Обява

Свий
Няма добавени обяви.

САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Не ги мисли...засега съществува баланс. Не във въоръженията, във взаимните потребности.

    Коментар


    • #17
      От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

      Единственият начин да сме сигурни, че ядрено оръжие няма да се използува никога повече, е като го трупаме на склад, после забраняваме найлоновите торбички. Субсидираме тютюнопроизводителите, но забраняваме пушенето. И, всичко е в името на човека. После се чудим, що извънземните не искали да си контактуват с нас?
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #18
        От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
        Тъжното в случая изглежда е това , че тамошният данъкоплатец /електорат/ не е кой знае колко по-мъдър от нашия и няма нищо против събираните с пот и псуване парички да се харчат точно за това. Те че трябва да влязат някъде - трябва. Ама защо точно ядрен арсенал? Добре сме си ние тука. Имаме магистрали да строим още ехеееее.
        Тукашния електорат не само че не е по мъдър от БГ електрорат ами напротив- много по кухи леики са ако питаш мене.....
        В момента има дебати –нали президенто ще сe избира и разтягат локуми по една камара ТВ......
        Понеже съм новобранец в Америка та ми е интересно – баси просто не можех да повярвам –изглежда точно като на партино събрание или конгрес на БКП едно време...обаче на наще събрания поне полвинате бяха там само тялом и с гаранция не се вярваше на всичко дето се разправяше,докат тука тия даже вярват на глупостите дето се дрънкат и обещават ......

        Коментар


        • #19
          От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

          Аз пък имам друга гледна точка... Никоя от ядрените сили, никога не се е отказвала от арсенала си. Като всяко друго въоръжение и ядреното остарява и има нужда от поддръжка и модернизация. Това е нещо абсолютно нормално и не виждам повод за апокалипсистични сценарии (по-притеснително би било, ако няма модернизиране). Аз никъде не прочетох, че ще разработват и произвеждат нови ядрени БЧ, а че ще модернизират съществуващи такива. Мисля, че има съществена разлика от надпреварата във въоръжаването по време на "студената война", когато супер силите трупаха необосновано (от където и да го погледнеш) големи арсенали - произвеждайки ги от нулата... Без да съм експерт съм на мнение, че всичко над десетина бройки (говоря за балистични ракети), годни да носят бойни дежурства е абсолютен и ненужен излишък.

          Коментар


          • #20
            От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

            То по същество всяка нова система е модернизация на някоя от старите .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

              Ако модернизацията е в електроника - проблема е налице.
              Ще се нароят програми, алгоритми и неминуемите заспивания, увисвания на софта и.т.н.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #22
                От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                То по същество всяка нова система е модернизация на някоя от старите .
                Имам предвид разработката и производството на нови ядрени боеприпаси. Това което аз разбрах от линка на Mad Dog, е че ще се модернизира периферията им (най-общо казано) и системите за "базиране и трансфер". Лично аз бих спал много по-неспокойно ако знам, че някъде има бункери в които са натрупани хиляди бойни глави, които не са пипани от 30-40 години и никой не знае в какво състояние са...

                Коментар


                • #23
                  От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  Ако модернизацията е в електроника - проблема е налице.
                  Ще се нароят програми, алгоритми и неминуемите заспивания, увисвания на софта и.т.н.
                  Дано да не си прав, но и сега тези системи са силно автоматизирани и компютъризирани, и до колкото ми е известно - до този момент "духа от бутилката не е изпускан"...

                  Коментар


                  • #24
                    От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

                    То оставаше и тия да ги налази някой вирус и да станат "всяка единица със собствено мнение"! Чак не искам и да си го представям.
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X