Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    След кончината на другаря Сталин няма данни за такъв гаф да са разстрелвали . Там се корени причината Иначе стреса в екипажите на тия машини е огромен . Управляваш пред целия свят по изключително важен повод експериментална машина натоварена с очаквания и суперлативи повече от собственото и тегло . Аз лично се чудя защо машините не ги карат заводски механик - водачи . Обличат ги в зелени униформи така или иначе са с шлемофони няма кой да обърне чак такова внимание .
    Последно редактирано от sek.1; 08-05-15, 18:30.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Айде сега! Не се хващайте за думите - естествено, че няма да ги разстрелят ("горещо" кафе или чай стига...)...

      И аз си мисля, че утре всичко ще е наред, или поне ние няма да усетим, че не е наред (поне руснаците режисьори и оператори доказано имат...)...

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        След кончината на другаря Сталин няма данни за такъв гаф да са разстрелвали . Там се корени причината Иначе стреса в екипажите на тия машини е огромен . Управляваш пред целия свят по изключително важен повод експериментална машина натоварена с очаквания и суперлативи повече от собственото и тегло . Аз лично се чудя защо машините не ги карат заводски механик - водачи . Обличат ги в зелени униформи така или иначе са с шлемофони няма кой да обърне чак такова внимание .
        Честно казано аз мисля, че си ги карат изпитатели от завода, все имат всичко 5-6 човека, но просто използват кемафа за оправдание. Трансмисията на бмп-то т-15, изобщо ходовата част същата ли е като на танка?
        Лопата - друг солдата!!!

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Лошият вариант-танка спира/троши се/разпада се/взривява се...
          И???
          Автоматично това Е колосален гаф.
          Най-малкото ще пречи за следващите дефилиращи войски.
          Това автоматично ли значи, че машината е лоша
          И освен да се подхилкваме злорадо, плюейки "съвецките" компютри, компоти, техника, и т.н. друго ще спечелим ли?
          Какво сме произвели (сега, или наскоро) ние, та да имаме самочувствието да се подиграваме?
          Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
          0887/осемпет 66 4осем

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Всъщност възмутените няма да е зле да уточнят кой тук злорадства. Зер почнаха да идват в повече подобни теории по подразбиране.

            Темата е за въпросния танк. Събитията в момента предполагат обсъждането на същия в контекста им: представянето му на утрешния парад. Къде другаде да се коментират, и защо да не се коментират ?

            Коментари ще има и ако закъса, и ако се разпадне, и ако се разпилее на части.

            Коментари ще има и ако излети вертикално пред трибуната, направи три лупинга, две салта и после се превърне в робот който за норматив построява полева болница, три детски ясли, две детски градини, сваля вражески спътник от орбита, засажда леха лалета и после става пак танк и си заема мястото обратно в строя.

            Все ще има коментари. Какъв е проблема ?!?

            Няма нормален човек който да се кефи на провала на човешкото усилие да се представи добре.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Дайте да се разберем! Никъде не съм писал, че танка е лош! Напротив - казах, че ми харесва визуално (инак - няма как, докато не излязат официални данни и не го видим в действие поне на полигона...) още докато беше с брезента на купола! И сега ми харесва, както и останалите машини - поне на вид за мен страшно го докарват. Подсъзнателно ми напомнят за Imperial Forses от STAR WARS! Интересна ми е геометрията на "чупките" на купола на Армата (танка) и какво е тяхното евентуално предназначение (мяза ми на "Стелт")..?!

              Не виждам нищо лошо, да коментирам това което виждам и чувам и реакцията на нЕкои другари малко ме учудва (все едно са крупни акционери в Нижни Тагил...)..?!!

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                Това автоматично ли значи, че машината е лоша
                Автоматично значи, да, че конкретните машини са лоши. Това е, айде няма да казвам бойна да не влизаме в тълкувания, но военна машина, при това ОБТ, при това рекламирана като "най", та за такава машина е абсолютно недопустимо да не успее да изкара само един парад, та какво остава за бойни действия. Пък било то и по вина водача, та какви ще са тия водачи на тази "най" машина, ако не могат спокойно да се разходят на площада. Като не е доведена до възможното съвършенство, мястото й не е на парада, щото е несериозно. А именно с парада и с тия реклами на "най" въоръжения се цели това - да те взимат на сериозно. Отделно от това, понеже съм сигурен че наистина се влагат средства, потенциал и проекта е истински, а не само за макети за парад, според мен чисто психологически натоварването и претоварването на проекта с пропагандни цели, води и до подтискане на инженерният състав в конструкторското бюро, отговорен за проекта. И в такава напрегната ситуация(щото за нас е просто забавление, а за тях е напрежение) подобни гафове определено се отразяват дегенеративно. Пък и има допълнителен рекламен натиск, щото от успеха на начинанието зависи и дали ще успеят да си продават предишният модел на някои държави, да не ги изброяваме, които биха имали интерес.

