Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвременна бронирана техника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвременна бронирана техника

    75 мм снаряд, си е бая брус, бройката е ограничена чисто физически.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Съвременна бронирана техника

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      75 мм снаряд, си е бая брус, бройката е ограничена чисто физически.
      Така е, но все пак ми се вижда малко. Едва ли очакват 100% попадения.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Съвременна бронирана техника

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Едва ли очакват 100% попадения.
        О-хо-о, една такава машина да порази една крилата ракета (или щурмови самолет) - берекет версин.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Съвременна бронирана техника

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          О-хо-о, една такава машина да порази една крилата ракета (или щурмови самолет) - берекет версин.
          Аз това с крилатите ракети много не го вярвам.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Съвременна бронирана техника

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            О-хо-о, една такава машина да порази една крилата ракета (или щурмови самолет) - берекет версин.
            С пасивна оптическо-електронна СУО - едва ли. За крилати ракети атнюд, за щурмови самолети - евентуално, може би, в слънчево време и много късмет. Виж за хеликоптери би трябвало да е трепач. Ама тя тая работа я може и Шилката.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Съвременна бронирана техника

              Шилката е с по-малък обсег. За това виж какви данни заявяват за далечина и височина. Макар че не е ясно как ще изпълни прехвата и съпровождането на целите.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Съвременна бронирана техника

                За ПВО руснаците си имат комплекса Панцер С който е модулен и може да се качи на всякаква платформа . https://www.youtube.com/watch?v=uiGAJH0Jv14
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Съвременна бронирана техника

                  Първоначално публикуван от davc
                  75 мм снаряд, си е бая брус, бройката е ограничена чисто физически.
                  Това 75мм от къде го извади?
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Съвременна бронирана техника

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    За ПВО руснаците си имат комплекса Панцер С който е модулен ...
                    Имат, ама явно продължават да експериментират в насока "артиллерийского комплекса с пассивными средствами разведки и сопровождения воздушных целей". Ключовите думи аз ги виждам като "артилерийски" и "пасивна система за управление на огъня". Може би, защото артилерийските снаряди не се влияят от такива мерки за противодействие, каквито могат да отклонят една ракета от целта, а използването на пасивна оптическа система за откриване и съпровождане на целта запазва елементът на изненада и увеличава шансовете за оцеляване на средството за ПВО в случай, че противникът използва активно средства за подавяне на ПВО.

                    Ама от друга страна си мисля, че залагането само на оптическа система за откриване и проследяване на цели би ограничило възможностите до работа само в пределите на пряката видимост и в голяма зависимост от МТО условията (ниска облачност, мъгла). Отделно, дето поразяването на целта с неуправляемите снаряди ще да е доста по-трудничко, особено когато се залага на оръдие с по-нисък темп на стрелба (120-130 изстрела/мин). Много снайперска трябва да е тази система, особено при скоростни или/и нисколетящи цели.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Съвременна бронирана техника

                      А и снарядите са евтини . Една такава високо технологична ПВО ракета дори и в Русия не е евтина .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Съвременна бронирана техника

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        А и снарядите са евтини . ...
                        А бе, чак толкова евтини сигурно няма да са, защото не мисля, че това би имало някакъв успех със зенитни снаряди от стар тип. Ще му трябват такива с програмируем взривател. Е, ще са по-евтини от ракета, ама пък ще трябва да вървят в по-големи количества ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Съвременна бронирана техника

                          Някъде вижда ли ли сте цифри примерно за поразяване на 1бр МИ 24 отиват 2,3.. ПЗРК или 200,300.... снаряда?
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Съвременна бронирана техника

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Някъде вижда ли ли сте цифри примерно за поразяване на 1бр МИ 24 отиват 2,3.. ПЗРК или 200,300.... снаряда?
                            Съмнявам се някой да е водил такава статистика при реална употреба в бойни условия. Още по-малко при положение, че с Ми-24 през последните десетилетия са се сблъсквали най-вече недържавни формирования.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Съвременна бронирана техника

                              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                              Това 75мм от къде го извади?
                              Да де, 57. (Кьопави пръсти)
                              Последно редактирано от davc; 24-03-18, 09:51. Причина: уточнение
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Съвременна бронирана техника

                                Прототип на новата южнокорейска мобилна система за близко ПВО
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Korea1.jpg
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:5784561

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X