Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
    Колко ти обиколката на прасеца...
    Трябва да го премеря... но едно време си бях навил на пръста да поднося едни офицерски ботуши от дядо ми и така и не стана. След това пък бях решил да си купя каубойски такива- също греда. Явно при мен варианта е да ми ги правят по поръчка.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Първоначално публикуван от Sibirski
      Юфтевые сапоги се казват, те са разновидност на яловые.

      Точно за това говоря
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Много ботуши много нещо в тая руска армия . При нас бойните бяха само кубинки кафяви за офицерите и сержантите и черни за войниците . Парадните половинки също бяха кафяви са офицерите и сержантите и черни за войниците . Преди това цинтовете са били еднакви за всички
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Много ботуши много нещо в тая руска армия . При нас бойните бяха само кубинки кафяви за офицерите и сержантите и черни за войниците . Парадните половинки също бяха кафяви са офицерите и сержантите и черни за войниците . Преди това цинтовете са били еднакви за всички
          Имало е период, когато са ходили и с ботуши. Май е било 60-те. Имали са бойни, които не са били черни, а трябвало да се боядисват и ваксоват, за да станат. Парадните са си били като тези от снимките.
          Лопата - друг солдата!!!

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            По мое време кубинките бяха супер неудобни и некачествени, преди това как е било и сега как е нямам представа.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Да се изкажа за соц армията.

              Тогава въпреки всичките приказки за боеготовност и борба с империалистическия враг-не се обръщаше внимание на военната подготовка. Просто по инерция се правеха някакви занятия, учения, стрелби, но всичкото това не беше част от някаква сериозна система за обучаване във военните неща, а просто се отчиташе дейност.
              Вярно, влязох като пълен лаик, излязох като доста добър мерач на Т-72, но това можеше да се направи за една година, да не кажа и за по-малко. Другото беше движение по инерция, и доста глупости, без особен смисъл. Трябваше някак да ни уплътнят двете години в армията.
              Човешката психика е така устроена, че помни хубавото и забравя лошото, но ако се напрегна-мога да си спомня много лоши моменти.
              Които явно не са се отразили много зле де... Винаги ми е харесвал изразът, че това което не ни убива ни прави по-силни. Е, не ме уби, остава да съм станал по-силен от преди това.

              А задължително военно обучение трябва да има. Това според мен е основата на защитата на всяка държава. Но наистина трябва да е военно обучение, а не запълване на времето на войниците.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Много ботуши много нещо в тая руска армия...
                Те са били в Съветската Армия. А да не казвам, с какви огромни куфари, пълни с какви ли не униформи тогава излизал от училището всеки един прясноизпечен лейтенант.

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  Те са били в Съветската Армия. А да не казвам, с какви огромни куфари, пълни с какви ли не униформи тогава излизал от училището всеки един прясноизпечен лейтенант.
                  Ми не знам- дядото като офицерин на Н.В. е имал пет. Ежедневна , инженерна, бойна, парадна и бална. Първите цивилни дрехи си ги е купил като се е уволнил от армията. Мене с доста голямо неудобрение ме гледаше, че ходя цивилен по време на отпуските- ама друго поколение, други нрави. Армията на Н.В. също е била с ботуши- по спомени и тре са три четири чешита. Тука по соца също имаше поне четири офицерски униформи- дали всички офицери са ги имали и ако не защо не мога да кажа. Но е имало.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Брой ся.

                    Полевая:



                    Повседневная:



                    и



                    И също така:



                    Парадная:



                    И:



                    И накрая:

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      В моя случай това се побираше в три големи куфара.

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        ...имаше поне четири офицерски униформи...
                        Бойна, ежедневна, парадна - всичките имаха летен и зимен вариант. За други в момента се сещам за работни и едни дето им викаха "бригадирски" (въпреки, че откъмто капитан нагоре не ходеха на бригади). Имаше зачислени и разни комплекти специални облекла - за химическа защита примерно, а и други.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          В моя случай това се побираше в три големи куфара.
                          Е то това е ясно- имало е от всяка униформа от всички без балната Х2 - лятна и зимна. Отделно в Гърция са били с други униформи, той е имал и една втора бойна маааалко по различна За балната пък вместо шинел са имали пелерина- помня бях малък като изхвърли неговата- много шукар беше - с астрагани мастрагани.... Отделно две саби- бойна и парадна, секви там финтифлюшки....
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            В моя случай това се побираше в три големи куфара.
                            Предполагам не си ги носил и в Афганистан Ето една снимка на дядо ми от 1934 като фетфебел школник ( старшина школник ) демек фазан във втора окръжна жандармерия.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img106.jpg
Прегледи:1
Размер:91.9 КБ
ID:5521614 Тогава да си офицер от армията на НВ е било изключително престижно и свързано с много изисквания за физическа форма и образование . После стана една мътна и кървава .
                            Последно редактирано от sek.1; 26-09-13, 06:11.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Някъде съм във форума слагал няколко снимки, с какво съм се обличал в Афганистан, там не ми трябвало повечето от нещата.

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                Сега вече сме с кубинки, при нас берцы им викат. Чизми никога несме имали, само ботуши, за редовият и сержантски състав са били кирзови ботуши, за офицери или са ялови ботуши, или са хромови.

                                Това са кирзачи:



                                Това са яловые сапоги:

                                Е такива подобни си взех днес,търся си оръдие за колата,пьлнач имам.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X