Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Спомени на танкистите.

    АУЦ "СЛИВНИЦА" - отврат, гадна храна, няма вода, мръсотия, мизерия, дървеници.
    Учебните кемафи на 55 в асеновград бяха много готини - научиха ни момчетата. Благодарности за което.
    Между двата танка има огромна разлика - който е карал 55 няма никакъв проблем да кара 34 ка също и 72 ка, за обратното въобще не съм сигурен.
    За добро курмуване 55 цата си имаше много особенности

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Що ви трябваше да ме сещате за столовата на Сливница. Беше първата седмица на октомври 83 , ние пълни новобранци цял ден копаем канали на полигона . Вечерта се връщаме в поделението умрели от глад и естествено сме закъснели за столовата. Тъпия дневален беше ни взел яденето и ни чакаше отвън на ливадата. Представе те си бака боб и бака нишесте как се ядът без чинии и лъжици. От тогава се зарекох че винаги в мен трядва да имам лъжица. Пазя си я и до сега.
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • Re: Спомени на танкистите.

        Също беше много готино, че нямаше одяла, завивахме се с два юргана обилно поляти с оцет за да не ни изядът дървениците

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Най-големите плъхове които съм виждал бяха в Сливница. По големи от котарак . Един такъв докато го убием полвин час играхме футбол с него. Кораво жувотно.
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Да внеса малко уточнение.Кемафите на 55-ците на полигона в Сливница не бяха "УЧЕБНИ" в смисъл да обучават новобранци.Те просто бяха механик-водачи на бойни машини от 2-ри и 3-ти батальон на бригадата докарани и домуващи там с цел осигуряване на ротни и батальонни занятия на бригадата.Образно казано ,идват ротитте от Горна баня , играят си занятието и си заминават.Ако се счупи машината -сливнишкият кемаф трябва да си я прави.
            Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
            Пламен Златарев 0888 66 03 18

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Ето тази новинаhttp://news.ibox.bg/news/id_1284417197 в комбинация с обявения търг за продажба на 72-ки за по 27 000 лева направо ме потриса.Както казваше един вицепремиер на БЪЛГАРИЯ ,НЕЙЧО НЕЕВ/ ДА, ИМАХМЕ И ТАКЪВ ЧОВЕК ЗА ВИЦЕПРЕМИЕР ПРЕЗ 1992 г./ Та той казваше :"ЕБАХ ТИ ДЪРЖАВАТА, ЩОМ АЗ СЪМ И ВИЦЕПРЕМИЕР"
              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
              Пламен Златарев 0888 66 03 18

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Темата я следя с огромен интересен, радвам Ви се, че сте минали казармата. И за хубавите спомени които са Ви останали в онези години. Така исках и аз да съм в казармата, да науча тъй нещо си там, да карам, да пробвам да усетя - Мъжкото!
                Сега ми е тъжно, че родината ни продава тази бих казал Хубава техника, за мен лоша техника няма. Има неправилно боравене с нея. Баща ми е на 48 и, когато започни да ми разказва какви неща са правили и просто, не знам как да Ви го опиша... Да карам Зил и разни работи.
                А сега когато гледам тези неща, просто намразвам онези отгоре / депутати, министри/.
                Защо не раздадат по една - две машини на някой общини които зимата имат проблем с снегопочистването, а ги продават ей така. Защо не мислят за действията, продали или ще я продадат за 27 000 лв. а зимата колко ли пари ще похарчат за разни неща + това колко за други неща ( не нужни), а могат да ги спестят....
                МАЙ НИКОГА НЯМА ДА КАРАМ ТАНК.

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Ех Мите аз съм на 47 г , колкото баща ти и имам двама като теб. Хич не са и искали да ходят в казармата. А да раздават танковете на общините за снегопочистване - да ще вършат работа но кой ще им плаща горивото . Т 72 гори от 250 до 450 на сто в зависимост от терена . Та така .
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    То да върши работа, а пък горивото има кой да го плаща, онези като не могат да си направят сметките си е техен личен проблем. Гледам от положителна полза, да може да се свърши полезна работа.

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      То ако тия педали не бяха продали на безценица техниката от армията сега нямаше да се налага хора и техника от форума да им спасяват мазните задници в Бистрица .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Първоначално публикуван от optisprint teteven Преглед на мнение
                        Ето тази новинаhttp://news.ibox.bg/news/id_1284417197 в комбинация с обявения търг за продажба на 72-ки за по 27 000 лева направо ме потриса.Както казваше един вицепремиер на БЪЛГАРИЯ ,НЕЙЧО НЕЕВ/ ДА, ИМАХМЕ И ТАКЪВ ЧОВЕК ЗА ВИЦЕПРЕМИЕР ПРЕЗ 1992 г./ Та той казваше :"ЕБАХ ТИ ДЪРЖАВАТА, ЩОМ АЗ СЪМ И ВИЦЕПРЕМИЕР"
                        Тоя танк го има като прототип повече от 10 години . Поне аз преди толкова го видях за първи път . Тогава хората казаха всички реагират като тебе и министри и шефове в пожарната колко е добра машината но реален интерес за закупуване няма . Това е направо престъпление при положение че всяко лято стават големи горски пожари .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Спомена се за разхода и нещо не излиза сметката ако е нафта.То една сметка се тьрси при бедствия и аварии не си е работа,но да питам - това само нафта ли гори,с друга гадост не вьрви ли?
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • Re: Спомени на танкистите.

                            Многогоривни са, гори каквото сипеш, стига да има 20% нафта, 55 цата я дават около 300 на 100. Разхода е нормален за 40 тона, верижна машина.

                            Коментар


                            • От: Re: Спомени на танкистите.

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Многогоривни са, гори каквото сипеш, стига да има 20% нафта, 55 цата я дават около 300 на 100. Разхода е нормален за 40 тона, верижна машина.
                              Ако си спомням добре,куполата тежеше около 13 тона.Като се демонтират и други дреболии , които няма да бъдат нужни при използването му като чисто транспортна машина , може да падне под 25 тона , следователно разхода на гориво ще бъде по- малък.Да не говорим ,че демонтираните части от АВ оборудването могът да се използват за резервни части на оставащите на въоръжение машини.Ако се направи точен разчет може би сметката ще излезе.На базата на оставащия чисто танков влекач могът де се правят всякакви полезни машини за кризисни и бедствени ситуации.ЗА сравнение- един "оранжев" джип на "гражданска защита" струва около 200 000 лева/поне за толкова бяха купени/.
                              А това че веригите щяли да повредят пътищата - има решение.И досега, при провеждането на парадите на траковете на веригите се поставяха гумени тампони.Една верига има около 96 трака , т.е. двете вериги имат около 190.Мисля че при добре разработена технология поставянето и снемането на тези гумени тампони , би могло да се направи за разумен времеви срок
                              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                              Пламен Златарев 0888 66 03 18

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Разхода не е проблем защото такива машини се докарват максимално близо до мястото на пожара с влекач . А и сметката за поддръжката на такава машина е направо смешна пред щетите които нанася един такъв пожар .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X