Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Вижда ми се доста "гол" - няма предпазни екрани на веригите, липсва динамическата защита!?! Или пък танка си е така и ще разчитат на някаква "извънземна" композитна броня "без аналогов в мире" в комбинация с КАЗ "без аналогов в мире", но липсата на първите две си е "стъпка на зад" спрямо нивото на защита..?! Иначе "немският" скос на задницата радва окото. Сигурен съм, че танка ще е красавец и с достатъчно опции за надграждане, но най-важното е колко бройки от него, ще успеят да произведат руснаците и за какво време..?!! Защото ако са в състояние да произвеждат максимум по 50 бройки на година - все едно, че нищо не са направили...
    Руснаците са царе на масовото производство на бронетехника . Колкото им поръча годишно армията толкова ще произведат . А за това на видеото не се знае дали въобще е Армата .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
      За МТО-то отпред говорех, имаше и такива слухове.
      Да, този вариант не се спряга вече.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Руснаците са царе на масовото производство на бронетехника . Колкото им поръча годишно армията толкова ще произведат . А за това на видеото не се знае дали въобще е Армата .
        Така е - видяхме ги с Т-90... Виж колко бройки, за колко години са произвели, ако и танка да е върху до болка позната им база. Това тук се прави буквално от нулата.

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Така е - видяхме ги с Т-90... Виж колко бройки, за колко години са произвели, ако и танка да е върху до болка позната им база. Това тук се прави буквално от нулата.
          Т-90 не е произведен в големи количества не от неспособност за това.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Не им берете грижа на руснаците,когато са на зор,правят чудеса.А войната чука на западната им граница.Няма народ ,който да се мобилизира като тях,от опит знам че най-трудно е да отидеш,на скандал с руснаци.И тези от последната маса в заведението скачат да зщитават тези от първата ,независимо кой е прав или колко хора имат насреща.

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Т-90 не е произведен в големи количества не от неспособност за това.
              Кое да гледам тогава? Производството им преди 30+ години ли? Кой от основните агрегати на Армата е в промишлено серийно производство, че не мога сам да се сетя нещо...?! Двигателя? Трансмисията (еле пък вярно ако двигателя е 2000 коня)? Ходовата част (базата носи доста сериозен допълнителен тонаж в сравнение с всичко произвеждано до момента).Та кое що годе адекватно производство да гледам, че да ти вържа на приказките...?! Ако за 10 години не приемат на въоръжение едно 1500 бройки на фона на противостоящите им натовски танкове 2-ро+ и 3-то поколение, кел файда...?!
              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 06-04-15, 09:27.

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                Не им берете грижа на руснаците,когато са на зор,правят чудеса.А войната чука на западната им граница.Няма народ ,който да се мобилизира като тях,от опит знам че най-трудно е да отидеш,на скандал с руснаци.И тези от последната маса в заведението скачат да зщитават тези от първата ,независимо кой е прав или колко хора имат насреща.
                Ми те макетата още по-големи кибритлии, значи направо китайците могат да смачкат...?!

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Кое да гледам тогава? Производството им преди 30+ години ли? Кой от основните агрегати на Армата е в промишлено серийно производство, че не мога сам да се сетя нещо...?! Двигателя? Трансмисията (еле пък вярно ако двигателя е 2000 коня)? Ходовата част (базата носи доста сериозен допълнителен тонаж в сравнение с всичко произвеждано до момента).Та кое що годе адекватно производство да гледам, че да ти вържа на приказките...?! Ако за 10 години не приемат на въоръжение едно 1500 бройки на фона на противостоящите им натовски танкове 2-ро+ и 3-то поколение, кел файда...?!
                  Ще връзваш ли, или ще цъфтиш ти си знаеш, но аз говорех за т-90, а не за това кой агрегат от новия е в масово производство и дали изобщо има такъв. Та за този който говорех - част от причините са икономически, друга част е именно решението за разработване на новия и те такива ми ти работи. Иначе ако имаш някъв проблем с руските танкове и искаш да докажеш величието на конкурентите им - нито има нужда да убеждаваш някого, нито има нужда да ги захапваш. За процесорите и смартфоните разбрахме и ни е достатъчно.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Ще връзваш ли, или ще цъфтиш ти си знаеш, но аз говорех за т-90, а не за това кой агрегат от новия е в масово производство и дали изобщо има такъв. Та за този който говорех - част от причините са икономически, друга част е именно решението за разработване на новия и те такива ми ти работи. Иначе ако имаш някъв проблем с руските танкове и искаш да докажеш величието на конкурентите им - нито има нужда да убеждаваш някого, нито има нужда да ги захапваш. За процесорите и смартфоните разбрахме и ни е достатъчно.
                    Единственото което искам, е да се пише обосновано! Мен във фенщина на този или онзи най-малкото можеш да ме обвиниш. Разбира се, че ще са икономически причините! Т-90 се произвеждаше в години, в които руската икономика имаше положителен ръст (един от най-големите в света...). А сега са в криза, която тепърва ще се задълбочава. Знам и преди Армата колко прототипа се спрягаха за заместника на Т-90 и всичките бяха без аналогов в мире, знам и защо си останаха само прототипи...

