бяха много офицерите готови да рискуват косата си и конфликт с бай Добри защото той беше известен с това че не "цепи басмата" на никой нито на тези под него нито на тоя над него Това беше последния министър на отбраната с истински авторитет в армията .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • Re: Спомени на танкистите.

      Аз съм служил малко по късно и не сме имали такива прически Учебните кемафи, ако снимката е на такива, винаги са били разпасана команда

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Учебни кемафи са .От РОУП-а/ рота осигуряваща учебния процес/.
        На АУЦ "Сливница" ни "страхуваше" само сержант Пит/началникът на гарнизонния арест/.
        По наше време снимка пред 72-ка означаваше военен съд.Даже транзисторчетата ни изземваха.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кемаф.jpg
Прегледи:1
Размер:14.6 КБ
ID:5670461
        Жоро Василев е бил учебен кемаф по това време/91-92/.
        Ако иска, може да разкаже повече.
        Последно редактирано от Пламен Златарев; 07-07-15, 12:42.
        Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
        Пламен Златарев 0888 66 03 18

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Ееех... върнахте ме в младостта! Цветанов и този с къдравата коса не са рупаджии. Цветанов беше отдельонен командир в школата. Точен пич! Интересното за него беше, че когато влязохме( септември 90г.) по-големия му брат му беше отдельонен командир и после той го наследи. Това другото момче не се сещам, кой е, но вероятно е някой отдельонен от новобранците(март 91- набор 72г.- второ попълнение). Те "отдельонките" в школата са много важни за воденето на учебния процес, дясната ръка на ротните, почти, като преподавателите. Затова не ги държаха строго за прически, куки на колана и т.н.
          Нас ни държаха по-строго, защото постоянно бяхме в някакви издънки- кой избягал, кой се напил , кой набил някого... Командирът "малък Генчо"(м-р Георгиев) не ни обичаше много. За разлика от него стария командир подполковник Стоянов ни уважаваше, както и ние него.
          А на снимките рупаджиите са: 1-ва и 3-та снимка "Яки"(Якимов) от Севлиево, 7-ма снимка Ганев от Габрово, 8-ма и 9-та снимка "ТокЕто"(Вальо, не му помня фамилията) от Луковит. Пичове отвсякъде!!!
          "Токето" беше най-ненормалния сред нас! Винаги беше пропит с масло и нафта и не обичаше много да слиза в поделението. Кубинките му още от школник бяха напукани от нафтата. В танка му имаше 5см. слой нафта и, като удареше спирачки цялата се събираше в краката, до коленете му. Знам го от личен опит, защото веднъж се наложи да му преместя машината. Нямаше такава кочина! Ограничителния болт под педала на газта на танка му често беше махнат (КТП-то често проверяваше(особено него) и Токето понякога биваше хванат и полаган "уставно" от ротния). Ротния го полагаше и , защото чупеше торсиони на танка си, но не можеше да се оправи с него! Токето, като "завареше" газта на 7-ма от "Генералска вишка" надолу и я пускаше чак преди завоя пред парка! Ако някой се возеше с него слизаше бял, като платно и не повтаряше повече Всички му се чудехме на акъла( и на бъбреците)....
          А в Сливница до март 92г. за издънки редовно си стрижеха нула номер.


          п.п. ей, ще взема да организирам една среща за 25-тата годишнина от уволнението да се преброим.
          Последно редактирано от Георги Василев; 07-07-15, 19:35.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Sek, аз влязох 87 и се уволних 89 и почти не съм се видял с коса! Служих в Крумовград Под. 34 140.
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
              Sek, аз влязох 87 и се уволних 89 и почти не съм се видял с коса! Служих в Крумовград Под. 34 140.
              Чакай сега, трета армия беше друга бира! Това е първа армия, учебен танков полк. Нищо общо.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Ако нямаш яки издънки си носиш прическата ..84/85 г. ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02256.jpg
Прегледи:1
Размер:124.5 КБ
ID:5670520.
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  А в Сливница до март 92г. за издънки редовно си стрижеха нула номер.
                  Потвърждавам: за Новата 1983 г -нула номер за бой с кашиците
                  на 1 септември / месец преди уволнението/ нула номер за неспазване мерки за безопасност
                  Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                  Пламен Златарев 0888 66 03 18

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                    Чакай сега, трета армия беше друга бира! Това е първа армия, учебен танков полк. Нищо общо.
                    Аз пък хептен нямах нищо общо . ВВС на летище денонощен купон уставите при нас бяха забранени за четене еле пък за спазване
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      При нас в Айтос чухме за пръв път за забрана на стригането през 90-та. Вече напъпваше демокрацията, и по този повод бяха пуснали тази заповед.
                      На която заповед Койчо каската(ротният) реагира: "Ооо, подозирам сериозно настъпление на въшки в ротата"...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Re: Спомени на танкистите.

                        Снимките са правени месец или два преди да се уволним, всички тогава бяхме с по големи коси.

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                          Чакай сега, трета армия беше друга бира! Това е първа армия, учебен танков полк. Нищо общо.
                          Как така първа - втора?! Нали ЗАПОВЕД, нали за всички!? Ние в бойните поделения с какво бяхме по-малки?! Това влезе когато вече нямахме армия, както казва Кольо след 90-та. За ВВС не знам, там може и да е било. Но заповедта не е била за всички.
                          Снимки със 72-ка ли??? На нас не ни даваха да се снимаме с 55-тиците! Военно престъпление било!!!
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                            Как така първа - втора?! Нали ЗАПОВЕД, нали за всички!? Ние в бойните поделения с какво бяхме по-малки?! Това влезе когато вече нямахме армия, както казва Кольо след 90-та. За ВВС не знам, там може и да е било. Но заповедта не е била за всички.
                            Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                            Снимки със 72-ка ли??? На нас не ни даваха да се снимаме с 55-тиците! Военно престъпление било!!!
                            При нас дори за наличието на фотоапарат можеше да го отнесеш по принцип . Само че никой не го спазваше и никой не следеше за това . Предполагам че ако го извадиш пред ВКРто ще си го отнесеш моментално казваха че и на военен съд могат да те пратят . Аз лично за моите две години служба фотоапарат в поделението не съм внасял но за сметка на това що пиене съм внесъл Армията ни беше голяма и на места командирите караха на принципа бог високо цар (бай Добри) далече и си правеха каквото искат щото в повечето случаи обикновения войник можеше да се оплаче на арменския поп Тези които имаха връзки някой голям шапкар в родата служеха близко до родните си места не в бермудския триъгълник Елхово ; Грудово ; Звездец и Болярово . И аз имах роднина полковник на генералска длъжност който в последствие стана генерал ама нито съм го търсил нито ми е помагал изкарах си службата на другия край на България .
                            Последно редактирано от sek.1; 08-07-15, 05:38.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.



                              Танков биатлон 2015

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Това с водния удар съм си го мислел, че може да стане, като гледах, как по тия биатлони влизат във водните препятствия. Но такова обръщане на 40 тонен танк не съм си представял!!
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X