Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
    Ами писал съм го вече :




    Към къде щяха да ходят нашите танкове при война с Турция ?
    Или само отбрана ?
    А, на това ли се базира заключението за танковия поход към Одрин знаех си - ще ни изкараш на три морета. Този ефрейтор е някакъв велик стратег ли?
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      Тези причинои ние ги знаем, защото се учат в школата, факт обаче е че двигателя е добър - пак казвам многогоривен и е подходящ за танк. 72ката със 780 коня върви доста прилично, а ако ти се струват 60 километра бавно ела да те повозя и после ще говорим. Също е факт че т55 е по ремонтопригоден и по малко проблемен от 72, липсват му обаче няколко коня. Карал съм влекач мисля че от 62 ка без купол и динамиката е много добра. 55 има по малък радиус на завой и с един двигател от 72 ка плюс активна броня, ще е доста приятна машина. Опа и със системите за мерене и оръдието на 72ката.

      Всъщност 72 ката може да стреля управляеми ракети които са с обсег до 5 км и ако арабите имаха можеха да си стрелят по абрамсите доста преди да влязат в обхват. Опа и ако знаеха откъде идват.


      Ами сигурно върви много, аз за вървене не съм писал.

      А знаеш ли защо руснаците се отказаха преди време от танковият конкурс в Гърция ? Спъна ги едно нещо.

      А ракетите през оръдието гърмят за по около 30 000 долара и нагоре парчето. И по тази причина си ги имат само руснаците и то в малки количества.
      Ние за жалост нямаме, още по-малко арабите.

      Коментар


      • Re: Спомени на танкистите.

        Не знам не чета непрекъснато за танкове. Просто съм карал такъв на времето и съм ремонтирал. Знам му всички агрегати.

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Не знам не чета непрекъснато за танкове. Просто съм карал такъв на времето и съм ремонтирал. Знам му всички агрегати.

          Аз също. Просто оръжията (тежките) са ми хоби.

          Едно от условията в конкурса беше замяна на двигател в полеви условия.
          На "западните" им отне 2-3 часа за подмяна на целия с помоща на ремонтно-евакуационна машина. Тогава руснаците се отказаха от това упражнение и прекратиха участие в конкурса.
          До колкото съм че причината е, че двигателят се сменя за цял ден.

          Лека вечер на всички, стана ракиено време

          Коментар


          • От: Re: Спомени на танкистите.

            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
            Като стана въпрос за Т-34 да задам една гатанка

            Какво свързва американците с Т-34 ?
            Веригите . Окачване тип Кристи . Свързва ги колкото стартер ; бендикс ; клаксон и тнт.
            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
            Аз също. Просто оръжията (тежките) са ми хоби.

            Едно от условията в конкурса беше замяна на двигател в полеви условия.
            На "западните" им отне 2-3 часа за подмяна на целия с помоща на ремонтно-евакуационна машина. Тогава руснаците се отказаха от това упражнение и прекратиха участие в конкурса.
            До колкото съм че причината е, че двигателят се сменя за цял ден.

            Лека вечер на всички, стана ракиено време
            Замяната на двигател в полеви условия на която и да е руска бронирана машина също не е проблем да стане за няколко часа само че в нашата армия никога не сме имали подходящи ремонтни машини и подготвени хора . Аз службата си изкарах като шофьор на ВАРЕМ (военна авторемонтна машина) . Първата година карах ЗиЛ 131 втората взех чисто нов Камаз . Едната от причините е че ти трябва кран за да извадиш мото-трансмисьонния блок . После в БЕТА съм работил по тази проблематика и вярвай ми решава се конструктивно за 10 минути . Правят се ел. системите горивната и хидравликата на няколко снопа и унифицирани бързи връзки и си готов . Проблема че нито имаше подходящи машини с които да извършиш този ремонт нито мото-трансмисионен блок като резервна част което напълно обезсмисля възможността за бърза смяна . Просто нашия и съветския ВПК беше структуриран по съвсем друг начин .
            Последно редактирано от sek.1; 28-03-14, 04:28.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Re: Спомени на танкистите.

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Просто нашия и съветския ВПК беше структуриран по съвсем друг начин .
              Изделията са отговаряли на тогавашната концепция за водене на БД! В батальона имахме рота кемафи (бяхме общо три батальона) и съм си говорил много с тях на по цигара преди вечерна проверка. Та същите разказваха следното: - По време на стрелби инструкторите им набивали в канчетата максимата, че по време на бой от тях задължително се иска да стрелят и улучат веднъж! Да стрелят и улучат втори път било пожелателно, а за трети, четвърти и т.н. път никой не отварял приказка защото навлизали в сферата на суеверията и военния фолклор! Истината е, че си бяхме "смъртници" предназначени да забавим максимално "лошите", докато дойде "батко" да ги нарита по задниците. Бяхме благодарни, че поне не ни баламосваха и ни казваха истината такава каквато е, но то нямаше и друг начин. Когато изучаваш врага си в детайли, изчисляваш възможностите му, гъстотата на огъня му и т.н. и сам достигаш до някои истини изразени в прости числа... Въпреки всичко (нашите цифрички бяха най-малки) искрено съжалявах тези момчета и тайно им се възхищавах! Аз не бих се наврял в консерва, която сама по себе си представлява бомба и факел в едно, още повече, че ни учеха как да "отваряме" подобни консерви и бяхме на ясно колко обречени са кемафите, ако се стигнеше до война с южните ни съседи! В танка няма къде да залегнеш и да се скриеш. Няма време и да мислиш, ако нещо си се осрал - просто изгаряш с другарите си и толкоз!

