Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Колеги, някой скоро ходил ли е до Факия, танковите куполи има ли ги още или всичко продадоха на скрап ?
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Като се заговори за простотии:
      Играем батальонното, аз като вече почти уволнен(заедно с още няколко набори) се навъртаме около щаба на ротния. Импровизиран щаб де, на един баир нейде край Айтос. Имаме задачата да сме момчета за всичко ако се наложи да заместим някой новобранец.
      Та танковете в окопи, разставени по на 100-150 метра един от друг, 13 танка смятайте на какво разстояние е ротата. Понеже няма халосни снаряди за Т-72 уговорката беше-за имитиране на стрелба с картечница-къс ред от нея самата. За имитиране на стрелба от оръдието-дълъг ред.
      Идва кулминацията на занятието, и ротния командва по радиостанцията:
      "Рекорд (позивната на нашата рота), пооо съсредоточението на противника, от оръдието, залпово огън!"
      И се започва една стрелба на дълги редове. Поради различната отдалеченост на танковете звука идва на интервали, и си беше много вълнуващо. А ние сме на един висок баир, и пред нас се ширнало едно равно поле... По едно време комбата(известно име е, но няма да го кажа кой е) се изцепи:
      -Де да имат късмет сега турците да ни нападнат...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        То има цяла тема с армейските простотии http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F0%EC%E0%F2%E0
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
          Колеги, някой скоро ходил ли е до Факия, танковите куполи има ли ги още или всичко продадоха на скрап ?
          Скоро четох и гледах снимки за там. Имаше едно фото, но което баха събрани всички останали куполи, шасита... всичко:



          Имаше и снимка, на която ги товареха на влекачи... Ако намеря статията - ще я пусна...

          Тука, във Фейсбук, има малко снимки, но не знам колко са актуални
          Последно редактирано от p-pleven; 26-04-11, 08:53.
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            След като шапкарите от МО се усетиха че на произвола на съдбата седят зарязани милиони левове извадиха къквото е останало и го замъкнаха някъде около Сливен . По нататъшната съдба на машините ми е неизвестна но от извадените машини има уникати от които по света са се съхранили единични бройки и колекционерите на такава техника на запад дават луди пари .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Извини им се, в МО и не останаха шапкари. 20 години как там въртят бала пиджаци.

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Аз говоря за куполите от т-34 върху бункер, така наречените ТОТ.Бях командир на такова нещо и понеже времето се стопли, си мисля да се разходя да си направя, някоя друга снимка 16 години по-късно
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Като се заговори за простотии:
                  Играем батальонното, аз като вече почти уволнен(заедно с още няколко набори) се навъртаме около щаба на ротния. Импровизиран щаб де, на един баир нейде край Айтос. ..............Идва кулминацията на занятието, и ротния командва по радиостанцията:
                  "Рекорд (позивната на нашата рота), пооо съсредоточението на противника, от оръдието, залпово огън!"
                  И се започва една стрелба на дълги редове. Поради различната отдалеченост на танковете звука идва на интервали, и си беше много вълнуващо. А ние сме на един висок баир, и пред нас се ширнало едно равно поле... По едно време комбата(известно име е, но няма да го кажа кой е) се изцепи:
                  -Де да имат късмет сега турците да ни нападнат...
                  Бай Иван ......... Карнобатския ........... не беше ли ...

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    ...извадиха къквото е останало и го замъкнаха някъде около Сливен...
                    Уа-у, вече имаш лавинообразно нарастващ фен-клуб от сливналии. Около Сливен, колко да е около Сливен - на трийсе километра южно: В Ямбол...
                    Нахвърляха ги в халетата на едни бивши казарми и ги провъзгласиха за "Музей". Това така, защото онзи с бакенбардите ги провъзгласи за вехтории без стойност.

                    PACH, някаква част от тези "съоръжения" била запазена като експозиция, но не съм ходил там след като ги извадиха и не знам със сигурност дали този "мемориал" включва и някоя ТОТ.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Първоначално публикуван от гангер Преглед на мнение
                      Бай Иван ......... Карнобатския ........... не беше ли ...
                      Тц, градски ми е, ама няма да го срамя публично...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Извини им се, в МО и не останаха шапкари. 20 години как там въртят бала пиджаци.
                        Ще го въртят като и един преврат не са къдърни да спретнат . Иначе в действителност има доста ценни за историята машини даже една напусна границата ни без никой да усети хванаха няколко низши чина които май се похвалили в кръчмата ама на съседната маса си пиел ракията ВКРто .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Има ли танкисти от Сливница/Горна баня 1983 - 1985 година!

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Има кажи кой издирваш.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Има от Грудово1998*1999 от танковите роти

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Първоначално публикуван от Кемафа Т 72 Преглед на мнение
                                Има ли танкисти от Сливница/Горна баня 1983 - 1985 година!
                                Два месеца минаха тоя човек не се обади повече. Аз пък издирвам едно приятелче от същото място - викахме му ЗОРО. Ако случайно види темата нека пише тук или да ми се обади - 0878800847 Сашо.
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X