Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Разберете се първо какво е казарма.Така първо съм ЗА,после съм Против баданарките.

    Колко долу горе е средната възраст на професионалния танкист в коя да е армия?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Разберете се първо какво е казарма.Така първо съм ЗА,после съм Против баданарките.

      Колко долу горе е средната възраст на професионалния танкист в коя да е армия?
      Що годе като на тия:

      Ob's stürmt oder schneit,
      Ob die Sonne uns lacht,
      Der Tag glühend heiß
      Oder eiskalt die Nacht.
      Bestaubt sind die Gesichter,
      Doch froh ist unser Sinn,
      Ist unser Sinn;
      Es braust unser Panzer
      Im Sturmwind dahin. 2. Mit donnernden Motoren,
      Geschwind wie der Blitz,
      Dem Feinde entgegen,
      Im Panzer geschützt.
      Voraus den Kameraden,
      Im Kampf steh'n wir allein,
      Steh'n wir allein,
      So stoßen wir tief
      In die feindlichen Reihn.
      3. Wenn vor uns ein feindliches
      Heer dann erscheint,
      Wird Vollgas gegeben
      Und ran an den Feind!
      Was gilt denn unser Leben
      Für unsres Reiches Heer?
      Ja Reiches Heer?
      Für Deutschland zu sterben
      Ist uns höchste Ehr.
      4. Mit Sperren und Minen
      Hält der Gegner uns auf,
      Wir lachen darüber
      Und fahren nicht drauf.
      Und droh'n vor uns Geschütze,
      Versteckt im gelben Sand,
      Im gelben Sand,
      Wir suchen uns Wege,
      Die keiner sonst fand.
      5. Und läßt uns im Stich
      Einst das treulose Glück,
      Und kehren wir nicht mehr
      Zur Heimat zurück,
      Trifft uns die Todeskugel,
      Ruft uns das Schicksal ab,
      Ja Schicksal ab,
      Dann wird uns der Panzer
      Ein ehernes Grab


      In blizzard or storm,
      Or in sun warm and bright,
      The day hot as hell
      Or bone-chilling be the night,
      Our faces may with dust be laid,
      But spirits never fade,
      No, never fade;
      Relentless, our tank
      Thunders out on a raid. With engines a-howling,
      Fast as is the wind,
      We head for the foe,
      Safe, as we're in armor skinned.
      Our comrades still behind us roam;
      We fight the foe alone,
      Yes, fight alone.
      We stab through the line
      To break the foes backbone.
      Whenever the foe
      May appear in our sight,
      We'll ram throttle full,
      Then we'll humble all his might!
      Of what use is our life if we
      Our country serve freely?
      Yes, serve freely!
      To die for our country,
      Our honour shall be.
      With tank traps and mines,
      Our foe tries to impede.
      We laugh at his ruses;
      We know he'll not suceed.
      And when, in threat, his cannons stand,
      Half hidden in the sand,
      Yes, in the sand,
      We can find our way
      Over much safer land.
      And should at long last,
      Fickle Lady Luck leave,
      And we remain here,
      Leaving family to grieve,
      A bullet with our name on it,
      Find us and seal our fate,
      Yes, seal our fate,
      Our tank will our grave be
      On that final date.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Разберете се първо какво е казарма.Така първо съм ЗА,после съм Против баданарките.

