Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествата на танк Т-34

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: Качествата на танк Т-34

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Станьо, пак си чел някое строго секретно партийно четиво. По-горе съм дал заглавието на една книжка по въпроса, прочети я[emoji2].

    П.П. А има и една друга - "Ние се бихме срещу тигрите". Та там самите рашъни разправят как във великолепната белоруска 70-сантиметрова кал всичко ляга по корем и умирва.
    Ами логично е като легне по корем да умре. Даже и всички противотанкови заграждения са на този принцип.

    Коментар


    • От: Качествата на танк Т-34

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      ... П.П. А има и една друга - "Ние се бихме срещу тигрите". Та там самите рашъни разправят как във великолепната белоруска 70-сантиметрова кал всичко ляга по корем и умирва.
      Както е добре известно в този форум - няма машина, която да не закъсва в калта рано или късно. Въпросът е, че едни закъсват рано, а други - по-късно ...

      И на немските Т-IV верижките са е оказали възтеснички за руската кал и сняг, поради което в един момент са ги оборудвали с други, т.нар. Ostketten (вериги за Изтока).
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Качествата на танк Т-34

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        П.П. А има и една друга - "Ние се бихме срещу тигрите". Та там самите рашъни разправят как във великолепната белоруска 70-сантиметрова кал всичко ляга по корем и умирва.
        Koй е автора да я потърся?

        Коментар


        • От: Качествата на танк Т-34

          Естествено, че е Артьом Драбкин. Книгата е на руски и се казва "Мьi дрались против "Тигров"".
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Качествата на танк Т-34

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Станьо, пак си чел някое строго секретно партийно четиво. По-горе съм дал заглавието на една книжка по въпроса, прочети я.

            П.П. А има и една друга - "Ние се бихме срещу тигрите". Та там самите рашъни разправят как във великолепната белоруска 70-сантиметрова кал всичко ляга по корем и умирва.
            Чак строго секретно по мое време не беше даже и секретно не беше На времето стига да ти се чете имаше анализи на всички типове верижно окачване и на машините като цяло . Написани от инженери не партийна пропаганда . В СССР всеки чужд танк е минавал същата оценка само че в завода в Нижни Тагил . Руснаците немски трофейни танкове на въоръжение при тях не са вкарвали за разлика от германците които много добре са се оправяли с Т 34 въпреки всичките му недостатъци .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Качествата на танк Т-34

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              ..Руснаците немски трофейни танкове на въоръжение при тях не са вкарвали ....
              Те тука буриш яко.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име-трофеи-1.jpg
Прегледи:1
Размер:140.4 КБ
ID:5748496

              П.П. Даже по време на блокадата на Ленинград е имало специални команди, които са издирвали повредени немски танкове, за да ги ремонтират и вкарат в употреба.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Качествата на танк Т-34

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Чак строго секретно по мое време не беше даже и секретно не беше На времето стига да ти се чете имаше анализи на всички типове верижно окачване и на машините като цяло . Написани от инженери не партийна пропаганда . В СССР всеки чужд танк е минавал същата оценка само че в завода в Нижни Тагил . Руснаците немски трофейни танкове на въоръжение при тях не са вкарвали за разлика от германците които много добре са се оправяли с Т 34 въпреки всичките му недостатъци .
                Ето малко лакърдийки:
                "Но по состоянию на 5 июля 1942 г. 107-й ОТБ 8-й армии Волховского фронта в своем составе имел 11 машин: один КВ-1, два Т-34, один БТ-7, два Pz-III, один Pz-IV, три "артиллерийских танка" (StuG-III) и один Pz-I."
                "На Западном фронте действовали целые подразделения, оснащенные исключительно трофейной немецкой матчастью. Одно из таких подразделений сформировали в конце июля 1942 г. в составе 20-й армии. Эта часть в документах именовалась "особым отдельным танковым батальоном", или по фамилии командира "батальон Небылова". Как видно из названия командовал этим батальоном майор Небылов, военком - батальонный комиссар Лапин. По штату особый батальон имел 219 человек, 34 трофейных танка, 3 полугусеничных тягача (трофейных), 10 грузовиков (5 ГАЗ-АА и 5 "Опель"), 3 бензозаправщика и 1 легковой ГАЗ М-1. На 9 августа 1942 г. в составе батальона числилось 6 Pz-IV, 12 Pz-III, 10 Pz.38(t) и 2 StuG-III. Этот батальон участвовал в боях до октября 1942 г."
                "28 августа 1943 г. частям 44-й армии была придана отдельная рота трофейных танков в составе трех Pz-IV, тринадцати Pz-III и двух М3."
                Ако продължа сигурно доста голям ще е списъка.

                gmorder.livejournal.com/2015144.html

                Коментар


                • От: Качествата на танк Т-34

                  Това е интересно

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:su76i.jpg
Прегледи:1
Размер:97.8 КБ
ID:5748497

                  Не ми беше попадало досега.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Качествата на танк Т-34

                    Панцер III,с присадено 76мм руско оръдие...?

