Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
    The Beast of War / Звярът (198

    Танка е Т 64, филма е американски, сниман е в Израел.
    Явно съм гледал нещо друго - филмът беше щатски (имаше за цел да покаже зверствата на руснаците в афганистан, интересно кой ще покаже сега техните там), танкът беше Т72, не знам по какви причини се отдели от общата колона, три дена го гониха орди мохеджедини (и голяма част от тях умряха "геройски") ..... накрая един "осъзнал се" руснак пленник го унищожи с рпг след като танкът се заклини на остър завой в тесен планински път. Не знам доколко успя да впечатли със "зверства", но издържливостта на танка наистина ме впечатли.
    ОФБ ДБ X22SE
    Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Същия е филма и танка е Т55
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        ЗКПЧ-тата са си ЗКПЧ-та, без значение каква латерна въртят и са все така досадни! В случая ЗКПЧ-то изпуска дребната подробност, че руснаците, дето не били могли да измислят нищо свое, имаха на въоръжение БМП преди всички останали, а прехваленото Брадли започва да се разработва СЛЕД БМП-1, а влиза на въоръжение СЛЕД БМП-2 ...

        И понеже ЗКПЧ-то взе да говори нещо за запазени марки, може би трябва да му споменем, че, ако ще се говори за такива, то руснаците биха имали всички основания да претендират за "запазена марка" първо за понятието БМП, както и за ПТУР на купола на такава. А вече дали ще си го турят отляво или отдясно, са подробности.
        Освен всичко друго първопроходците имат привилегията да настъпят повече мотики.
        Значи да вземеш да кажеш на ЗКПЧ-то, дето ти казва някой работи, че е в голяма грешка. И най-добре спри да го слушаш.
        понятието БМП не са го измислили руснаците, както и не са измислили механизираната пехота - това го е направила една друга нация.
        Пехотата с броня около себе си се е появила на бойното поле много преди БМП-1.

        Тук става дума само за модерна или съвременна визия, която руснаците едва сега (след 20 години) прилагат - не омесвай нещата.


        Но това не е по темата - само реплика на незнайно защо агресивните ти писания.
        Ще видим на парада - предложих бас (поне бира) и тъй - както винаги ще съм прав накрая.
        Някой ако се съмнява в това, да му пастна една-две дискусии, дето много бяха против моите виждания
        Последно редактирано от nitro; 27-03-15, 21:06.

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          А това би трябвало да е обект 195
          Бил съм 2 г. в артилерийски полк с дивизион 152-ки. За тях се казваше, че имало и ядрени снаряди. Но не съм виждал такова нещо. Сега тук пак се намеква за това. Не съм специалист и като такъв ..... си мисля щом "има" 152 ядрени снаряди, що да няма и 120 такива. Дали проблемът е технически или попадат под някоя "забрана".
          ОФБ ДБ X22SE
          Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Технически е, особено за преди 30-40 години. А и военно-тактически също.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Същия е филма и танка е Т55
              Съжалявам за отклонението към стари "а не към нови" руски танкове. Но ми стана интересно. Явно спомените ми изневеряват (филма съм го гледал някъде 92-ра и за да съм сигурен, ще трябва да го потърся и да го гледам пак), но мисля, че е Т72. Не мога да различа по силует Т54 от Т55 макар, че един Т55 щеше да ме сгази на Корен. Доколкото знам разликата между двата е възможността за следене на зададена цел в движение при Т55. Виждал съм го на живо - пак на Корен. Ние бяхме изкарали 54 оръдия а чирпанския танков полк - 100-те си танка (което си е цяло чудо). На около километър от нас (ако някой се чуди как съм го видял - бях далекомерист) командирския танк насочи оръдието си в нашата първа гаубица и след него всички останали го направиха. Имаха да пресичат една широка долина с няколко завоя и да преминат накрая покай първа гаубица. През цялото време оръдието на всеки танк сочеше гаубицата и се отклоняваше напред едва когато я подминеше.
              Но мога да различа добре Т72 от 55 на външен вид и то отдалеч. Интересувал съм се (доста отдавна и най-общо) от техническите им данни. Виждал съм Т72 в техническата работилница. Возил съм се в Т34 - имаше някакви "упражнения" за комбинирани разузнавания, а в Марица и Хармали (80-та година) имаше по една рота (май) поддръжка от 34-ки.
              Освен да съм си "самовнушил" с времето, че става дума за 72.
              Още един пасаж от този филм, който според мене е "художественна измислица" с цел подчертаване на зверствата. През една от нощите екипажът констатира по "някакъв начин", че мохеджедините ги "заграждат". Включиха някакъв "автоматичен режим", купола се завъртя, някаква огнепръскачка започна да пърли всичко наоколо и след известно време навън движението спря. На сутринта видяха, че са изгорили стадо елени. Според това, което знам за руските танкове Т72 няма такава система, а 55 още по-малко. Или е било секретно, когато съсм се интересувал, или беше измислено за филма.
              ОФБ ДБ X22SE
              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                http://en.wikipedia.org/wiki/The_Beast_%281988_film%29