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Тук от съществена важност са парите отпуснати за бронетехника. Преди 2 години ако не се лъжа Путин обяви 700 милиарда отделени за превъоръжаване. Обаче големите суми отиват във флота (подводници, есминци, фрегати...) в авиацията и при ракетите.
                      Доста нови модели са решили да приемат едновременно - Коалиция, Курганец, Армата... дребосъка не го броим. Затова тук не е ясно колко от парите ще са отделени и на кое ще се даде приоритет.
                      Руснаците имат много танкове, артилерия, БМП - на кое ще наблегнат ?
                      Тук ще играе и фактора "външни клиенти" - по аналогия с авиацията. Там ако ги няма индийските милиарди, никакво развитие на никое "Су" нямаше да видим. Е, поне не с тези темпове.

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                        Тук от съществена важност са парите отпуснати за бронетехника. Преди 2 години ако не се лъжа Путин обяви 700 милиарда отделени за превъоръжаване. Обаче големите суми отиват във флота (подводници, есминци, фрегати...) в авиацията и при ракетите.
                        Доста нови модели са решили да приемат едновременно - Коалиция, Курганец, Армата... дребосъка не го броим. Затова тук не е ясно колко от парите ще са отделени и на кое ще се даде приоритет.
                        Руснаците имат много танкове, артилерия, БМП - на кое ще наблегнат ?
                        Тук ще играе и фактора "външни клиенти" - по аналогия с авиацията. Там ако ги няма индийските милиарди, никакво развитие на никое "Су" нямаше да видим. Е, поне не с тези темпове.
                        Там е работата, че Индия започна сама да си произвежда танковете, а всички останали сериозни потенциални клиенти на руснаците, претърпяха "арабска пролет"...

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Не плюя руската бойна техника - не ме разбирайте погрешно! Просто силно се съмнявам, че руската икономика може да понесе такова масово и в същото време скоростно превъоръжаване без да колабира и без международни санкции и това е неоспорим факт. За да има смисъл от цялата работа - нещата трябва да се случат в рамките на 10, максимум 15 години, а това просто няма как да се случи! На математиката и е все едно какви ги разправя Путин...

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            И аз мисля, че повече от стотина бройки е нереално в близките години. Сега Путин спешно се нуждае от помпане на мускули и вдигане на националното самочувствие. Но танкът въпреки, че е емблематична бойна единица в днешно време съвсем не е определящ фактор за моща на една армия. Еле пък за армия дето не може да си преброи танковете в момента.
                            В днешната международна и финансова ситуация със сигурност предвидените милиарди ще се "свият" драстично и приоритет ще се даде на далеч по переспективни и възпиращи оръжия - авиация и ракети.

                            В крайна сметка никой още не знае дали Армата е готова за серийно производство. Тези на парада може да са само опитни образци. Може да са без всички системи и да са далеч от войсковите изпитания и още по-далеч от серийно производство.

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Единственото което искам, е да се пише обосновано! Мен във фенщина на този или онзи най-малкото можеш да ме обвиниш. Разбира се, че ще са икономически причините! Т-90 се произвеждаше в години, в които руската икономика имаше положителен ръст (един от най-големите в света...). А сега са в криза, която тепърва ще се задълбочава. Знам и преди Армата колко прототипа се спрягаха за заместника на Т-90 и всичките бяха без аналогов в мире, знам и защо си останаха само прототипи...
                              Да се обзаложим ли, че сега, когато са в криза(конкретната криза), ще изхарчат повече пари за отбрана отколкото в споменаваният от теб момент на положителен ръст на икономиката.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                                Доста интересно ми стана, че танка е съпровождан от Мерцедес Г.Тези джипове е са на въоръжение в Русия. С тях са немската армия и фирмите за електроника коЙто модернизираха Т90. Явно новия руски танк ще е с немска електроника.
                                Въпроса е кога е снимано- преди или след ембаргото и сега с ембаргото какво ще правят с този танк, какво ще му сложат?
                                Сигурно се майтапиш, това е Хънтър (УАЗ).

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Т-90 не е произведен в големи количества не от неспособност за това.
                                Баш си е неспособност, която нито е само икономическа, нито само техническа, нито само технологична, нито само „смартфоните", нито нищо друго като единствен фактор (нали вече си говорихме). Защо мислиш, те вече над 50 години развиват все едната онази база, колкото и потенциал за това да е имала, колкото и - евентуално - гениална да е била.

                                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                                ...Тези на парада може да са само опитни образци...
                                Не е като да не е било, на парад да показват едва ли не макети, също и неща никога не получили никакво развитие, също и неща от вече изоставени проекти.
                                Всъщност, някой на официално ниво в Русия, „заричал" ли се е, че на парада ще има Армата.
                                Последно редактирано от davc; 06-04-15, 10:35.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X