Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежки БМП вместо танкове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тежки БМП вместо танкове?

    Аз съм присъствал 7,62Х54 Мосин - Наган 50м не пробиваще
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • От: Тежки БМП вместо танкове?

      МТЛБ в борт се дупчеше на раз, от стотина метъра ПКМ се справя с тази задача.

      Коментар


      • От: Тежки БМП вместо танкове?

        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
        МТЛБ в борт се дупчеше на раз, от стотина метъра ПКМ се справя с тази задача.
        Може вашите са от по тънка ламарина . Там е едната разлика за това нашето е с около 2 тона по тежко . Вашето е с 14 мм челна броня на нашите винаги е слагана 20 мм .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Тежки БМП вместо танкове?

          Говоря за бордната броня.

          Коментар


          • От: Тежки БМП вместо танкове?

            Челна броня на наше МТЛБ с Х54 не се пробива. С руско не съм имал досег.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • От: Тежки БМП вместо танкове?

              Никой, никъде не е писал за челната броня. Мисля, че три независими свидетелства са показателни за реалната фактология около защитата на нашите БМП...?!

              Коментар


              • От: Тежки БМП вместо танкове?

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                Говоря за бордната броня.
                Всичко е 20 мм челна бордна . Технологично е по лесно да се работи с едни дебелини . Една бригада заварчици се състоеше от 4 човека и с телоподаващи Г 500 по норматив за 2 часа заваряваха един бронекорпус . Норматива беше 2 часа но рядко им отнемаше повече от 1.5 часа . Двама отвътре и двама отвън го подхващаха от четирите краища. Те термиситите и газорезчиците бяха първа категория труд. Както и на нашите БМПта и САУ също е 20мм.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Тежки БМП вместо танкове?

                  Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                  Руснаците винаги са имали "топла връзка" от конструкторските бюра към бойните части и обратно.Точно поради тая причина техните системи са добре адаптирани към "персонала" който ще ги ползва.
                  А "неруснаците" как са били - тежки теоретици?
                  Освен Афганистан не се сещам за сериозни техни участия в бойни действия след ВСВ, а и не съм убеден, че тежката командна структура коминен тип от времето на зрелия комунизъм е била способна на много ефективна обратна връзка.
                  Сега вероятно е по-добре, но и много време е загубено и трябва да се наваксва.

                  Коментар


                  • От: Тежки БМП вместо танкове?

                    На учения на Тюлбето - Казанлък две МТЛБ се удариха - едното с десен преден ръб удари другото странично отзад в ляво.Резултатът - на първото МТЛБ нищо на удреното МТЛБ се спука бронировката около 10см - направо се пръсна парче.До базата на бригадата около 15км черно - пукнатината разрасна на метър - МТЛБ то отиде на ремонт в Червен Бряг - 1997 година е това.От любопитство тогава го гледахме (нашето МТЛБ удари другото) - /бронята беше 20 мм - 2см отстрани отзад - мерихме я с проста рулетка.
                    Не знам точно каво пробива бронировката но на много места можеше да се види прострелката по листовете.Сега с акво прострелват и от какво разстояние - не знам.
                    BMW X6

                    Коментар


                    • От: Тежки БМП вместо танкове?

                      Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                      А "неруснаците" как са били - тежки теоретици?
                      Освен Афганистан не се сещам за сериозни техни участия в бойни действия след ВСВ, а и не съм убеден, че тежката командна структура коминен тип от времето на зрелия комунизъм е била способна на много ефективна обратна връзка.
                      Сега вероятно е по-добре, но и много време е загубено и трябва да се наваксва.
                      https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92...89.D0.B8.D0.B5

                      Това е само с прякото участие на СССР...

                      Коментар


                      • От: Тежки БМП вместо танкове?

                        Знам, съгласен, по-важното даже е било участието на бойната техника, което е било по-интензивно от инструктори, летци и останал личен състав.

                        Но, държа на мнението си, че командната структура към края (80-те) е пречела.

                        Коментар


                        • От: Тежки БМП вместо танкове?

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Никой, никъде не е писал за челната броня. Мисля, че три независими свидетелства са показателни за реалната фактология около защитата на нашите БМП...?!
                          Теоретично ако 3-4 куршума попаднат в една точка може да пробият .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Тежки БМП вместо танкове?

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Всичко е 20 мм челна бордна . Технологично е по лесно да се работи с едни дебелини . Една бригада заварчици се състоеше от 4 човека и с телоподаващи Г 500 по норматив за 2 часа заваряваха един бронекорпус . Норматива беше 2 часа но рядко им отнемаше повече от 1.5 часа . Двама отвътре и двама отвън го подхващаха от четирите краища. Те термиситите и газорезчиците бяха първа категория труд. Както и на нашите БМПта и САУ също е 20мм.
                            Една и съща дебелината на бордовете и челните листове, ама ъгъла им не е един и същ... Ако има значение - чурука по който стреляхме ние бил горял яко (пожар) и решили вместо да го реставрират, да го оставят за мишена. Възможно ли е, евентуално от температурата да се е намалила якостта на листовете..?!

                            Коментар


                            • От: Тежки БМП вместо танкове?

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Теоретично ако 3-4 куршума попаднат в една точка може да пробият .
                              Доста народ му се беше изредил преди нас - мацахме го с вар, да се виждат нашите попадения... Поне половината пробойни бяха в здрави участъци на листовете.

                              Коментар


                              • От: Тежки БМП вместо танкове?

                                Възможно е напълно . При пожар с лекота се подминават 600 - 800 градуса . При гасенето вода и другите реагенти запращат показателите на стоманата на майната си . Горяла машина директно отива за претопяване . Прострелката на бронята независимо с какво се прави дали с РПГ или стрелково оръжие я правехме в най неблагоприятната за бронята позиция под прав ъгъл . Един път наредихме три кръстачки със стари работни дрехи и думнахме с кумулативен на РПГто . И трите макета зад плочата горяха . Тогава реално осъзнах че каквато и броня да сложиш в реална ситуация ударят ли те с РПГ шансовете за оцеляване вътре в машината са никакви . За това не ме учудват снимките от Украйна . На леката броня толкова и е живота .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X