                Останалото за нашето самочувствие от постижения на родния ВПК (или това, което е останало от него) изобщо няма връзка.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Мартине, Гоблина визира мен, комай...
                  Гоблине, това, последното имам предвид:
                  Както и да се представи това желязо (баси, просто трябва да премине няколко км), коментари ще има.Лошо няма-напротив!
                  Неприятно ми е когато усилията (може да са напразни, грешни, и т.н.) на някой предизвикват иронична усмивка, или директен подбив...
                  Все ми е едно за чия и каква техника става дума.
                  Не е смешно, ако някой се провали.
                  Най-малкото е смел, че се е пробвал.
                  От един друг форум:
                  "В авиацията живите затварят очите на мъртвите, а мъртвите "отварят" очите на живите."
                  Мисля, че ме разбра.
                  Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                  0887/осемпет 66 4осем

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Самодържецо, мисля си че всички, и най-вече самите руснаци са наясно, че тази платформа НЕ Е готова за парад, камо ли за нещо друго (дори и за учения).Просто има политически натиск тя да е на парада.И тя ще е там, без съмнение.
                    Пак ще те питам-това значи ли че директно желязото "не става"?
                    А за потенциалната реклама си прав на 99.99%...
                    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                    0887/осемпет 66 4осем

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                      "В авиацията живите затварят очите на мъртвите, а мъртвите "отварят" очите на живите."
                      Мисля, че ме разбра.
                      Пак ще си позволя да те цитирам, не за друго ми щото по-напред споменах за разликата м/у едните и другите. Та при хвъркатите интелектуалния потенциал е на по-различно ниво. Къде заради спецификите (примерно ако някой самолет "закъса" над площада - образно казано), къде по принцип. Не желая да обидя никой, но съм ВВС-ар...айде не, че звучи малко гръмко, но съм служил във ВВС и от тогава ми е останало това усещане за споменатата разлика.
                      Та хубава мисъл!

                      Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                      Пак ще те питам-това значи ли че директно желязото "не става"?
                      Казах вече по мойта логика как е - значи. За парад не става, не става и за това за което е проектиран(щом не може да изкара безпроблемно тренировката за парада ). Това ми подсказва логиката, може и да е твърде субективно, като се има в предвид че на външен вид сравнен със т-90 примерно, не ми прилича на сериозен танк. Това за онагледяване на моите танкови представи.
                      Последно редактирано от Самодържец; 08-05-15, 20:30.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • Re: Нов руски танк

                        Колеги, не се впрягайте излишно, на армата и трябва още доста време да стане танк. Не виждам смисъл да се коментира преди да го видим в калта. Сигурен съм обаче, че ще придобие проблемите на западните тежки машини, Русия и софтуер и сложно управление малко не ми се връзва, хубавото на предишните модели е простотата и елементарното управление. Видно е, че за армата, ще трябва по специално обучение докато предишните модели може да ги кара всеки. Марто няма как да стане, но и ти би подкарал 72 ка от раз и ще се затрудниш с леопарда.

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Танкът на парада може да демонстрира само чисто ходови качества.Нито ще стреля нито ще се прицелва ,нищо от оръжейните си възможности.
                          Някой спомена блокирали скорости.Едва ли на този мощен двигател ще сложат чисто механична скоростна кутия и ПМЗ за завиване.От Т-72 насам слагат планетарни скоростни кутии/по една на всеки борд/ с хидравлично уплавление.Начинът по който се беше „запънал” танка е от застопорена механична спирачка.Ако са сложили някаква софтуерна блокировка е възможно това.Например на 72-ката при застопорена спирачка чисто механично не позволява натискане на съединителя.
                          Друго което е съществено ,танк на паваж се управлява трудничко, трябва доста опит.Едно непремерено завиване може да понесе на паважа.Трябва да се спазва и линейна и странична дистанция , като и равнение със съседната машина.
                          Явно липсва достатъчно практически опит на паваж с новата машина ,която и доста по-тежка от предшествениците си
                          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                          Пламен Златарев 0888 66 03 18

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                            Явно липсва
                            Бай неща липсват, ни виж желание за показуха не. А това е проблем в случая.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Ми май Търтьо е прав...
                              Петилетката за три години.
                              Ще погребат читаво желязо, което ще се изложи на показухата...
                              То....дали е читаво не се знае...перспективно....май е термина.Все едно.Мъчно ми е че сума народ не са спали и са си бодели очите над чертежи и сглобки, но накрая излиза че е по-важно да покажем, че имаме....
                              То се знае че те имат бронетехника...ей затва падна стената...
                              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                              0887/осемпет 66 4осем

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Бай неща липсват, ни виж желание за показуха не. А това е проблем в случая.
                                Аз лично съжалявам, че се разминах с два парада,"1981 1300 години" и полевия парад Сарафово 1982 след ЩИТ -82.Наборът 1980-1982 взе участие и в двата.Ами завиждам им.Споделените преживявания от тях бяха вълнуващи.Особено командата "Парад......." след коята трябва да запалиш машината.Там е тръпката -палиш и тръгваш ..., или не палиш и ...жална ти майка!И между другото за парад се тренира "евакуиране на закъсала машина"
                                Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                                Пламен Златарев 0888 66 03 18

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X