Обява

Свий
Няма добавени обяви.

САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

    Казвах ви аз че братята американци не спят ама вие не та не:
    САЩ ще извършат най-скъпоструващото досега модернизиране на ядрения си арсенал въпреки съкращения в бюджета на отбраната, пише вестник "Вашингтон пост", цитиран от Франс прес.
    Според американския ежедневник властите още не са посочили колко ще струва възстановяването и поддръжката на регистрираните 5113 ядрени бойни глави, нито замяната на остарелите системи и обновяването на остарелите ядрени инсталации.
    Според изследване на научния център "Стимсън" във Вашингтон разходите ще са най-малко 352 млрд. долара за следващите 10 години.
    Други експерти посочват и по-високи суми, особено ако модернизацията отнеме повече време.
    Обновяването на само един от седемте типа оръжия- бомбата Б61 се очаква да струва 10 млрд. долара за пет години, пише "Вашингтон пост".


    Ще са нужни около 110 млрд. долара за построяване на 12 нови ядрени подводници, които да заменят остарели подводници от клас "Охайо", добавя вестникът, който цитира оценки от бюрото по бюджета на Конгреса.
    Обновяването на балистичните ракети "Минитмън III" ще излезе 7 млрд. долара, а замяната на ядрените изтребители Ф-35 - по 162 млн. долара на самолет.
    Модернизацията на цеховете и лабораториите, където да се извършват ремонтите, ще струва най-малко 88 млрд. долара
    Новината на инглиш:
    http://www.france24.com/en/20120916-...uclear-arsenal
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

  • #2
    От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

    Тия са като на коча висулките, не падат и тВа е. Що народ ги чака да затварят...
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

      Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
      Тия са като на коча висулките, не падат и тВа е. Що народ ги чака да затварят...
      Тя лисицата - и тя така- цял живот след коча... Ама на не падат.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #4
        От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

        Тази новина, заедно с онази за руските ракети е най-тъжното нещо, което прочетох в последния месец!
        Най-ненужното нещо на този свят е нова надпревара в ядреното въоръжаване...
        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

        Коментар


        • #5
          От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

          Борят кризата хората
          HONDA DOMINATOR 650
          ОРЕЛ ASTRA
          РСПБЗН-Приморско

          Коментар


          • #6
            От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

            Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
            Борят кризата хората
            М дамм... и благодарение на руските тупания в гърдите - Конгреса ще гласува. Няма лошо- важното е да се въртят парите.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • #7
              От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

              Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
              Борят кризата хората

              И това е начина.... Най-вече за подиспълнители и всякакъв вид комиссионери.
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

                Бе казвах аз, че тия двамата да не ги мислим, ама на...
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #9
                  От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

                  Както и в темата за Тополите предположих, явно тази надпревара не е защото има реална нужда, а защото е много добро средство за решаване на вътрешни проблеми за САЩ и Русия. Реално статуквото ще се запази и отново никой няма да е по-наред, но ще се вложат в икономиките едни милиарди... И, смея да предположа, в Русия тези пари в огромната си част ще отидат основно в няколко приближени до властта олигарси, докато в САЩ предполагам ще влязат и ще се завъртят реално в икономиката. Но пък както и преди казах наличието на постоянен външен враг увеличава неимоверно властта в Кремъл, така че и Путин няма да е на загуба... Важното е отново да не изтърват момента от който няма връщане и ОН да се разпадне за пореден път...
                  Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                  Коментар


                  • #10
                    От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

                    Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                    Тази новина, заедно с онази за руските ракети е най-тъжното нещо, което прочетох в последния месец!
                    Най-ненужното нещо на този свят е нова надпревара в ядреното въоръжаване...
                    Тъжното в случая изглежда е това , че тамошният данъкоплатец /електорат/ не е кой знае колко по-мъдър от нашия и няма нищо против събираните с пот и псуване парички да се харчат точно за това. Те че трябва да влязат някъде - трябва. Ама защо точно ядрен арсенал? Добре сме си ние тука. Имаме магистрали да строим още ехеееее.
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • #11
                      От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

                      Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                      ...Те че трябва да влязат някъде - трябва. Ама защо точно ядрен арсенал?...
                      Може би по-добре и здравословно дългосрочно,отколкото незабавно и не се знае колкосрочно.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Може би по-добре и здравословно дългосрочно,отколкото незабавно и не се знае колкосрочно.
                        Не съм и аз най-големия експерт ..... дали пък да не направим опит да им изнесем малко олигарси, ДДС-ари, строителни предприемачи. Що ми се струва , че много бързо ще ги отърват от излишъка без да се налага да строят ракети? :-)
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #13
                          От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

                          Е това не ми е идвало на акъла.Не че много ми пука дето навсякъде сме изнесли предимно други,ама тия там много се вардят и наш брат случайно трудно стига.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

                            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                            Не съм и аз най-големия експерт ..... дали пък да не направим опит да им изнесем малко олигарси, ДДС-ари, строителни предприемачи. Що ми се струва , че много бързо ще ги отърват от излишъка без да се налага да строят ракети? :-)
                            ... и митничари!...
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • #15
                              От: САЩ ще модернизират ядрения си арсенал...

                              Аз почвам Китай да го мисля
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X