Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествата на танк Т-34

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: Качествата на танк Т-34

    Първоначално публикуван от TTsekov Преглед на мнение
    А вярно ли е че скоростите на 34 ката са се превключвали трудно? В разни руски предавания съм слушал разкази че радиста е помагал на водача да превключва скоростите?
    Да. Наистина се превключват доста трудно. Трябва ти доста опит. Аз съм си помагал с крак, поради липса на радист [emoji23]. Вече на т55 с малко опит няма проблем никакъв, а пък вече от т72 нагоре се кара като блъскаща количка.


    Купола на т34 85 пада доста лесно със 125 милиметров ОФ без взривател и подходящ ъгъл. Виждал съм го.

    Коментар


    • От: Качествата на танк Т-34

      Нормално при несинхронизирана предавателна кутия с механично управление и доволно дълга лостова система . Втората световна започва с ПТ средства (оръдия) около 45 мм а завършва с 152 мм . Танковете от около 20 тона подминават накрая 70 а проектите на оня лудия с мустаците и 200 тона . Реално до появата на Пантера и Тигър няма нищо равностойно или поне близко като оръдие и брониране до Т 34 . А за тежките КВ 1 да не говорим https://www.youtube.com/watch?v=_2TUCP8Ov68 22 немски танка в един бой . Над 150 директни попадения и нито едно не пробива бронята на КВто . Хубава анимирана версия на боя https://www.youtube.com/watch?v=qfCisV9HpAA&t=1302s
      Последно редактирано от sek.1; 01-01-18, 17:47.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Качествата на танк Т-34

        Лудите с мустаците са двама
        Клим Ворошилов 1 е повече Дот, отколкото танк.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Качествата на танк Т-34

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Лудите с мустаците са двама
          Клим Ворошилов 1 е повече Дот, отколкото танк.
          Абе руския със сигурност не е бил луд . КВто си е доста бърз ДОТ с около 40 километра скорост по шосе и около 20 по черно . Това си е доста бърз танк за времето си и за теглото си 47 тона .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Качествата на танк Т-34

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Абе руския със сигурност не е бил луд . .
            Само е изкрейзил малко.

            Коментар


            • От: Качествата на танк Т-34

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              КВто си е..........
              Ти сега с Търтьо ли ще спориш на тема руски танкове от войната?
              Той хем ги е конструирал, хем ги е заварявал, хем ги е карал, ехееей...
              Същото и с немските, че даже и повече
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Качествата на танк Т-34

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Ти сега с Търтьо ли ще спориш на тема руски танкове от войната?
                Той хем ги е конструирал, хем ги е заварявал, хем ги е карал, ехееей...
                Същото и с немските, че даже и повече
                В интерес на истината проекта Маус на Хитлер е бил точно това подвижен ДОТ който може да го местиш на нужното място да запушва пробивите . Само че се оказва доста трудно въобще да местиш 200 тона на вериги
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Качествата на танк Т-34

                  Да бе, я питай Търтю...

                  То и аз съм инато магаре, ама той е по.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Качествата на танк Т-34

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    ...Реално до появата на Пантера и Тигър няма нищо равностойно или поне близко като оръдие и брониране до Т 34...
                    Всъщност и Тигър, и Пантера са на въоръжение отпреди Т 34 85 (единият две, другият една година). Нещо повече, именно след равносметка на резултатите от Курската битка и съпоставката възможностите на тези два танка с Т 34, се започват работите по модификацията му до 85. Най-общо казано, дистанцията, от която Т 34 75 е бил в състояние да порази Тигър, или Пантера, е била наполовина от тази, нужна на последните за поразяване на Т 34.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Качествата на танк Т-34

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      ... 22 немски танка в един бой . Над 150 директни попадения и нито едно не пробива бронята на КВто . ...
                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      ...
                      Клим Ворошилов 1 е повече Дот, отколкото танк.
                      Ами в случая КВ е бил използван точно като ДОТ. И изобщо не е чуден резултатът. Доколкото съм намирал информация, немската колона е била от леки танкове Pz.Kpfw.35 (чешко производство) с малко 37-мм оръдие и челна броня, която се дупчи от всичко от 37-мм и нагоре. Танкът на Колобанов, освен по-мощното си въоръжение и броня, е бил вкопан в земята на добре подбрано място за засада. Немците са били на тесен път с блата от двете страни. То си е било направо разстрел.

                      П.П. В същност, това е един от не чак толкова многобройните примери за умно използване на танковете през лятото 1941.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Качествата на танк Т-34

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Всъщност и Тигър, и Пантера са на въоръжение отпреди Т 34 85 (единият две, другият една година). Нещо повече, именно след равносметка на резултатите от Курската битка и съпоставката възможностите на тези два танка с Т 34, се започват работите по модификацията му до 85. Най-общо казано, дистанцията, от която Т 34 75 е бил в състояние да порази Тигър, или Пантера, е била наполовина от тази, нужна на последните за поразяване на Т 34.
                        Тигър въобще не е от категорията на Т 34 . Това е тежък танк и неговия руски еквивалент е ИС 2 .
                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Ами в случая КВ е бил използван точно като ДОТ. И изобщо не е чуден резултатът. Доколкото съм намирал информация, немската колона е била от леки танкове Pz.Kpfw.35 (чешко производство) с малко 37-мм оръдие и челна броня, която се дупчи от всичко от 37-мм и нагоре. Танкът на Колобанов, освен по-мощното си въоръжение и броня, е бил вкопан в земята на добре подбрано място за засада. Немците са били на тесен път с блата от двете страни. То си е било направо разстрел.
                        Тактически грамотен командир . Освен танковете е бастисал и 3 противотанкови оръдия и няколко бронетранспортьора .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Качествата на танк Т-34

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Тигър въобще не е от категорията на Т 34 . Това е тежък танк и неговия руски еквивалент е ИС 2 .
                          А те това кога го писах....ама не та не само тигри и пантери.

                          ПП Ние имали ли сме ИС ?

                          Коментар


                          • От: Качествата на танк Т-34

                            Е аз като казвам че е Дот Кольо що подскача като госпожица?

                            Коле, биритчед, на луната вода има ли? А от къде знаеш като ни си ходил?

                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Качествата на танк Т-34

                              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение

                              ПП Ние имали ли сме ИС ?
                              Не .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Качествата на танк Т-34

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Тигър въобще не е от категорията на Т 34 . Това е тежък танк и неговия руски еквивалент е ИС 2...
                                Така да бъде (и е), но след като толкова държиш да подчертаеш това - защо сам го сравняваш с Т 34?
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X