Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от Tzezar Преглед на мнение
    Бях на Т-55 и при изучаване на боеприпасите, ни обясняваха за един тип взриватели които се използват точно за такава стрелба в скалисти местности с рикошет.Т.е взривяне със забавяне.
    Нас не са ни обучавали на таквизи прийоми. Иначе снаряда за който казва колегата е - "осколъчно-фугасен" и забавянето се получава (фугасното действие), като не се махне предпазителната капачка на взривателя, но това само ако срещне при удара нещо меко - пръст например. При среща с броня, скала и прочее - взрива е мигновен.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Я колко интересни неща има в този клип!

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        И пак от Сирия, Холивуд трябва да им плаща за идея!



        Егати екшън, гледа се на един дъх!

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Я колко интересни неща има в този клип!

          На 1:46 - какво е това в дясната част на купола на танка (отгоре) ? Някаква допълнителна командирска куполка ?
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            По-скоро сетне брониран купол за наблюдението, входящ в нов комплект за танк за градски бой.

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Голям купон е . Боя си върви покрай танковете коли автобуси живота не спира .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Незнам...ама тия пичове си поломиха държавата....камък върху камък само е останало в тия 'градове'

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Тя не е тяхната - едните не са от там,а другите нямат избор ма важното е бой да има.Много ми е чудно какво ще правим ние в една такава ситуация не дай си Боже,имаме ли танкове които да стигнат до Варна да речем?
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    ...имаме ли танкове които да стигнат до Варна да речем?
                    Зависи от къде тръгнат . Иначе ще се намерят няколко бройки. Виж по-съм скептичен за читави екипажи за тях.
                    А всъщност какво ще го дирят във Варна?
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Де да ги знам,тия косматите чий го дирят в Алепо да речем.Е така само питах,да знам има ли какво да прецапа България ако се наложи и да се опьне как са се опьнали тия по клиповете.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                        Зависи от къде тръгнат . Иначе ще се намерят няколко бройки. Виж по-съм скептичен за читави екипажи за тях.
                        А всъщност какво ще го дирят във Варна?
                        Е как какво? Ще ги режат на скрап и там са най близо до корабите за износ'
                        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                          Зависи от къде тръгнат . Иначе ще се намерят няколко бройки. Виж по-съм скептичен за читави екипажи за тях.
                          А всъщност какво ще го дирят във Варна?
                          А с екипажи от запасняци служили по онова време ще осъмнем в Истанбул Там цената на скрапа е по висока
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                            Е как какво? Ще ги режат на скрап и там са най близо до корабите за износ'
                            Е ако е за това нема да ги резнат бре. Направо цели ще ги изнесат. Справка: скорошния износ (08.11.13) на Т-55 за държава в Африка от фирма "Пима" (бившият "Първи май"). Именно във Варна ги качиха на кораб и поеха по широкия свят. Самоче до там стигнаха с влакова композиция, а не на собствен ход. На 03.12.13 е изнесена още една партида.
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Да така е ито защото не са имали необходимите инстроменти да ги резнат""
                              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Аааа не мой така! Га големите братя казаха да режем техника по договора ДОВСЕ, на бързо извадиха горелките и предсрочно изпълниха приказанието.
                                А на времето имаше един случай: питаха един немски индженер колко време му трябва за да демонтира един джелезен мост. Той отговори около 1 седмица. Нашите циганета го разкостиха за има-няма 1 нощ...
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X