        Колко долу горе е средната възраст на професионалния танкист в коя да е армия?
        А сега сериозен отговор.
        Зависи драги от танкистката специалност.
        Да разгледаме на общо казано един танк- ще се спрем на конфигурация с четири членен екипаж - като примерно М1А2, Леопард 2А5 и подобните му.
        Почваме от долу на горе:
        Пълнач- еквивалента на огняр в старите параходи - важното е да е як и да може да метка снарядите бързо. Общо взето в танка това е разходният материал- искаш нещо да с разузнае- пращаш пълнача, трябва да се свърши някоя мръсна работа- пълнача. Добрият пълнач познава боеприпасите, и прави повече от шест изстреля в минута. Средното време за обучение е три месеца. Което означава че всяко здраво момче на възраст над 18 години става- лично аз бих предпочел пълнач на около година и половина две опит и не по- млад от 22.
        Мерач. За танковият екипаж добрият мерач е разликата между живота и смъртта. Той трябва да познава прицелната система , балистичният изчислител (ако има такъв) , въоръжението на танка, типовете боеприпаси и коя цел с какъв се поразява. Добрият мерач е като добрият снайперист- освен обучението трябва да има и дарба. За всички тези умения по личното ми мнение са необходими минимум 6 месеца обучение и поне две години практика. Там ограничение на опита няма - колкото е по- опитен - толкова по добре. За мен- минимум три години и половина опит- и предпочитам мерач малко под 30 тоест 27-28 годишен.
        Механик водач- понеже е преди всичко механик - дори в родната наборна армия това беше най- често "професионалист"-сержант. Според мен с оглед правилната поддръжка на машината това е дръжност която изисква поне 3-5 годишен опит и по възможност средно специално техническо образование. Тоест около 25-30 години.
        Командир- противно на наименованието "куфар" това си е важна длъжност - изискваща определена тактическа подготовка , а така и познаване на танка - както на ходовите , така и на огневите му характеристики. Според мен оптималният командир е мерач преминал допълнително обучение. С оглед на това бих казал че минималната възраст за такъв е около 24-26 години , като става с "пълен капацитет" около 28-30.

        По отношение на наборната служба- нека да разграничим нещата- базово военно обучение на ниво ВОЗ 001 (или както беше там "автоматчика") трябва да е доброволно за всички желаещи лица на възраст между 18 и 28 години. Не зависимо от пола. След това трябва да има опция за записване в резерва и съответно допълнителни курсове за различни войскови специалности. Това е разумното решение. Наборна служба във вида от 190Х -199Х е абсолютно безумие, което само и единствено ще създаде излишна бюрокрация и проблеми.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          А в Швейцария не се отказват от наборната ЗАДЪЛЖИТЕЛНА служба не се отказват, щото са глупави, нали? Вчера са гласували на референдума - http://ria.ru/world/20130922/964979359.html, я познайте с колко % спечелили привърженици на казарма?

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            А в Швейцария не се отказват от наборната ЗАДЪЛЖИТЕЛНА служба не се отказват, щото са глупави, нали? Вчера са гласували на референдума - http://ria.ru/world/20130922/964979359.html, я познайте с колко % спечелили привърженици на казарма?
            Да ама не служат точно както едно време у нас.... Кара се базово обучение което в зависимост от специалността е между 18 и 21 седмици което протича на два модула от по два месеца и малко , и трябва са се премине от 18 до 31 години- демек караш обучението когато решиш стига да има курс. След това трябва да отслужиш 260 дни за 10 години - тоест около месец годишно. Може разбира се и на куп.
            Като допълнени- по време на военна служба не можеш да бъдеш съкратен от работа- и работодателят по закон е длъжен да ти плаща 80% от заплата. Всъщност повечето работодатели плащат 100% от заплатата на служителите си. Отделно се получава скромна сума "джобни", както и пътуването по всички линии на швейцарските железници и градският транспорт е напълно безплатно.
            Жените също могат да служат - само по желание- и не са рядко срещано явление.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Едно време е минало от едно време. Виж само хърбави наведени физически неразвити младежи по улиците и си помисли, трябва ли за тех поне някаква казарма?

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                По въпроса за "За или против казармата?", аз съм на мнение, че е по-добре населението да има някаква обща подготовка, па макар и тя да е базова и съвсем елементарна, от колкото никаква! Потенциала на една армия винаги се е знаел в подробности и благодарение на това много неща могат да бъдат съвсем точно предвидими и планирани. Потенциала на населението на една държава да води партизанска война срещу външен агресор, не може да го изчисли и прогнозира никой...

