Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Има едно понятие себестойност на изстрела . Това е стойността плюс получените от него ползи . За това големите немски артилерийски системи от втората световна са останали на ниво една две бройки .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Re: Нов руски танк

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      Няма никакъв заряд само пентратор е. Само за кораб е защото на клиповете му няма захранването, което е колкото една мини електроцентрала. Ако е на танк ще е около 100 тонен сандък с генератори. Нали се сещате каква енергия трябва за да направи този електромагнитен пулс. Това че се чудите ми подсказва само колко разбирате.
      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      Точно така. Високата скорост и твърдостта на пентратора. Райл гън или релсово оръдие, ми то си е точно това, засилваш една количка по едни релси с помощта на електромагнитен импулс. В количката се вози пентратора от тежък метал. След изллизане от оръдието количката пада и продължава да лети само пентратора. Колкото метала от който е изработен е по тежък и колкото е по голяма скоростта му, толкова повече ще е пробивната му сила. За да засилите количката обаче трябва як генератор. Понеже с генератор само колкото и да е як нама да стане, ще трябва и някакъв кондензатор, който да се зарежда от генератора и да отдаде цялата си енергия наведнъж. Хубавото на таквоз оръдие е че нямаш ограничение колко можеш да засилиш количката, лошото е че трябва много енергия. При подходящо засилване можеш да продупчиш и няколко танка един зад друг с пентратор 50 см дълъг и дебел колкото 2 пръста.
      Точно заради това аз лично питам за виждащото се при изстрела. Ще обясниш ли?
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • Re: Нов руски танк

        Може да са подсилени цветове от самата камера, самото движение на въздуха е, все пак гадината излита с 2500 метра в секунда. Поне така пише.
        То имало и схемички в нета

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111.jpg
Прегледи:1
Размер:73.6 КБ
ID:5718992
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:railgun-8.gif
Прегледи:1
Размер:22.9 КБ
ID:5718993
        Последно редактирано от Daniel; 17-06-16, 08:55.

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Да ама това което си дал си е класическото електромагнитно оръдие, а не това което гледаме на клипа. Ти ги разбираш тия работи, за това да попитам, това на клипа не ти ли се вижда доста компактно, тоест късо. И си се виждат горещи газове като истински, не измислени. С право Самодържеца пита от къде са, при класическото доколкото съм запознат, няма от къде. Моята хипотеза е, че за да се скъси дължината на "цевта" и да се икономисат няколко мегавата се използва обикновен "барутен" заряд за начално рязко ускорение и вече в последствие следва електромагнитното ускорение, след като налягането на газовете е паднало заради нарастващия обем. Това би дало възможност за компактност и по добра себестойност на изтрела. Сигурно са намерили решение на нагряването в следствие на горещите газове защото съм чел че се ползват криогенни супер магнити. А иначе си мисля че една броня колкото и да е подсилена и с активна защита при навлизане на снаряд с толкова висока скорост в нея, няма да има време за сработване на активните елементи и ще си я продупчи като хартия.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • Re: Нов руски танк

            Не ми се вярва, не че ги разбирам, но съм се интересувал навремето. На клипа се вижда как поставя само снаряда, а и технологиите се менят възможно е да са решили проблема с дължината. Аз за това казах, че докато го измислят да го монтират на танк, няма да има танкове.
            Като се загледаш ще видиш, че задната част в стъкло и се вижда само проблясък на електроволтова дъга. Възможно е този проблясък който прилича на класически всзрив да е от триенето на шейната в релсите, при напускане на снаряда се вижда как отпадат 2 плочки, най вероятно е някакъв материал който изгаря от триенето.

            Коментар


            • Re: От: Нов руски танк

              Ето обяснение на оръдийцето.



              Ето и още един линк за по подробна информация, има описано и каква е тази топка огън.
              http://www.dailymail.co.uk/news/arti...-OF-SOUND.html

              Да си призная не бях чел за точно това оръдие, но ме жегна нещо да не съм пропуснал.

              "'An electromagnetic rail gun is a gun that uses just electricity - no gun powder - and, oh, by the way, can shoot a projectile well over 100 miles at Mach 7,' Rear Admiral Matt Klunder, Chief of Naval Research, told CBS News."
              Последно редактирано от Daniel; 17-06-16, 10:04.

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Интересно е!
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • От: Re: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                  Аз за това казах, че докато го измислят да го монтират на танк, няма да има танкове.
                  Те и заради това подхождат прагматично - разработват го за флота. При тия дистанции от 100 мили тя работата е ясна. Освен всичко му мислят и възможно приложение за обстрелване от морето на наземни цели, и защита от крилати ракети. За мене това е много близо внедряването му като оръжейна с-ма.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • Re: От: Re: Нов руски танк

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Те и заради това подхождат прагматично - разработват го за флота. При тия дистанции от 100 мили тя работата е ясна. Освен всичко му мислят и възможно приложение за обстрелване от морето на наземни цели, и защита от крилати ракети. За мене това е много близо внедряването му като оръжейна с-ма.
                    Интересно ми е какво ще правят със захранването, ако няма наблизо някакъв мощен генератор. Но на клипа обясниха, че са успяли значително да намалят размера, кой знае накъде, ще се развие и тази гад. Че е перспективно това е ясно, с тази скорост и подходящ пентратор, ще пробие няколко танка един зад друг независимо от защитната им система. Конвенционалната броня няма да е никакъв фактор, спокойно може да ги правят от картон пред подобно оръдие.

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Да, от картон ще е най добре, минава и заминава без проблемно, само човек да не удари.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • От: Re: От: Re: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                        Интересно ми е какво ще правят със захранването, ако няма наблизо някакъв мощен генератор.
                        Е какво да правят, ще го осигурят захранването. Какво им пречи да си осигурят и ефективен генератор или пък може би някаква с-ма примерно като със супер-кондензатори, нещо което да им генерира необходимата импулсна мощност и количество електроенергия.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • Re: Нов руски танк

                          По прочетеното и двете му трябват. Интересно колко време трябва да зареди. Предполагам няма да е много скорострелно.

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Човека в клипа май каза нещо за скорострелността, или че я подобряват ли, нещо такова.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Каза "multiple rounds per minute minute"- което в развален превод е "няколко снаряда в минута". И 2 да са, пак стига.
                              Между другото, ония лъскав алуминиев катамаран от клипа е паркиран в залива пред нас /дано са му изскубали бушоните, да не стане мяуууу.../.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Малко сметки - при маса 10 кг и скорост 6М енергията в снаряда е 55 kWh.
                                С кпд 50%, нужната енергия за всеки изстрел е ~100 kWh.
                                За постоянен темп 2 изстрела в минута, необходимата средна мощност е 12 MW.
                                Като за кораб, май става

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X