Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
    ,,където пък ходеха "кърските еб..чи".Няма по-сюрреалистична нощна гледка ,от бягащи полуголи влюбени,обградени от ревящи танкове с пусната ТДА и блеснал командирски фар "Луна"....
    Било ви е весело
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.



      А сега?!

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Ми сега ....ти ще кажеш ма ако нямат друга машина да я дрьпне тая вьрху веригите то ще им се наложи 3-4 здравеняка с една голяма щанга да я махнат от там,тоя да се качи пак вьрху нея на собствен ход в посока кьм камерата и сьс сьщата щанга да я изведат на предната водеща.После или хидравлична помпа сьс скоба или онова като тирбушон дето се вьрти с двете пишки между веригите и я сьбират обратно.

        Няма да сьм познал обаче,тая гатанка не е толкова лесна,не и от теб.

        Кажи сега какво.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Дай да изчакаме още отговори от танкисти, от мен само да знаеш че сериозен, ама наистина сериозен гърч и яко опъване се очертава за този екипаж.

          Коментар


          • Re: Спомени на танкистите.

            Първо напред, с десния лост назад до край, да изтегли веригата отпред, после задна докато скъсаното се падне пред предната ролака - опъване на веригата с леко напред назад, после чука и ум да ти зайде.

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Носещите ролки не са върху веригата, според мен.

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Като гледам, това не е "изходното" положение на скъсването на верига.Ако е изходното ,то кемафът трябва да е бил на задна и поне няколко секунди да не усети че му е скъсана веригата.На преден ход ,като скъсаш веригата тя остава зад танка с ушите нагоре и на зъбака "няма никой".За да направиш скъсана верига,тя трябва да лежи с "ушите" нагоре ,по права линия пред опорните ролки,здрава почва пред другата здрава верига .На първа, напред ти трябват 4-5 метра,за да може скъсаната верига да влезе под опорните ролки,после останалата част с помощта на въжене/има го прдвидено в ЗИП-а/ и зъбака се качва на носещите ролки докато подмине зъбака.После се "напъва" на скорост началото на веригата да се доближи ,колкото може до края и с винтова скоба се доближават двата края до съединяването им.Ако местността не позволява и веригата може да разположи само зад танка, е по гадно,защото вместо 4-5 метра, ще трябва десетина метра назд танкът да върви само на здравата верига и може да се посуче.
                В нашия случай, зъбакът е възможно да не може да прекара веригата напред,щото може да започне да прескача.Назад пак не се знае дали ще може да движи веригата, щото не лежи на нужния брой зъби..Може да се стигне до "пълна програма"-разглабяне не веригата на части от по двайсетина трака и екипаж от трима души може да ги довлече ,пред или зад танка.По лесно е отпред ,отколкото отзад.Правили сме ги и трите варианта,проблем е само при много минусови температури.Там и ръкавиците не помагат.
                Съединяването на веригата може да стане само между последната опорна ролка и зъбака.
                Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                Пламен Златарев 0888 66 03 18

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Между другото газотурбинните машини не ги ли свалиха от въоръжение?

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Ужким свалиха Т-80, ама има ги все още бая.

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Труден за ремонт бил двигателя, много харчел ама де.То пък вие ако кажете че нямате гориво. По отношение на поддръжката на двигателя мисля че се казваше тук там, че е по-лесно отколкото стандартния дизел.Корабните механици( в смисъл завършващи нашето военно-морско) са на същото мнение.

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Само май заради харчове го премахват, иначе за мен той е най-добрия танк на съветската танкова школа.



                        Има по-надолу за него цяла тема.

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                          Труден за ремонт бил двигателя, много харчел ама де.То пък вие ако кажете че нямате гориво. По отношение на поддръжката на двигателя мисля че се казваше тук там, че е по-лесно отколкото стандартния дизел.Корабните механици( в смисъл завършващи нашето военно-морско) са на същото мнение.
                          По лесно друг път . ГТ двигателите са доста по сложни за обслужване и ремонт.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Взято в тази статия на баш танкист.
                            ... Но из всех двигателей мое сердце отдано ГТД-1250. Знаю, что это вызовет шквал негатива, но я из всех проблем, на которые обратят мое внимание, признаю только повышенный расход топлива. Все остальные: сложность очистки воздуха, высокая температура выхлопа и прочие на последних газовых турбинах решены. Главная же проблема турбины – ее стоимость. Считаю, что причиной снятия с вооружения и отказ от разработки танков с ГТД в России является бедность нашего государства. В эксплуатации ГТД – песня! Легкость запуска, невозможность перегрева, простота замены, «всеядность».

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение


                              А сега?!
                              Аз бих пробвал на задна с дръпната лява патерица да кача танка върху веригата. Ако стане прекарвам още назад докато излезе отпред и с въжето.....
                              Ако не стане, както предложи Даниел ще "изплюя" веригата пред танка(на първа с дръпната дясна патерица) и пак ще пробвам да се кача върху нея и с въжето....
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                На задната само ще прехвърлиш ( с неясен резултат, според мен) веригата отпред. Според мен и мой скромен опит в кормуването на верижната техника единствен и сравнително безболезен начин да се оправи положението е верига да бъде изкарана изцялата отпред или отзад, после с друг танк машината да бъде буксирана докато първата ролка да не се качи върху веригата, а там нещата са ясни, въженце на водещото зъбчато колело и ГЪРЧ!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X