Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Предаване за Курганец-25 в неделя. Това е част от промото му. И дори тук се появяват някои много интересни елементи
    http://tvzvezda.ru/news/forces/conte...41408-vf9d.htm


    Сред тях - бая солиден габарит на горния брониран лист, особено като за БМП (реално е по-дебел от този на Ейбръмс, какво е защита - остава да гадаем), автоматични скорости - с два задни и два предни режима, ИМХО - изключително плавен ход по черен път със скорост към 45-55 км/ч

    И за първи път - стрелба с Курганец, пултът за управление на стрелбата
    http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mi...41559-ixvc.htm
    http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mi...41807-7vl8.htm
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Бая новички нещица:
          Първо - трите машини на база Армата - Т-14, Т-15 и БРЕМ.


          Отвътре:


          И, картонената измама на руснаците пуца:


          И щурвалът/джойстикът за управление
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Машината от видеото си изглежда обещаващо.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              И щурвалът/джойстикът за управление
              Това шега ли е ? На последната снимка героят се държи за ... трибуквието. Къде е джойстикъг ?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Това шега ли е ? На последната снимка героят се държи за ... трибуквието. Къде е джойстикъг ?
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5LIi1.jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5679934

                няма патерици-направо да не повярваш !
                Последно редактирано от ЕМО; 08-09-15, 23:14.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Това шега ли е ? На последната снимка героят се държи за ... трибуквието. Къде е джойстикъг ?
                  Не е ! За това се казва КУРганец,защото се управлява с к@ра.... Т@шака е към Боголюб,не към машината!
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]824290[/ATTACH]
                    !
                    Аха. А младежът що така сякаш се е свлякъл на пода ? Ако седи на седалка, трябва да държи въпросния джойстик над главата си ?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Аха. А младежът що така сякаш се е свлякъл на пода ? Ако седи на седалка, трябва да държи въпросния джойстик над главата си ?
                      Честно казано аз в танк не съм влизал(моя профил е авиацията),но до колкото знам седалката на механик-водача е ...как да го кажа...регулируема.Явно в момента я е свалил за да не пречи на фотографина да снима.Би трябвало да има "бойно"(почти като това) и "походно" положение при което главата на мех.-водача стърчи през люка.А бе я по-добре някой танкист да обясни.
                      Последно редактирано от ЕМО; 08-09-15, 23:58.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                        Честно казано аз в танк не съм влизал(моя профил е авиацията),но до колкото знам седалката на механик-водача е ...как да го кажа...регулируема.Явно в момента я е свалил за да не пречи на фотографина да снима.Би трябвало да има "бойно"(почти като това) и "походно" положение при което главата на мех.-водача стърчи през люка.А бе я по-добре някой танкист да обясни.
                        Точно така

                        Най-вероятно щурвала е в "походно" положение - т.е. да може да се кара с глава над люка.

                        Коментар


                        • Re: Нов руски танк

                          Доколкото виждам щурвала също се сваля и вдига, както е казал колегата щурвала е в походно, а седалката в бойно положени. Няма патерици и това ще доведе до още няколко агрегата с които ще има проблем. Колкото и да мрънкате патериците са най безпроблемния начин на управление.

                          Коментар


                          • От: Re: Нов руски танк

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            Няма патерици и това ще доведе до още няколко агрегата с които ще има проблем. Колкото и да мрънкате патериците са най безпроблемния начин на управление.
                            Има резон в това, ама от друга страна множество самолети си летят без патерици, със щурвал.
                            Разбира се при танка механиката е друга, ама сигурно не е невъзможно да се направи надеждно.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              БМП-3 Деривация




                              И малко технически данни за БМП-3 "Деривация":


                              "Полная боевая масса -19,3+2% т. Количество членов боевого расчета — 10+2 чел. Двигатель УТД-29 мощностью 500 л.с. Максимальная скорость более 70 км/ч по шоссе, 10 км/ч по воде. Вооружение 57-мм автоматическая артиллерийская установка АУ-220М. Скорострельность: не менее 80…100 выстр./мин. Прицельная дальность стрельбы 8000 м. Углы вертикального/горизонтального наведения −5…+60/360 град. Боекомплект орудия до 200 выстрелов, из них 80 готовых к стрельбе. С пушкой спарен пулемет ПКТМ. Его боекомплект до 2000 патронов. «Деривация» обладает развитой системой управления огнем. В нее входят: прицел командира, панорамный (360°), оптико-электронный, включающий телевизионные, тепловизионные, лазерный дальномерный каналы, лазерный лучевой канал управления, система формирования видеотракта, система выверки и система стабилизированного наведения. Прицел наводчика аналогичен прицелу командира с ограничением сектора автономного наведения по горизонту до -90°…+45°."

                              http://sdelanounas.ru/blogs/67461/
                              п.п. На горната снимка се вижда липсата на курсовите картечници, но местата за двамата стрелци стоят. Явно само ще се возят, ако е необходимо нарастване на десанта.

                              http://topwar.ru/10178-cnii-burevest...i-au-220m.html

                              В резюме: Разработва се като универсално морско оръдие. Развива се на практика от 67-ма до днес. Първият вариант на морското оръдие е А-220 от краят на 70-те. Впоследствие е разработен А-220М и от него АУ-220М за поставяне на сухоземни машини.


                              От характеристиките на морското оръдие можем да изведем характеристиките на АУ-220М:


                              Дължина на ствола 75 калибъра (на снимките на Кало се вижда колко е дълго!)
                              Тежест на снаряда 6.5 килограма.
                              Начална скорост на снаряда 1 км/с. Бих спекулирал че началната скорост на подкалибрения ще е 1.5 - 1.7 км/с.
                              Максимална далечина на въздушните цели 5000 метра, на земните 8000 метра.



                              Сериозна работа. ИМО щурмови хеликоптери, бронирана техника освен съвременен ОБТ и пехота на открито, нямат работа на по-малко от 2км. от такова оръдие. Най-вече заради високата скорострелност.
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Re: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                Доколкото виждам щурвала също се сваля и вдига, както е казал колегата щурвала е в походно, а седалката в бойно положени. Няма патерици и това ще доведе до още няколко агрегата с които ще има проблем. Колкото и да мрънкате патериците са най безпроблемния начин на управление.
                                При Т 72 управлението на двете бордови скоростни кутии е хидравлично така че дали патерица или друг тип механизъм ще движи хидравличния блок на управлението няма значение . При машините с механично блокируеми фрикциони патериците си остават най простото и надеждно решение за управление .
                                Последно редактирано от sek.1; 10-09-15, 05:07.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X