Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Така и всички още седят, чешат се по репите, и никой не знае какво да прави.
    Освен евреите които коренно промениха компоновката на танковете и Меркава ІІ е с двигател отпред и десантно отделение отзад .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Що бе , четох за някакви БМПТ на база Т-72 направили Руснаците и били много добри ...........................

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Да, меката кърма - мечтата на противотанкиста.
        Специфичен танк, подходящ видимо само за ония местности и оня противник. Така и никой друг не се интересува от него, макар че го предлагат отдавна. Освен М-ІV, който пазят като секретен.

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Оня противник е въоръжен с Т 55 и Т 72 и винаги е ял голямия пердах от евреите. От доста време се чудя на ефективноста на инженерното решение около купола да висят едни тупузи окачени на едни железа . Казват че били много ефективни срещу РПГ. http://w.vbox7.com/play:21946dcd
          Последно редактирано от sek.1; 21-08-10, 16:10.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • Първоначално публикуван от sek.1
            Освен евреите които коренно промениха компоновката на танковете и Меркава ІІ е с двигател отпред и десантно отделение отзад .
            Това добре но все пак си е основен боен танк а не БМП защото там изискванията са други.Нали се сещаш, че тая гега на челото не на всякаде може да се развърти и да решава задачи на близко и много бързо.
            Преди години руснаците правиха експерименти с 50мм или 55 мм не помня хем в помалкия калибър боекомлектът е по-голям хем времето за реакция е по-малко, защото не мога да си представя с оръдието как ще прихващаш цел на 100,150 200 метра особено ако е и бързо подвижна

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Да, меката кърма - мечтата на противотанкиста.
            Специфичен танк, подходящ видимо само за ония местности и оня противник. .
            Бих казал даже много специфичен изваден от тези условия за които е проектиран си губи предимствата, друг такъв специфичен танк е шведски безкуполен танк
            който по прилича на САУ от ВСВ от колкото на танк.Единственото предимство е по ниския силует и, че в техните гори просто няма от къде да ти дойде пронивника освен срещу теб.
            Последно редактирано от giorgio; 21-08-10, 17:11.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Всяка държава която има финансова възможност проектира и строи бойни машини съобразени с природоклиматичните условия релефа и бойня си опит на базата на него предвижда евентуалния бъдещ противник и тетър на бойни действия. На евреите не може да им се отрече бойния опит от както имат държавата все воюват с някой от съседите си или с всички накуп и яко ги пердашат. Също и не им липсват финансови средства без да съм привърженик на теорията за еврейския заговор но повечето финансов ресурс в тоя свят се управлява от тях На времето имаше един виц питат радио Ереван защо евреите спечелиха шест дневната война ? Радиото отговаря : Защото техниката им е била взета под наем от американците за една седмица
              Последно редактирано от sek.1; 21-08-10, 17:18.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Да разбира се, могат - правят каквото е нужно. Никой друг няма да спаси единствения им живот.
                Какво има противника в случая не е и важно, ако се отчита нивото на подготовка на въпросния противник. А иначе - Меркавата е просто огромен, няма даже теоретични шансове на европейския ТВД.
                Колкото да топузите, решетките, пружините от кревати, и всичко от тоя клас, то условно работи. Но само на скорост, и само при остри курсови ъгли. Мокрите траверси например, са неимоверно по-ефективни.

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Вчера случайно попаднах на едно предаване за танкове и разни експерименти на тази тема.
                  Любимите герои на някои колеги залагат на една доста интересна канструкция: танкът с пределно нисък силует екиапж от двама души като командирът на машината седи на местото на тъщата, а в куполът е само оръдието и неговите механизми и естествено много електроника.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    А иначе - Меркавата е просто огромен, няма даже теоретични шансове на европейския ТВД.
                    Това е оптична измама действа на психиката на противника нещо като сирените на щуките иначе погледнат през мерника си е в реални размери. Тежи 65 тона което е с 5-6 тона по малко от Абрамс и Леопард които прескачат 70 тона и като габарити е долу горе същия но начупената форма създава оптичната измама. А няма шансове в европа по чисто финансови и политически причини тука има много производители на такава техника.
                    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                    Вчера случайно попаднах на едно предаване за танкове и разни експерименти на тази тема.
                    Любимите герои на някои колеги залагат на една доста интересна канструкция: танкът с пределно нисък силует екиапж от двама души като командирът на машината седи на местото на тъщата, а в куполът е само оръдието и неговите механизми и естествено много електроника.
                    Многото електроника е нож с две остриета франсетата сложиха климатик на техния Льоклерк защото многото различна електроника не издържала на жегата и спре ли климатика спира и танка
                    Последно редактирано от sek.1; 22-08-10, 05:57.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Настоятелно ви моля, преди да напишете поредното мнение, да погледнете заглавието на темата. Моля не превръщайте и тази хубава тема в безмислен спор!
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Видимо тия постове трябва да се преместят, където и друг път е говорено за това.
                        От 65 тона започва. Сега виж хидроложката карта на Европа, и се убеди сам че такъв танк няма работа тука. Къде и колко са реките, и къде и колко са мостовете, които могат да носят такъв единичен товар. С това всичко свършва.

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Видимо тия постове трябва да се преместят, където и друг път е говорено за това.
                          От 65 тона започва. Сега виж хидроложката карта на Европа, и се убеди сам че такъв танк няма работа тука. Къде и колко са реките, и къде и колко са мостовете, които могат да носят такъв единичен товар. С това всичко свършва.
                          И като няма съответстваща имфраструктора и танкодостъпни направления защо всички строят 70+ тонни машини ? Едва ли е само да ги показват на парадите . И Леопард ІІ и Чалънджър са по тежки и голями от меркавата. Едва ли са по прости от мен и теб и не си знаят геоложката карта.
                          Последно редактирано от sek.1; 23-08-10, 08:06.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Колеги, много опасни спомени имате, да не са от третата световна, че аз основно Т 55 познавам, по малко Т 34 и Т 72.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Първоначално публикуван от s_s1
                              ..... че аз основно Т 55 познавам, по малко Т 34 и Т 72.
                              Не знам защо оставам с впечатлението, че колеги основно пишат за Т 34, Т 55 и Т 72, а почти никъде не се споменава за Т62 и Т64 за който не съм сигурен дали изобщо е бил на въоръжение в България.
                              Последно редактирано от gabocvet; 23-08-10, 11:43.
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • Re: Спомени на танкистите.

                                Т-62 - Май не са останали (дори и музейни експонати),
                                аз съм карал такова животно под вида на влекач.
                                Демек свален му е купола и всичко отзад е опразнено

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X