Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествата на танк Т-34

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Качествата на танк Т-34

    Ми ако са ги вадили от Крали Марко и са заварявани в двора на музея нищо чудно
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • Re: Качествата на танк Т-34

      А бе я кажете какво означава тясно бойно отделение. Аз от 55 като вляза в 34 ката ми се струва огромна с прекалено много празно място. Вътре може да се разхождаш и да стоиш прав. Я пробвайте в 55 и 72. Съжалявам но шърмана ми е супер смешен. Висок - лесна мишена, много тесни вериги - малко кал и го няма, 32 тона на 360 коня със запас от 160км по шосе. Хайде по късните версии са стигнали до 500 коня.

      За кумулативните ми е странно, немците са имали, а не са ги ползвали. Просто 34 и кв нямат шанс пред тях нищо че ще са около 75 мм и ефективността им ще е много по малка от съвременните. Явно не са решили проблема с нарезното оръдие и намаляване на ефективността при въртене на снаряда. То решението е ясно де, гладкоцевно оръдие.

      И какво означава комфорт за бойна машина. Груби били заварките и купола бил грозно отлят. Това са глупости. Според мен лят купол ще е по здрав от заварен такъв. И какво общо има откъде е дошла стоманата. Че си е ковчег 34 ката е вярно. А за тактиката видяхме и абрамс как се справя оставен на талибаните. Оставиха им 10 те потрошиха 11. Но тези неща са за друга тема.

      Нафтата и тя си гори доволно. Особенно примесена с барут и малко налягане от избухналите снаряди, който са разположени в резервоара.
      Последно редактирано от Daniel; 05-04-17, 21:15.

      Коментар


      • От: Re: Качествата на танк Т-34

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        И какво означава комфорт за бойна машина.
        Каквото за всяка друга машина - тия вътре остават работоспособни за по-дълго време. Не говорим за лигавщини а понякога за съвсем елементарни неща, които са измислени сякаш нарочно да ти бъркат в здравенцето. Не са патент само на руснаците, но често се оказват много добри в това.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Re: Качествата на танк Т-34

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Каквото за всяка друга машина - тия вътре остават работоспособни за по-дълго време.
          А преди да престанат да са работоспособни, са много по-ефективни.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Re: Качествата на танк Т-34

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            А бе я кажете какво означава тясно бойно отделение. Аз от 55 като вляза в 34 ката ми се струва огромна с прекалено много празно място. Вътре може да се разхождаш и да стоиш прав.
            Ти си влизал в 34-ки с големия купол Първите модификации са с малък купол, по размери напомнящ купола на десантен танк или на БМП. През ВСВ често се е налагало на екипажите да стоят в танковете с дни тъй, че комфортът си е важен. Аз в Т-34 съм виждал печка на твърдо гориво (кюмбе), със специален отвор в корпуса за комина. Вероятно при -40 градуса това е от жизнено-важно значение.
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • От: Re: Качествата на танк Т-34

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              Според мен лят купол ще е по здрав от заварен такъв.
              Обратното е.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Качествата на танк Т-34

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Относно забележките на американците за заварките на Т-34 от качената по-нагоре статия искам да ви споделя следното.
                Преди няколко години се учех да заварявам и де що видех нещо метално му гледах заварките. Та отивам с децата във Военно-историческия музей и
                естествено започнах внимателно да разглеждам заварките на танковете. Не знам през 41-ва година, но Т34-85 в нашия музей имат много по-професионално направени заварки от немските танкове в него (Т-4, Щуг-3, Елефант). Дали жени са ги заварявали не знам, но който иска може да отиде, да види и да сравни. Препоръчвам го специално на Спарки, като виден форумен спец по заваряване. Рентгенови снимки не съм им правил, но разликата във външния вид на заварките е голяма. И това на фона на грубо излятите куполи и изрязани с резака бронировки на изпускателните колектори.
                По нагоре съм го написал . Руснаците още през 1941 година първи в света внедряват метода на академик Патон за скоростно заваряване на броневи стомани под слой флюс с което съкращават времето за заварка на един бронекорпус 7 - 10 пъти . Заварките са автоматни . На ръка се е заварявало само в недостъпните места отвътре . В БЕТА корпусите се заваряваха на ръка с 500 амперови телоподаващи и тел 1.2 . Норматива за един бронекоррус беше 3 часа от 4 човека заварчици . Заварчиците бяха толкова печени че един корпус го правеха за по малко от 2 часа . Двама отвън и двама вътре . Погледни на някоя наша машина как са изпипани заварките . САУто 2с1 не го гледай не е наше руско е .
                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                А понеже според Кольо говоря глупости да дадем думата на генерал-майор Хлопов В. Е. (уикито знае кой е той)

