Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Леопард 2 в Сирия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Леопард 2 в Сирия

    Здравейте, извинявам се, ако вече има такава тема, но не успях да я намеря.
    Искам да обсъдим представянето на турските Леопард2 в истинска, бойна обстановка в Сирия.
    Все пак- това е един от вариантите за превъоръжаване на БА. Из нета мернах снимки на буквално "пръснати" на парчета машини.
    Дали това се дължи на качествата на машината или на тактиката при използване?
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

  • #2
    От: Леопард 2 в Сирия

    Желязото си е желязо. Ако допуснеш пехотинец на разстояние един изстрел с РПГ си добре опечен.
    Същото се наблюдаваше с Абрамс, Т-72 и сега с Лео - неграмотното използване ебава майката на иначе качествени машини.
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Леопард 2 в Сирия

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      ... Дали това се дължи на качествата на машината или на тактиката при използване?
      Според мен - и на двете. Лео 2А4 си е старичък, няма допълнителна броня, нито пък някаква система за активна защита. Че и половината боекоплект му е отпред вляво. Като го думнат в борда на това място ...

      За тактиката ... Комай повечето видеоклипове, показващи поразяване на турски танкове с ПТУР, са на статични машини. Турците ги използват малко нещо като самоходна артилерия за поддръжка на действията на протежетата си. Неподвижна цел в обсег на ПТУР ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Леопард 2 в Сирия

        Някъде четох, че германците не искали да доставят части за леопардите, заради което са започнали да ги пазят и основно се рзчита на версиите на Патън. Пък колко е вярно....
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Леопард 2 в Сирия

          Още преди преврата Германия отказа категорично на Турция да им продаде по нов вариант на Леопард . Съответно Турция стартира проект за собствен танк ОБТ Митюп . До къде ще го докарат без помощ отвън ще видим . Леопард 2А4 не е толкова стара машина но си страда като всички останали танкове които разчитат само на конвеционалното брониране срещу съвременните ПТ средства . Тази модификация на танка е на въоръжени повечето армии на НАТО в Европа . На практика танка е идентичен с Абрамс различни са само силовите установки така че да го товарим с по различни очаквания няма смисъл . А сбърканата стратегия и тактика на използване си има основание . Ердоган си обезглави армията малко преди войната и сега си жъне реколтата . Особено при Ал Баб резила беше голям . ПТРК от доста голяма дистанция . https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=PIomRlBkIiwНатиснете снимката за да я уголемите

Име:08.jpg
Прегледи:2
Размер:120.6 КБ
ID:5781001Това как е станало историята упорито мълчи Кюрд с ножовка ? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DVq_0fiW0AAbu-N.jpg
Прегледи:1
Размер:60.2 КБ
ID:5781002
          Последно редактирано от sek.1; 15-02-18, 05:10.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Леопард 2 в Сирия

            Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
            Желязото си е желязо. Ако допуснеш пехотинец на разстояние един изстрел с РПГ си добре опечен.
            Същото се наблюдаваше с Абрамс, Т-72 и сега с Лео - неграмотното използване ебава майката на иначе качествени машини.

            Не съм наясно с тактиките на изполване, ама как се пази танк от пехотинец на изстрел (с рпг) разстояние?
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #7
              От: Леопард 2 в Сирия

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Не съм наясно с тактиките на изполване, ама как се пази танк от пехотинец на изстрел (с рпг) разстояние?
              С бордовите картечници.
              Поздрави!
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • #8
                От: Леопард 2 в Сирия

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Не съм наясно с тактиките на изполване, ама как се пази танк от пехотинец на изстрел (с рпг) разстояние?
                С друг пехотинец.
                Или с бордовите картечници, ама...ако го видиш.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • #9
                  От: Леопард 2 в Сирия

                  При положение че в района циркулират една камара ПТУР , какъвто и да е танк няма шанс без активна защита. Скрит в храстите толаджия спокойно отстрелва танк на 2км, и ни пехота ни авиация може да помогне.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Леопард 2 в Сирия

                    2.5 километра е ефективния обсег на старите Фагот а Корнет са с ефективен обсег 5.5 километра през деня и 3.5 километра през ноща . Тоу и те са с ефективен обсег около 4 километра .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Леопард 2 в Сирия

                      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                      С бордовите картечници.
                      Поздрави!
                      Еб@х ги картечниците?!?

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      2.5 километра е ефективния обсег на старите Фагот а Корнет са с ефективен обсег 5.5 километра през деня и 3.5 километра през ноща . Тоу и те са с ефективен обсег около 4 километра .
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Леопард 2 в Сирия

                        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                        С друг пехотинец.
                        Или с бордовите картечници, ама...ако го видиш.
                        Ма и аз това се зачудих, че се налага некви групи пехотинци да зачистват и да му осигуряват спокойна среда за работа. Май верно ще се окаже, че е отживелица танка.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #13
                          От: Леопард 2 в Сирия

                          Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                          При положение че в района циркулират една камара ПТУР , какъвто и да е танк няма шанс без активна защита. Скрит в храстите толаджия спокойно отстрелва танк на 2км, и ни пехота ни авиация може да помогне.

                          Мда, такава е логиката.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #14
                            От: Леопард 2 в Сирия

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Ма и аз това се зачудих, че се налага некви групи пехотинци да зачистват и да му осигуряват спокойна среда за работа. Май верно ще се окаже, че е отживелица танка.
                            Евреите не мислят така, бях чел за едновременна защита от 4 ракети, демек активната(автоматична и автономна) защита може да следи до четири цели едновременно, те без такове и до кенефа не ходят, има доста снимки и репортажи.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Леопард 2 в Сирия

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Евреите не мислят така, бях чел за едновременна защита от 4 ракети, демек активната(автоматична и автономна) защита може да следи до четири цели едновременно, те без такове и до кенефа не ходят, има доста снимки и репортажи.
                              Въобще не са само евреите, руснаците също имат работеща система, съвсем наскоро и немците подсетиха който трябва че имат готова разработка и някой трябва да отпусне парите.
                              Сирия е твърде показателен пример че танка въобще не е отписан, там направиха какви ли не преработки и модификации само и само танковете да са в играта, даже съвсем упорито ги ползваха и в градовете.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X