Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежки БМП вместо танкове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тежки БМП вместо танкове?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Шведите използват това:

    [ATTACH=CONFIG]745413[/ATTACH]

    имат вариант и за това (разработка на основа на горното):

    [ATTACH=CONFIG]745414[/ATTACH]


    и са на мнението на Сибирски, че работата на тези машини е да докарат пехотата до бойното поле, където тя да действа спешена ...
    Ами тя пехотата от край време си действа спешена... БМП-то си има екипаж.

    Коментар


    • От: Тежки БМП вместо танкове?

      Аз със моя изключително скромен армейски опит и от разговорите ми провеждани с хора запознати вече няколко пъти намеквам, че нещата в сферата на отбраната и сделките с оръжие са доста по-сложни отколкото ние тук си ги представяме и често нямат нищо общо с бизнес логиката. Ти с твоят опит би трябвало да си по-наясно...Скоро с един колега имахме дискусия за рафала, и той гледаше нещата само от страна на продажбите. А зад такива проекти стои много повече важни неща от простата търговия и единствено стремежа да изкараш пари.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Тежки БМП вместо танкове?

        В града , гората , планината , добре въоръженият кашик е , и ще си остане най-добрата "техника".
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • От: Тежки БМП вместо танкове?

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          С последното сериозно навлезе в сферата на свободните съчинения...

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          А зад такива проекти стои много повече важни неща от простата търговия и единствено стремежа да изкараш пари.
          "Густав Георг Фридрих Мария Крупп фон Болен унд Гальбах — немецкий промышленник и финансовый магнат, оказавший значительную материальную поддержку нацистскому движению.

          В 20-х годах выступал противником нацистского движения, однако после встречи с Гитлером 20 февраля 1933 года изменил свое мнение и начал оказывать финансовую помощь программе перевооружения Германии.
          В 1931—1933 годах — председатель президиума Имперского союза германской промышленности (нем. Reichsverband der Deutschen Industrie).
          В мае 1933 года Крупп фон Болен был назначен президентом «фонда Адольф Гитлер». На предприятиях Круппа, где в огромных масштабах производились танки, артиллерия и другое военное снаряжение
          ................
          В 1945 году Крупп-старший был внесён в список обвиняемых для Нюрнбергского процесса...."


          Коментар нужен ли е ?

          Оръжейният бизнес е от най-могъщите в света и абсолютно винаги е тясно свързан с политиката.
          А политиците правят това, което е угодно на тези дето им дават парите.
          Тъй че нито 'свободни съчинения", нито "проста търговия" са подходящи словосъчетания.
          Никога оръжейният бизнес и политиката на една държава не могат да се разглеждат самостоятелно - тясната връзка помежду им съществува винаги.

          Коментар


          • От: Тежки БМП вместо танкове?

            Не забравяйте че всяка една техника е жива докато не я погледне на криво разузнавачът!Не случайно за една разузнавателна група се отделят сили и средства многократно надвишаващи рота!Това което искам да кажа е че независимо какви машини имаме,ако нямаме адекватно обучен персонал и тактика - все тая.Какви са очевадните изводи от Украйна - Една войскова част живее до момента в който е локирана от разузнавателна група която е много много незабележима и изобщо не и трябва такъв род техника.От там целта се обслужва от най близката част с машини за залпов огън.Всичко приключва за минути.Репортажи в youtube и по новините...Хич не ме брига кой кой е в Украйна но погледнете тактиката на опълченците-много имаме какво да научим.
            BMW X6

