Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвременна бронирана техника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: Re: От: Съвременна бронирана техника

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    За тежък не е толкова . Докарали са го колкото и последните варианти на Т 90 48 тона . И това е само благодарение на преразпределението на бронирането и нови средства за защита .
    Да прав си - на мен ми е интерсно как ще се държи новия двигател, ама никога няма да разбера.
    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    А колко е удобен за екипажа, при положения, че целият е в онази капсула, в корпуса, не е много ясно.
    по удобно ще е от Т55 и Т72 с гаранция, твърдя го и без да съм се качвал на армата. Седалките на командира и мерача са супер гнисни да не говорим и каква екстра е да не се връткаш като идиот в купола

    Коментар


    • От: Съвременна бронирана техника

      Русия прима на експлоатация БМПТ, машината се различава значително от образците преди нея.

      https://bmpd.livejournal.com/3128043.html

      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Съвременна бронирана техника

        Винаги съм се чудил защо няма такъв клас машина . Обикновените БМП са с броня до 20 мм и практически защитават екипажа само от стрелковите калибри до 7.62х54 . От там насетне ги дупчи като тенеке от сирене всичко останало . На нашите за това е вдигнато челното и страничното брониране от 12 на 20 мм та малко да се подобри положението .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Съвременна бронирана техника

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Винаги съм се чудил защо няма такъв клас машина . Обикновените БМП са с броня до 20 мм и практически защитават екипажа само от стрелковите калибри до 7.62х54 . От там насетне ги дупчи като тенеке от сирене всичко останало . На нашите за това е вдигнато челното и страничното брониране от 12 на 20 мм та малко да се подобри положението .
          Защото бронята е против осколки на артилерийски снаряди, за да не убие един снаряд всичката жива сила в радиус 150м.
          БМП/БТР като концепция няма работа на предна линия за да има и тежкоброниране.

          Някой може ли да ми каже коя е тази цел, която не можеш да поразиш с 1бр. 30мм оръдие, но 2бр. ще я поразят??

          Коментар


          • От: Съвременна бронирана техника

            Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
            ... БМП/БТР като концепция няма работа на предна линия за да има и тежкоброниране. ...
            Ако беше ограничил твърдението си само до БТР щях да се съглася. Ама да казваш, че БМП няма място на предна линия ... Че нали точно това е идеята на този тип машини - да осигуряват защита и огнева поддръжка на пехотата точно на предна линия. И, между другото, по време на войната с Ирак повече иракски танкове са били унищожени от БМП "Брадли" с ПТУР, отколкото от оръдията на "Абрамс". А израелците още от 1990-те правят тежки БТР/БМП на базата на остарели танкове с цел да осигурят по-добра защита на кашимерията си при бой в населено място.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Съвременна бронирана техника

              Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
              Някой може ли да ми каже коя е тази цел, която не можеш да поразиш с 1бр. 30мм оръдие, но 2бр. ще я поразят??
              Това нещо да го снабдиш само с едно оръдие и да го кръстиш "поддръжка" лично на мен малко ми куца.Отделно ако се случи гаф с единия ствол остава другия.Два ствола са си два ствола.

              Коментар


              • От: Съвременна бронирана техника

                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                Това нещо да го снабдиш само с едно оръдие и да го кръстиш "поддръжка" лично на мен малко ми куца.Отделно ако се случи гаф с единия ствол остава другия.Два ствола са си два ствола.
                Две оръдия = по-висок темп на стрелба, както и възможност за използване на различни боеприпаси. Примерно, едното с бронебойни, другото - с ОФ. Отделно му предвиждат ПТУР + 1 бр. ПКТ и 2 автоматични гранатомета. Това, че гранатометите са ги забили над калниците не ми изглежда добре, защото ограничава доста сектора им на обстрел до цели пред машината, но вероятно е поради ограничения от компоновката.

                Това във вариант "Грозни" вероятно би било полезно за прикритие на танковете. Ако му турят и активна защита като на израелските ще е още по-добре.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Съвременна бронирана техника

                  По принцип за това руснаците се возят отгоре защото вътре не пази от нищо и не виждаш нищо особено в градски и планински условия . На времето Сибирски беше споменал някъде в темите че един път боя го е хванал вътре в БМП и по безпомощен и незащитен не се е чувствал . Нашите серия 23 се представиха повече от добре в Ирак . Нямаме загубена машина а едно беше отнесло граната от РПГ без особени поражения по време на патрул . Това все пак са машини концепция от шейсетте години на миналия век конструирани за другата война която слава богу не се състоя .
                  Последно редактирано от sek.1; 23-03-18, 05:26.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Съвременна бронирана техника

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Две оръдия = по-висок темп на стрелба, както и възможност за използване на различни боеприпаси. Примерно, едното с бронебойни, другото - с ОФ.
                    ОФ снаряд 30мм няма почти никакви осколки - снаряда е дебелостенен и няма място за ВВ, много по-добре е гранатомет за ОФ, каквато е НАТО концепцията.
                    Висок темп на стрелба е необходим за ПВО само, а да правиш ПВО с БТР/БМП боже опази ...

                    Коментар


                    • От: Съвременна бронирана техника

                      Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                      ... много по-добре е гранатомет за ОФ, каквато е НАТО концепцията.
                      ...
                      Верно? 30мм оръдиe Бушмастър къде e на въоръжение? Щото за него е разработен и снаряд точно с ОФ действие с програмируемо взривяване във въздуха. От 1:13 нататък



                      И кой гранатомет има прицелна далекобойност 3 км?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Съвременна бронирана техника

                        Сравняваш мисля снаряд създаден оня ден с такъв създаден преди 40 години и за който не се предвиждат такива екстри.E поне аз не знам за такива опции при руснаците.

                        Коментар


                        • От: Съвременна бронирана техника

                          Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                          Сравняваш мисля снаряд създаден оня ден с такъв създаден преди 40 години и за който не се предвиждат такива екстри.E поне аз не знам за такива опции при руснаците.
                          Нищо не сравнявам. Коментирам твърдение, че в НАТО предпочитали гранатомет пред оръдие.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Съвременна бронирана техника

                            Първоначално публикуван от ardmin
                            ОФ снаряд 30мм няма почти никакви осколки - снаряда е дебелостенен и няма място за ВВ, много по-добре е гранатомет за ОФ, каквато е НАТО концепцията.
                            Обсего на 30 мм оръдие и на АГ 40мм са доста различни.
                            А по въпроса са ПВО с БТР/БМП руснаците мислят друго 2С38


                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Съвременна бронирана техника

                              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                              ...
                              А по въпроса са ПВО с БТР/БМП руснаците мислят друго 2С38
                              57 мм - добре като калибър, особено, ако спретнат някои по-интелигентни снаряди. Ама малко нещо прекалено амбициозен ми се вижда анонсът за предназначението на система с 1 оръдие и пасивна оптико-електронна система за управление на огъня ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Съвременна бронирана техника

                                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                                Обсего на 30 мм оръдие и на АГ 40мм са доста различни.
                                А по въпроса са ПВО с БТР/БМП руснаците мислят друго 2С38


                                Това ще си е полезно и по наземни цели. Обаче му е малък боекомплекта.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X