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Иначе мобресурс му викат на това нещо! Аре, ние с теб поне можем да си общуваме на един нормален за МЪЖЕ език. Мисля че тука, в тази част на форума, такива са мнозинство.

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Както каза преди години един руски офицер - "Аз не се числя към този пол,който носи панталони.Аз се числя към мъжкият пол!" ...
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Едно време е минало от едно време. Виж само хърбави наведени физически неразвити младежи по улиците и си помисли, трябва ли за тех поне някаква казарма?
                      То за трябване трябва - според мен всички мъже и жени на възраст от 16 до 19 години трябва да преминават базово военно обучение. Което разбира се трябва да е облечено в интересна, увлекателна и поносима за тях форма. Примерно като хорариум теория като част от средното образование и практикум лятото по две седмици. Имахме такъв проект съвместно с НВУ , но както всичко хубаво нищо не стана.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        За това трябва часовете по физическо в училище да не са една пренебрегната формалност, а и родителите да си гледат работата вкъщи - това е предостатъчно. Военното обучение и спортуването, и изобщо движението са две съвсем различни неща. (Да не говорим пък варосването на бордюри колко далеч-далеч е и от двете.)
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          Да ама не служат точно както едно време у нас.... Кара се базово обучение което в зависимост от специалността е между 18 и 21 седмици което протича на два модула от по два месеца и малко , и трябва са се премине от 18 до 31 години- демек караш обучението когато решиш стига да има курс. След това трябва да отслужиш 260 дни за 10 години - тоест около месец годишно. Може разбира се и на куп.
                          Като допълнени- по време на военна служба не можеш да бъдеш съкратен от работа- и работодателят по закон е длъжен да ти плаща 80% от заплата. Всъщност повечето работодатели плащат 100% от заплатата на служителите си. Отделно се получава скромна сума "джобни", както и пътуването по всички линии на швейцарските железници и градският транспорт е напълно безплатно.
                          Жените също могат да служат - само по желание- и не са рядко срещано явление.
                          Имаш ли информация дали там оръжието остава във военнослужещия докато отслужи тези 260 дни от десетгодишния период или им го оставят докато са годни и за запас?

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                            Имаш ли информация дали там оръжието остава във военнослужещия докато отслужи тези 260 дни от десетгодишния период или им го оставят докато са годни и за запас?
                            Цялата бойна готовност си седи по домовете.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              Цялата бойна готовност си седи по домовете.
                              Само че вече без патрони, освен ако не си член на някой стрелкови клуб .... До 2007 всеки запасняк имаше кутия от 50 патрона-след това не само че преустановиха тази практика а и събраха патроните. Но все пак говорим за държава в която стрелбата не е национален спорт, а национална религия. А стрелбища има до всяко по- голямо населено место, като издръжката им се поема от общината. Но хванат ли те, че извън задължителната огнева подготовка си стреляш с пушката (или пък си караш зачисленият велосипед) жална ти майка. По спомени оръжието седи при теб до навършване на 31 години. След това обаче имаш правото да си го откупиш на много специална цена , като оръжието отива във фабриката и ти го връщат преработено на единична, по подобен начин членовете на всяко "Стрелково дружество" имат право да закупят на специална цена стандартно армейско оръжие на единична. По спомени има над 250 000 такива пушки в населението заедно с още 420 000 на запасняците. Отделно за ситуация на война се съхраняват още мисля около 1.5 милиона пушки.
                              Последно редактирано от Mad Dog; 23-09-13, 15:32.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Вие нещо бъркате. Задължителна военна служба трябва да има. За да не стават сополиви келеши. Аз съм карал казарма, не задължителна военна служба. 3 патрона на единична и 6 на автоматична. За целия период. Но пък "това борче до утре да е зелено"- всеки ден. Интересно, при фронтална вражеска атака, с баданарките ли ше ги плашим? Казарма...
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X