                Както обичам да казвам, кака уики знае доста неща

                Ся винаги може да си го дръпнем и да го гледаме пак, че съм го позабравил филма
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Винаги като прочета че в СССР са били първи в нещо се сещам за радиото и Попов
                  Добре де, не били руснаците, немците са били първи. Все тая, "запазената марка" на Брадли гори при всички положения.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    The Beast of War

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.vlcsnap-5794942.jpg
Прегледи:1
Размер:92.3 КБ
ID:5650550

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.vlcsnap-5793856.jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5650549

                    Дайте да си говорим по темата,че взе да става скучно.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Да де а-ма предишното поколение бронирани машини на „другите" (мислени за абсолютно същото), не прилича на бронираните машини на „едните". И при следващото поколение именно бронираните машини на „едните" заприличват на тези на „другите", а не обратно!
                      И вярно щеше да е чудно, защото щеше да е прецедент в историята.
                      Различни времена, различна философия. Из един коментар за руския подход при танкостроенето:

                      Take WWII. This conflict taught us a very valuable lesson about tank warfare and force structure in general: in a serious peer state conflict, with prolonged hostilities, the numerical advantage can triumph over technological superiority.
                      ...

                      It is amazing that Russia seems to have remembered such a hard fought lesson from what they call "The Great Patriotic War," and have factored it into their procurement strategy, but America seems to have all but forgotten it. The capable, affordable and reliable T-90 main battle tank remains direct proof of this fact.
                      На времето съм чел не един материал от авторитетни западни военни издания, които стигаха до същите констатации - руснаците залагат на по-евтини за производство и по-прости за употреба машини, но в по-големи количества.
                      Прави или криви, но това е резултат от техните изводи от Втората Световна война, при която технически по-съвършените, но малочислени немски бойни машини в крайна сметка губят битката срещу по-многобройния противник. Без значение дали той е бил Т-34 или доста по-слабите американски Шерман-и. Философия за подготовка на голяма наборна армия с по-нискоквалифицирана жива сила за голяма война между големи военни блокове.

                      Сега са други времена, има други дадености и, съответно, концепцията вече е нормално да е друга ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Само за протокола ,танкът от филма не нито 55-ца нито 62-ка а по скоро е товаhttp://www.minimodelism.ru/models/ta...ami-35328.html
                        Ходовата част е на 55-ца , а оръдието не е нито на 55-ца, нито на 62-ка.
                        Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                        Пламен Златарев 0888 66 03 18

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Израелците май слагат само Браунинг,па това на ДШК ми мяза,не че има значение при основна база.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            Израелците май слагат само Браунинг, ...
                            Израелците са слагали 105-мм оръдие.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Различни времена, различна философия. Из един коментар за руския подход при танкостроенето:



                              На времето съм чел не един материал от авторитетни западни военни издания, които стигаха до същите констатации - руснаците залагат на по-евтини за производство и по-прости за употреба машини, но в по-големи количества.
                              Прави или криви, но това е резултат от техните изводи от Втората Световна война, при която технически по-съвършените, но малочислени немски бойни машини в крайна сметка губят битката срещу по-многобройния противник. Без значение дали той е бил Т-34 или доста по-слабите американски Шерман-и. Философия за подготовка на голяма наборна армия с по-нискоквалифицирана жива сила за голяма война между големи военни блокове.

                              Сега са други времена, има други дадености и, съответно, концепцията вече е нормално да е друга ...
                              Не е като да нямат основание . През цялата им история всички които са опитвали са залагали на бърза война пък се е превръщала във война на изтощение на ресурсите .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Различни времена, различна философия...
                                Като най-широко обобщение, това е ситуацията. Това, което е от значение е същността на тенденцията.
                                Обективният анализ на процеса изисква да се отчете, че развитието не е основано върху избор на концепция/философия, а на наличен ресурс за осъществяване на такава. Като същественият ресурс не е обстоятелството, желязо и бензин обилно да извират от земята, а научно-технически и индустриално-технологичен потенциал.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X