Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отиде и този красавец.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Отиде и този красавец.

    Май дори и не ви се полагали и противогази, щото имахте ФВУ-та.

    Коментар


    • #62
      От: Отиде и този красавец.

      Имахме - в школата ПМГ после минахме на П-1.

      Коментар


      • #63
        От: Отиде и този красавец.

        Ааааа.... танкист без автомат няма.... с какво ще носи караулната служба.
        Най- голямата веселба беше при една учебна тревога когато издадоха заповед "по машините" - пълен тестис- как се влиза в пълно бойно (автомат, сумка, каска, противогаз, шинел, мешка с БГ в танка- няма такъв купон. После се усетиха и тихомълком прибраха цялото ненужно имущество в едиин склад в парка, а от друг раздадоха "кемафите".
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • #64
          От: Отиде и този красавец.

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          70-те год. на миналият век в Горна баня в танковото имаше автоматична мивка за танковете. Калта от веригите се махаше с индустриални количества вода под високо налягане и с вибро-трасе. Качваш машината на нещо като голям авто- подемник, даваш яко газ на скорост, танка през това време върти на място веригите и от вибрациите и водата се почистват доста успешно траковете. Естествено това съоръжение не се използваше често щото на войнка трябва да му се сътворява чанч, и пак ама съвсем естествено отдавна вече го няма.
          1982 г това съоръжение го имаше минавал съм два пъти през него и се казваше ролганг.Представляваше свободно въртящи се дебели стоманени валове , танка се качваше въху тях , спъваше се на кръст отпред и отзад и газ колкото може.
          Даваха по 10 минути на машина и веригите трябваше да са натегнати еднакво, иначе танкът почваше да се носи наляво- надясно.Доста беше ефективен..
          Големият чанч бяха опорните ролки ,12 броя, радиално оребрени от вътрешната страна с достатъчно големи кухини.Чистенето им траеше цяла вечност!
          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
          Пламен Златарев 0888 66 03 18

          Коментар


          • #65
            От: Отиде и този красавец.

            Първоначално публикуван от optisprint teteven/Пламен/ Преглед на мнение
            1982 г това съоръжение го имаше минавал съм два пъти през него и се казваше ролганг.Представляваше свободно въртящи се дебели стоманени валове , танка се качваше въху тях , спъваше се на кръст отпред и отзад и газ колкото може.
            Даваха по 10 минути на машина и веригите трябваше да са натегнати еднакво, иначе танкът почваше да се носи наляво- надясно.Доста беше ефективен..
            Големият чанч бяха опорните ролки ,12 броя, радиално оребрени от вътрешната страна с достатъчно големи кухини.Чистенето им траеше цяла вечност!
            Ролганг е термин от металургията и не зная откъде се е пръкнал там, означава ролков път. Баща ми и един негов колега му правиха електрозахранването и специално за това съоръжение се изгради нов траф че беше лакомо на ел. ток. Аз естествено се присламчих веднагап че по онова време в поделението външен нИкогиш Присъствах и на първият му тест.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #66
              От: Отиде и този красавец.

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              Ролганг е термин от металургията и не зная откъде се е пръкнал там, означава ролков път. Баща ми и един негов колега му правиха електрозахранването и специално за това съоръжение се изгради нов траф че беше лакомо на ел. ток. Аз естествено се присламчих веднагап че по онова време в поделението външен нИкогиш Присъствах и на първият му тест.
              Ми то си беше точно ролков път , както в металургията, само че ролята на стоманен блок беше танкът, застопорен с въжета, а валовете не получавха задвижване
              Съоръжението което описвате не съм го виждал в Горна Баня!То е явно на принципа, вдигаш танка на подемник във въздуха и веригите се въртят свободно с голяма скорост и изхвърлят калта.
              На този прицип братушките на ЩИТ 82 по несподелен с нас начин качваха танка на няколко опорни ролки, обърнати на страни , веригите оставаха във въздуха и газ....
              Според мен ролгангa , който ползвахме ние бе по- ефективен , защото освен въртенето с голяма скорост , веригите се удряха със сила във въртящите валове и се "изчукваха" по-добре!
              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
              Пламен Златарев 0888 66 03 18

              Коментар


              • #67
                От: Отиде и този красавец.

                Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                Нищо красиво не може да има в нещо направено да убива.
                Но всъщност не е така.
                Удивителен парадокс.
                Техническото съвършенство и естетиката срещу ужасяващия резултат от приложението.
                За Homo sapiens съществуването на оръжието е естествено и принципно неизбежно.
                И не само за Homo sapiens всъщност...

                Коментар


                • #68
                  От: Отиде и този красавец.

                  Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                  Но всъщност не е така.
                  Удивителен парадокс.
                  Техническото съвършенство и естетиката срещу ужасяващия резултат от приложението.
                  За Homo sapiens съществуването на оръжието е естествено и принципно неизбежно.
                  И не само за Homo sapiens всъщност...
                  Някой каза, че с кухненски нож има най-много убийства.
                  В исторически план, ножа първоначално е служил за дране и обработка на кожи.
                  И до наши дни се счита за помощно средство в бита.
                  Видимо няма съществени промени от първообраза.

                  Когато специално се направи оръжие за убиване, това е жестоко.
                  Винаги някой измисля противодействие на другия ден.
                  И докога така...?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Отиде и този красавец.

                    Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                    Някой каза, че с кухненски нож има най-много убийства.
                    В исторически план, ножа първоначално е служил за дране и обработка на кожи.
                    И до наши дни се счита за помощно средство в бита.
                    Видимо няма съществени промени от първообраза.

                    Когато специално се направи оръжие за убиване, това е жестоко.
                    Винаги някой измисля противодействие на другия ден.
                    И докога така...?
                    Ми не знам до кога ма отивам да си купя едни остри ножове,че ми дойдоха камьните за острене и ми се скьсаха нервите с тия които имам.Па дано оцелея с тия острите ножове.Те самите са толкова безобидни като всяка една сабя,пистолет или картечница.Това така щото жената ме обича,ако ме намрази............грешка с ножовете.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #70
                      От: Отиде и този красавец.

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Ми не знам до кога ма отивам да си купя едни остри ножове,че ми дойдоха камьните за острене и ми се скьсаха нервите с тия които имам.Па дано оцелея с тия острите ножове.Те самите са толкова безобидни като всяка една сабя,пистолет или картечница.Това така щото жената ме обича,ако ме намрази............грешка с ножовете.
                      хич не те разбрах ко каза

                      Коментар


                      • #71
                        От: Отиде и този красавец.

                        Ми защо тогава имаме кучешки зъби?

                        Коментар


                        • #72
                          От: Отиде и този красавец.

                          Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                          хич не те разбрах ко каза

                          Пак тогава

                          Ножовете Ако да водят класацията като орьжието причинило най-много смьрт у дома са толкова безопастни колкото и леката картечница в ьгьла до момента в който някой не реши да я ползва.Самия нож или орьдие или танк не убива,убиват хората.

                          Силния ще има за да е силен,слабия се стреми да е силен.Не сьм присьствал на цялата история ма като гледам последните 4-5 000 години е било все така.

                          До кога ли?Няма да сьм жив да му видя края ГАРАНЦИЯ
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #73
                            От: Отиде и този красавец.

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Ми защо тогава имаме кучешки зъби?
                            Комшийката няма -проверено
                            Grand Vitra ddis 2008
                            SEAT Althea XL tsi 2010
                            Mitsubishi Canter

                            Коментар


                            • #74
                              От: Отиде и този красавец.

                              Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                              Някой каза, че с кухненски нож има най-много убийства.
                              В исторически план, ножа първоначално е служил за дране и обработка на кожи.
                              И до наши дни се счита за помощно средство в бита.
                              Видимо няма съществени промени от първообраза.

                              Когато специално се направи оръжие за убиване, това е жестоко.
                              Винаги някой измисля противодействие на другия ден.
                              И докога така...?
                              Докато свят светува.
                              Цялата еволюция е на база оцеляване на по-знаещия, по-умния, по-хитрия, по-богатия, по-силния, по-способния да експлоатира и т.н.
                              Тоест всичко се крепи на съперничеството, стремежа за надмощие и победа.
                              В рамките на тази философия обществата няма как да се лишат от оръжията.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Отиде и този красавец.

                                Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                                Комшийката няма -проверено
                                Изтъркани са от твърди предмети

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X