                ОЦЕНКА ТАНКОВ Т-34 ИКВ-1 РАБОТНИКАМИ АБЕРДИНСКОГО ИСПЫТАТЕЛЬНОГО ПОЛИГОНА США, ПРЕДСТАВИТЕЛЯМИ ФИРМ, ОФИЦЕРАМИ И ЧЛЕНАМИ ВОЕННЫХ КОМИССИЙ, ПРОВОДИВШИХ ИСПЫТАНИЯ ТАНКОВ

                Танки были переданы в США советской стороной в конце 1941 г. для ознакомления.
                През 1941 година американците имат основно М 3 Грант . Колко това е танк експертите още не могат да се произнесат категорично Доста смях в немските войски е предизвикал особено в арилеристите . Дали да стрелят с оръдието или просто някой хвърли снаряда по него Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0027cee9_medium.jpeg
Прегледи:1
Размер:38.6 КБ
ID:5748350Натиснете снимката за да я уголемите

Име:300px-M3-Lee-latrun-2.jpg
Прегледи:1
Размер:20.1 КБ
ID:5748351 Изцяло нитован корпус . Технология отхвърлена при танковете още в края на първата световна . Освен че е много трудоемка дори и попадането на малък снаряд когато бронята не е пробита тя се деформира и се късат вътрешните глави на нитовете които избиват екипажа . Та сравнено с това всеки друг танк е на светлинни години напред . Руснаците го кръщават братска могила за щестима .
                Последно редактирано от sek.1; 06-04-17, 05:49.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Качествата на танк Т-34

                  Е имат скапан танк,пък продават на ръшките технологии и материали да направят по-добри машини?Как става тая работа?

                  Коментар


                  • От: Качествата на танк Т-34

                    Нямали са зор за разлика от Рашките.То и окачването на танка идва от там ма са го пропуснали за разлика от Руснаците.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Качествата на танк Т-34

                      Ама после набързо са изпраскали 40 и няколко хиляди Шермана. Освен това нито един воювал на Шерман руснак не го плюва. Има една книжка "Танкист на "иномарке"", който иска може да я потърси. Както споменах по-горе, в корейската война при срещи танк срещу танк, братушките са загубили около 100 танка а америкосите около 40. Що ли се е случило тъй?
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • Re: Качествата на танк Т-34

                        Тактика.

                        И в момента положението е същото, тактиката на американците е много добра, по този случай и абрамса се спряга като супер танк.
                        На всички ни е ясно че супер танк няма.

                        Коментар


                        • От: Re: Качествата на танк Т-34

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Тактика.
                          Сега нали няма да ми кажеш, че Ким Ир Сен е бил тактика. Както и, че корейските летци са свалили еди колко си Сейбра.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Качествата на танк Т-34

                            Корейските летци често не са били съвсем корейски.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Качествата на танк Т-34

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Корейските летци често не са били съвсем корейски.
                              И като имаш мотор с ракети към радара,а и картечници срещу противник летящ по график.........как викаше бащата Видиш ли зор след шамарите ГАЗи да те няма........ма това друга тема,за тактиката де.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Качествата на танк Т-34

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Корейските летци често не са били съвсем корейски.
                                ...Как не! Какъв,освен чистокръвен кореец, може да бъде летец с име Ли-Си-Цин
                                А, иначе...https://infobalkani.wordpress.com/20...0%D1%88%D0%B5/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X