            Коментар


            • От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Ако и качеството на производството ни едно време да е било на световно ниво - машините с които разполагаме са морално остарели много отдавна. Основните им недостатъци в момента са нисък клас на бронировка -дупчи ги и 7,62х54, макар и не масово (лично изпитано - от една лента в борда, 7-8 куршума влизат вътре), за по-големи калибри въобще няма смисъл да говорим, а както виждаме масово се използват ДШК, ЗУ и т.н.. За някаква защита от кумулатативни заряди въобще не може да става и дума. В линка за шведската машина по-горе пише, че за поставянето на пасивна защита само на 55 бройки са отишли цели 15 млн. фунта стерлинги (да не забравяме, че си говорим за нещо разработено и произведено след 1993 г., а не 1985 г.) - доста скъпо удоволствие. Въоръжението им е слабо - 23 мм в най-добрия случай, а виждаме, че хората вече се цупят на 30 мм. и отиват на 35 мм., и на горе... Остарели прицелни системи и средства на комуникация. Стари силови агрегати с висок разход на гориво и т.н. и т.н.

              Айде кажете ми с какво ситуацията с тях относно преработката и надграждането им, е по-розова от тази на украинските БМП на базата на Т-64 освен, че можем да ги режем..?!!
              Марто съвременното машиностроене уверено върви по пътя на автомобилостроенето . Всяка една съвременна металорежеща машина е с пъти по зле направена от старото поколение . Икономията е навсякъде . Минимизирането на елементната база на машинните управления води само до проблеми . Показателно е че системата Фанук 6 на старо струва повече от управления произведени 20 години след нея . Държи цена каквато много от управленията са имали като нови а е един голям шкаф а новите са с габарити на авторадио . Нашата на МЦто за 30 и кусур години е дала общо 4 грешки за които се е налагало да идват от Фанук а с новите настройчик - програмистите са ти първи приятели . Стария Хайденхедън на декела също за 30 години е давал някаква грешка не повече от 4-5 пъти . В момента от арабите не можеш да се доредиш на търг за български струг . Изкупуват всичко и заминава да работи някъде при тях . Нашите БМП не ги дупчи нито един вид патрон 7.62х54R . Освен ако последните години няма изобретен някой супер бронебоен . На времето редовно ходеха на прострелка образци от бронята . Практически всяка партида се прострелваше .
              Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
              Не забравяйте че всяка една техника е жива докато не я погледне на криво разузнавачът!Не случайно за една разузнавателна група се отделят сили и средства многократно надвишаващи рота!Това което искам да кажа е че независимо какви машини имаме,ако нямаме адекватно обучен персонал и тактика - все тая.Какви са очевадните изводи от Украйна - Една войскова част живее до момента в който е локирана от разузнавателна група която е много много незабележима и изобщо не и трябва такъв род техника.От там целта се обслужва от най близката част с машини за залпов огън.Всичко приключва за минути.Репортажи в youtube и по новините...Хич не ме брига кой кой е в Украйна но погледнете тактиката на опълченците-много имаме какво да научим.
              Сега това е основно работа на БЛА . Малки тихи ; евтини и безшумни виждат и предават в реално време . По големите носят и въоръжение .
              Последно редактирано от sek.1; 10-10-14, 19:49.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Марто съвременното машиностроене уверено върви по пътя на автомобилостроенето . Всяка една съвременна металорежеща машина е с пъти по зле направена от старото поколение . Икономията е навсякъде . Минимизирането на елементната база на машинните управления води само до проблеми . Показателно е че системата Фанук 6 на старо струва повече от управления произведени 20 години след нея . Държи цена каквато много от управленията са имали като нови а е един голям шкаф а новите са с габарити на авторадио . Нашата на МЦто за 30 и кусур години е дала общо 4 грешки за които се е налагало да идват от Фанук а с новите настройчик - програмистите са ти първи приятели . Стария Хайденхедън на декела също за 30 години е давал някаква грешка не повече от 4-5 пъти . В момента от арабите не можеш да се доредиш на търг за български струг . Изкупуват всичко и заминава да работи някъде при тях . Нашите БМП не ги дупчи нито един вид патрон 7.62х54R . Освен ако последните години няма изобретен някой супер бронебоен . На времето редовно ходеха на прострелка образци от бронята . Практически всяка партида се прострелваше . Сега това е основно работа на БЛА . Малки тихи ; евтини и безшумни виждат и предават в реално време . По големите носят и въоръжение .
                Не знам какво сте прострелвали, но ти казвам, че от една лента - 60 патрона изстреляна с ПК от около 200 метра в десния борд на МТО от БМП-23, 7 - 8 пробиха смешната 20 мм. броня и на това стана свидетел цялата рота, пък ти ми говори каквото искаш.

