Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Въх ...и ако нема вода във стъклоумивателното устройство ко прайм ....в школата и аз така и после цръцкам да измия стъклото на призмата ма нема вода , само въздух и размазва. Успях да мина зад един хълм дето не могат да ме наблюдават , спрях и си изчистих призмата отвън.
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • Re: Спомени на танкистите.

      Само на въздух се чистят призмите, там вода не се слага. Забравил си.

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Я виж в линка какви неща вършат момчета, много се радвам за тях! Имат си играчки и ги джиткат яко.

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Само на въздух се чистят призмите, там вода не се слага. Забравил си.
          Слага се , но зимата не слагат че замръзва , кой ще добавя спирт , по добре да го изпият.
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • Re: Спомени на танкистите.

            На 55 не се слага, няма никъде казанче за вода.

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              На "Урал"-ките със сигурност призмите на кемафа и командира се чистеха с въздух и вода/зимата- спирт/.Даже "спусъка" беше с две положения-"въздух" и вода + въздух".Неудобството беше , че спусъкът за "палене" и "спусъкът за чистене на призмите на кемафа бяха много близо един до друг-горе вдясно.Случвало се е да ги бъркам и като новобранец и като учебен кемаф.
              А пък щита на кемафа за кормуване в походно полжение беше много смешен с монтирана чистачка, която трябва да движиш ръчно с ръка-от тесния люк трудничко можеше да си измъкнеш ръката за да я завъртиш,трябваше прав участък за да не се налага да дърпаш патерица-абе ставаше мазало.Чистехме си я с мокро парцалче , приготвено предварително.
              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
              Пламен Златарев 0888 66 03 18

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Ние такива екстри нямахме! Ветрозащитния щит на кемафа съм го виждал само на картинки
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • Re: Спомени на танкистите.

                  И аз не съм виждал такъв щит даже и на картинка.

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Ей го, само че на Т-80.

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      И на Т-72.



                      Би трябвало да са еднакви...

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                        Ние такива екстри нямахме! Ветрозащитния щит на кемафа съм го виждал само на картинки
                        Не за тоя щит говорехме , а за чистенето на призмата със въздух и вода в бойно положение.
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                          На "Урал"-ките със сигурност призмите на кемафа и командира се чистеха с въздух и вода/зимата- спирт/.Даже "спусъка" беше с две положения-"въздух" и вода + въздух".Неудобството беше , че спусъкът за "палене" и "спусъкът за чистене на призмите на кемафа бяха много близо един до друг-горе вдясно.Случвало се е да ги бъркам и като новобранец и като учебен кемаф.
                          А пък щита на кемафа за кормуване в походно полжение беше много смешен с монтирана чистачка, която трябва да движиш ръчно с ръка-от тесния люк трудничко можеше да си измъкнеш ръката за да я завъртиш,трябваше прав участък за да не се налага да дърпаш патерица-абе ставаше мазало.Чистехме си я с мокро парцалче , приготвено предварително.
                          Точно за него говорехме. Чистенето на призмите го изяснихме- Т-55 само с въздух, Т-72 с въздух и с въздух-вода.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • Re: Спомени на танкистите.

                            Спусъка за чистене на призмите на 55 ако не съм забравил де, но доколкото помня е на дясната патерица.
                            А щитчето е много яко би ми спестило много къпаня влизал съм доста пъти в локви на скорост и съм си мил очичките

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Преди време в един др. форум си заформих дискусия относно следния въпрос. Интересно ми е да чуя и вашето мнение по него. Та: за какво според вас служат тея щитове по бордовете на тaнка? Имало ги е и по нашите Т-72.

                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Това са така наречените противокумулативни екрани.Представляваха многослойни гуменометални пластини ,които в походно положение се привързваха към борда с едни метални синджирчета.В бойно положение синджирите се откачваха и при движение екраните започваха да се мятат като уши на клепоухо куче.Целта беше да се предпази страничния борд на танка от директно попадение на кумулативен снаряд.Оста на която са монтирани беше на торсион,което позволяваше да се "мятат" на 180 градуса."Равновесното" им положение при откачени синджири беше перпендикулярно на борда.На първите "Урал"-ки в Горна Баня ПРЕЗ 1982-1983 ги имаше.Само на учебните машини на полигона ги сваляхме и прибирахме в ЗИП-а.На чешките модификации не знам как е.Ето една снимка от онези далечни години.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:КУМ ЕКРАН.JPG
Прегледи:2
Размер:45.7 КБ
ID:5596033
                                Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                                Пламен Златарев 0888 66 03 18

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X