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                ...
                Едно от условията в конкурса беше замяна на двигател в полеви условия.
                На "западните" им отне 2-3 часа за подмяна на целия с помоща на ремонтно-евакуационна машина. Тогава руснаците се отказаха от това упражнение и прекратиха участие в конкурса.
                До колкото съм че причината е, че двигателят се сменя за цял ден.
                ...
                Както се казва: This is not a bug, it's a feature ...

                Виж какво съм писал по-горе. Тези танкове са плод на съветските концепции за водене на война между двата военни блока в Европа през миналия век. В тях просто възможността за смяна на двигател в полеви условия не е била приоритет. Танкът е бил смятан за своего рода консуматив, чиято най-вероятна съдба е била да изгори на бойното поле. Ако не се окаже тотална щета - в тила си има работилници ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                  Колко араби войници си срещал ? И как ги правиш тези генерални изводи ?
                  Защото мен ме питат дали съм карал танк - Без самите те да знаят типа на двигателя му.
                  Арабите изобщо не са лоши войници. Какво, не може да се прицели и да натисне спусъка ли ?
                  Или затваря очи и чака да го гръмнат ?
                  Аз поне съм служил в Морското цяла година с тях - нито са по-добри от нас, нито по-лоши - като войници.


                  Вземи погледай някой клип от Сирия - къде видя страх, нерешителност в боя или друго ?

                  Виновни за пораженията са руснаците - и по-точно руското обучение на арабските командири. Както и руските разбирания за танкова война.
                  За жалост на арабите на разполагаха с 20-30 000 танка като руснаците.

                  Случилото се там много добре показва какво би станало с прословутите руски танкови клинове, ако имаше трета световна. Това щеше да се случи и с нашите танкисти, тръгнали славно да превземат Одрин.

                  И накрая руснаците сами го разбраха в Грозни - там не бяха супер обучени евреи срещу тях, а обикновенни хора с леко оръжие.

                  Сега някой ще каже - да, ама в града... Така е, ама не - руснаците нямат добри анализатори и тактици, и затова губят. Те, както и държавите обучавани по руски маниер.
                  Искам да коментирам това в червеното, защото глупостите започнаха да ми идват в повече!
                  Тези "обикновени хора" по времето на Съветския съюз са служели предимно в специалните части и са имали боен опит от Авганистан. Били са използвани в диверсионно- разузнавателните операции на СА. Да не споменавам, че Дудаев беше генерал от стратегическата авиация. След това те стават надъхани фанатици(уахабити) и продължават с трупането на боен опит в борбата с чеченската опозиция, която в крайна сметка смазаха. Решителното сражение беше в Грозни, където опозицията в една нощ вкара над 80 танка и на сутринта не изкара нито един. Спокойно може да се каже, че тези "обикновени хора" по това време са били най- подготвените бойци в света за водене на градски( и планински ) бой. Лошото планиране и провеждане на първия щурм на Грозни от страна на братушките въобще не го коментирам.
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • От: Re: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Веригите . Окачване тип Кристи . Свързва ги колкото стартер ; бендикс ; клаксон и тнт. .
                    Това, което свързва американците с Т-34 е алуминия. Двигателя е алуминиев, а целият този материал идва от САЩ. С две думи славната машина нямаше да воюва, ако нямаше двигател. Също в голям процент и бронираните листове. (2 хил. т. алуминий, 1 000 т. бронирани листове за танкове - месечно)
                    Както и гориво де... то пак в огромен процент идва от "ленд-лиза".

                    Руснаците хич не обичат да си спомнят за това и в соц. литературата тип "Мурзилка" даже дума не обелват.

                    Любопитно е също, че през войната руснаците не могат да произведат високооктаново гориво за авиацията и то на 100% е отново от САЩ.

                    "СССР получава от САЩ чрез “ленд-лиз”-а в периода 1941 – 1945г. товари на стойност 11 млрд. долара, а това число 22 150 самолета, 12 700 танка, 8000 зенитни и 5000 противотанкови оръдия, 132 000 картечници, 376 000 камиона, 51 000 джипа, 8 000 влекача, 35 000 мотоциклета, 472 млн. броя снаряди, 4,5 млн. т. продоволствие, 2,1 млн. т. нефтопродукти, 1,2 млн. т. химически и взривни вещества, 11 000 вагона, 2000 локомотива, 128 транспортни съда, 3 ледоразбивача, 281 военни кораба."