                Коментар


                • От: Тежки БМП вместо танкове?

                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  Сибирски имам към теб два много конкретни въпроса:
                  1. Имаш ли познат офицер с който някога си служил на който е присвоено генералско звание и още е на активна служба?
                  2. Имаш ли познат офицер, сержант и т.н. с който някога си служил да е привлечен в някое конструкторско бюро?
                  1. Вече не.
                  2. Да.

                  Коментар


                  • От: Тежки БМП вместо танкове?

                    Първоначално публикуван от Sibirski
                    1. Вече не.
                    2. Да.
                    Значи съответните хора са си направили съответните - знаещите и можещите на командна позиция или в някое КБ за да пипне даден образец и на базата на опита да даде компетентно мнение.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Тежки БМП вместо танкове?

                      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                      Значи съответните хора са си направили съответните - знаещите и можещите на командна позиция или в някое КБ за да пипне даден образец и на базата на опита да даде компетентно мнение.
                      Руснаците винаги са имали "топла връзка" от конструкторските бюра към бойните части и обратно.Точно поради тая причина техните системи са добре адаптирани към "персонала" който ще ги ползва.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • От: Тежки БМП вместо танкове?

                        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                        Значи съответните хора са си направили съответните - знаещите и можещите на командна позиция или в някое КБ за да пипне даден образец и на базата на опита да даде компетентно мнение.
                        Докато БЕТА работеше и произвеждаше слава богу в България никой още нямаше боен опит .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Тежки БМП вместо танкове?

                          Не е точно така постоянно до 89г имаше руски ВП повечето бяха с боен опит.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Тежки БМП вместо танкове?

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Не е точно така постоянно до 89г имаше руски ВП повечето бяха с боен опит.
                            Старите колеги са ми разказвали с какъв "боен опит" са били руските ВП малко от нашите колеги са можели да удържат на техния опит Тяхната работа се е свеждала до намиране на някой кусур на боята . В общи линии курорт за дебели връзкари . Иначе руснаците даже и цялата техническа документация не са ни дали на времето та се е наложило сами да си я направим . За това има толкова много разлики между нашите и техните машини . Специално за усвояването на оръдието на гвоздиката са ни мотали 4-5 години та и там в ЗТМ Радомир са се оправили без тях .
                            Последно редактирано от sek.1; 11-10-14, 07:27.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Тежки БМП вместо танкове?

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Старите колеги са ми разказвали с какъв "боен опит" са били руските ВП Тяхната работа се е свеждала до намиране на някой кусур на боята . В общи линии курорт за дебели връзкари . Иначе руснаците даже и цялата техническа документация не са ни дали на времето та се е наложило сами да си я направим . Специално за усвояването на оръдието на гвоздиката са ни мотали 4-5 години та и там в ЗТМ Радомир са се оправили без тях .
                              И си прав и не съвсем но това е друга тема.
                              По нагоре в темата бях попитал до къде се простират възможностите на колесното задвижване това е евентуалният отговор http://sunderland73.livejournal.com/15050.html
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Тежки БМП вместо танкове?

                                То в колесните задвижвания предела е много далече още от достигане но баланса с проходимостта е труден .
                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                Не знам какво сте прострелвали, но ти казвам, че от една лента - 60 патрона изстреляна с ПК от около 200 метра в десния борд на МТО от БМП-23, 7 - 8 пробиха смешната 20 мм. броня и на това стана свидетел цялата рота, пък ти ми говори каквото искаш.
                                Аз пък пробит образец не съм видял . На такова изпитание аз не съм ходил но се пращаха плочи метър на метър .
                                Последно редактирано от sek.1; 11-10-14, 07:36.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X