                    Коментар


                    • От: Качествата на танк Т-34

                      Сътворили са си самоходка СУ-76И, която съвсем целенасочено си е спретната на немски трофейни шасита от Pz III.
                      Последно редактирано от коко келеша; 08-04-17, 10:20.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Качествата на танк Т-34

                        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                        Не искам и да карам.Ходил съм в казарма,и имам спомен сутрин в автопарка,как "прословутата" техника все я дърпаха,бутаха,трещяха машини и т.н.Я изкарат една,я не.Зимата беше голям смях,като трябваше да се чисти поделението.Как на една машина не видях да и работи предният мост,да не изключва и т.н
                        Това е вярно,но като се има предвид почти нулевата поддръжка(най-често състояща се от парцал,кофа и боя) и това в ръцете на какви вандали(18-19 годишни) се намираше тая техника ......... звучи почти невероятно,че изобщо палеше и вървеше(предполагам чувал си казармения шофьорски лаф-"щом е за родината,газ до ламарината")! Да не говорим , че новата (и годна) техника стоеше в НЗ-то , а във войнишките ръце в продължение на много набори се търкаляха едни и същи "барутняци".
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • От: Качествата на танк Т-34

                          Все тая.Хвалят ги,голямата работа били.Това за руските боклуци.Това е така,защото няма с какво да се сравнява.Когато има,обикновенно руските директно заминават на вторични.
                          Напълно показателно е,с какво са оборудвани нашите контингенти в чужбина.За 2 месеца " руското чудото на техниката" окапа.

                          Коментар


                          • Re: Качествата на танк Т-34

                            Живко, всеки има право на мнение. Аз да си призная не съм карал друго освен руски танкове. Кара ми се и лео и абрамс. Но от странична гледна точка имам забележки към всички западни машини. Както и към руските сандъци. Повярвай ми тактиката е много по важна от консервите. Доказано е във всички войни, даже и напоследък.

                            Коментар


                            • От: Качествата на танк Т-34

                              Дани, тактиката на руснаците през ВСВ няма нищо общо с истинската такава. Камо ли пък със съвременната такава. Първо идва "Ни шагу назад" подкрепена от заградотрядите на НКВД с Максимките а през останалото време на ход е била "За Родину, за Сталина" и метай хилядите в месомелачката. И малко отклонение, но показателно за възможностите на техниката. При въздушните боеве над Кубан, когато Сталин е дал заповед на всяка цена да се завоюва господство във въздуха, 45% от свалените немски самолети са били "приземени" от руските части летящи на P-39 Аерокобра. А преди това англичани и французи вкупом са се отказали от тях и са се натиснали да пробутат тия "измислени" самолети на руските братя по оръжие.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • Re: От: Качествата на танк Т-34

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Дани, тактиката на руснаците през ВСВ няма нищо общо с истинската такава. Камо ли пък със съвременната такава. Първо идва "Ни шагу назад" подкрепена от заградотрядите на НКВД с Максимките а през останалото време на ход е била "За Родину, за Сталина" и метай хилядите в месомелачката. И малко отклонение, но показателно за възможностите на техниката. При въздушните боеве над Кубан, когато Сталин е дал заповед на всяка цена да се завоюва господство във въздуха, 45% от свалените немски самолети са били "приземени" от руските части летящи на P-39 Аерокобра[emoji2]. А преди това англичани и французи вкупом са се отказали от тях и са се натиснали да пробутат тия "измислени" самолети на руските братя по оръжие.
                                Коко ами напълно съм съгласен с теб. Като добавим и скапаната комуникационна техника си става голям проблем. Даже на т55 и т72 е гола вода. Даже вътрешната комуникация е гадна и нищо не се чува. Голям недостатък на всички руски джаги които съм карал. Бях си сложил една осичка от трак до седалката и когато мерача забравяше да каже изстрел или не го чуех отнасяше една осичка през коленцата. А аз обикновенно една призма в челото от отката на оръдието.
                                Последно редактирано от Daniel; 08-04-17, 20:12.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X