                    "На 1 октомври 1941г. бил подписан първият Московски протокол за военните доставки за периода 01.10.1941 – 30.06.1942г. Съгласно този документ САЩ и Великобритания се задължили да изпращат в Съветския съюз ежемесечно 400 самолета, 500 танка, 152 зенитни оръдия, 756 противотанкови оръдия, 200 противотанкови пушки, 2 хил. т. алуминий, 1 000 т. бронирани листове за танкове, 7 хил. т. олово, 1,5 хил. т. калай, 300т. молибден, 1250 т. тулол и някои други видове масла, въоръжение, военни материали, а така и продоволствие."

                    Че и снарядите са били с американски взривни вещества...
                    Такива ми ти работи. Тези получени 12 700 танка, как в нито един руски филм не се споменаха, без значение документален или игрален... Избирателна памет имат братушките.

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                      Спокойно може да се каже, че тези "обикновени хора" по това време са били най- подготвените бойци в света за водене на градски( и планински ) бой.
                      И кой е източника от когото правиш това заключение ?
                      Най-добрите в света е сериозна "титла".

                      Коментар


                      • От: Re: Спомени на танкистите.

                        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                        Това, което свързва американците с Т-34 е алуминия. Двигателя е алуминиев, а целият този материал идва от САЩ. С две думи славната машина нямаше да воюва, ако нямаше двигател. Също в голям процент и бронираните листове. (2 хил. т. алуминий, 1 000 т. бронирани листове за танкове - месечно)
                        Както и гориво де... то пак в огромен процент идва от "ленд-лиза".

                        Руснаците хич не обичат да си спомнят за това и в соц. литературата тип "Мурзилка" даже дума не обелват.

                        Любопитно е също, че през войната руснаците не могат да произведат високооктаново гориво за авиацията и то на 100% е отново от САЩ.

                        .....................
                        Че и снарядите са били с американски взривни вещества...
                        Такива ми ти работи. Тези получени 12 700 танка, как в нито един руски филм не се споменаха, без значение документален или игрален... Избирателна памет имат братушките.
                        Само не разбрах, какво общо има това със сравнението на танковете, каквато е темата. Ако нещо за 2 СВ или ЛЛ, отваряй нова тема и там да се бистри.
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • От: Re: Спомени на танкистите.

                          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                          Тези получени 12 700 танка, как в нито един руски филм не се споменаха, без значение документален или игрален... Избирателна памет имат братушките.
                          Напротив, споменават се. И по архивните кадри се мяркат. В книгите на А. Драбкин- "Аз се бих на Т-34", където са събрани спомени на ветерани почти всеки от тях споменава за американските танкове. Всички са единодушни, че са били по- комфортни от руските, но никой не е искал да воюва на тях, поради ред причини. Тези екипажи, на които са били зачислени са се молели по- бързо да ги запалят за да ги сменят( даже някои в боя нарочно са се "подлагали" по определен начин, така че танка да се запали, но екипажа да има време да напусне танка). Единствено по-ласкаво се изказват за "Валънтайн", заради ниския профил и тихия ход. Единият от споменатите танкове(дали не беше Матилда) бил с толкова мека броня, че снарядите го пробивали "насквозь"(изцяло, от двете страни)!?! Идеята на меката броня била при пробиване да няма осколки, които да наранят екипажа(Тук, от това изречение много можем да говорим за танкостроителни школи и пр. Човекът проектирал този танк( а и тези, които са го приели) въобще нямат идея "Що е то танк и има ли той почва у нас"?)
                          Та какво искаш да споменават, че се е налагало да воюват с импортни боклуци срещу Вермахта!!
                          Не е за хвалба!
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                            То отдавна се въртят теории, че е нямало как щатите да спечелят войната в Европа, а и изобщо, и са решили да използват за тая цел руснаците...та и ленд-лиза не доказва нищо съществено.Но пък вече доказаха за едни по-особени планове на Хитлер спрямо Америка.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Re: Спомени на танкистите.

                              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                              ...
                              Любопитно е също, че през войната руснаците не могат да произведат високооктаново гориво за авиацията и то на 100% е отново от САЩ.
                              ...
                              Искаш ли да си отвориш една тема колко лоши са руснаците и там да си ги плюеш на воля? Че нещо взе хептен да не се съобразяваш коя тема за какво е?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Re: Спомени на танкистите.

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Искаш ли да си отвориш една тема колко лоши са руснаците и там да си ги плюеш на воля? Че нещо взе хептен да не се съобразяваш коя тема за какво е?
                                Значи споменаването на исторически факти е плюене ? Защото аз не се сещам да съм плюл някой - просто това е истината и то историческата истина. И какво ви пречи истината не разбирам ?

                                Цитатите за ленд-лиза са за "загадката" която зададох за Т-34 и която никой не позна. Затова реших да бъда по-подробен.

                                За авиацията го споменах само като любопитен факт, нищо че не е по темата за танковете. Това лошо ли е ?


                                А идеята за отделна тема е добра.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X