Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

    Руския норматив за танкисти на Т 72/90 е до 1.85 метра . Аз съм 1.82 по документи от казармата и тогава бях 75 килограма и активно се занимавах със спорт . ВОСа ми е 21 шофьор - автомонтьор . В кемафското на Т 55 определено ми тясно и в походно положение с отворен люк . В МТЛБто някак си е по широко . В тия специалности колкото си по нисък толкова по добре .
    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    Ама оръдието не са сменили, великолепното 2А42 още го бива!
    Чехите са много прагматични хора особено в конструирането и проектирането на техника . Защо да сменяш едно нещо само за идеята щом то е добро и доказало се във времето ? Предполагам че сами си произвеждат оръдието и боеприпасите за него . Ние също можехме да произвеждаме не по лоша бронетехника само че заводите вече ги няма .
    Последно редактирано от sek.1; 24-05-13, 05:30.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #77
      От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

      И аз съм бил горе-долу със същите ТТХ, само че на килограмите и тогава, и сега съм бил по-голям. Тогава, щото тренирах зверски, а сега, щото съм шишко.
      Във вертолетното училището в гр. Сызрань навреме ме зарязала летно-лекарска комисия, първо ръст, второ имам някакъв дефект на дъното на лявото око, който никога и никак не се проявил. Обаче във висшето командно училището мен са ме приели с широка прегръдка заради някои умения и знания на едни езици. Вакаримаска, габоцувечи-сан? Имаше един забавен период в училището, когато нас ни наблегнала мания по културизъм. За има-няма половин година напомпахме се като слонове, после дойде възмездието в лице на един от преподаватели на едната от хитрите кафедри. Просто трябвало да се мине през една тръба със специфичен диаметър, а от целият взвод половина просто не се побирала в нея. Един месяц глад, тичане и темподобен тормоз и я познай, какво станало после?
      Има една ръстова граница за летните и танковите училища, май 1,76 см, ако не се лъжа. А що се отнася до теснота в боеви отделения и в десантните текива - има го, ама армия не е за хленчащи момичета с вторични мъжки полови признаци.

      Коментар


      • #78
        От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

        Някой сблъсквал ли се е на живо с ПТ 76.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #79
          От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

          Да, видях ги наживо. Добра машина е, ама вече твърде остаряла.

          Коментар


          • #80
            От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

            А нещо ново не се ли задава на хоризонта или тази концепция е глух клон от еволюцията при условие, че има БМП?
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • #81
              От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??



              http://ru.wikipedia.org/wiki/2%D0%A125

              Коментар


              • #82
                От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                Борт 789 и борт 847 са различни машини ,нали?

                Коментар


                • #83
                  От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  А нещо ново не се ли задава на хоризонта или тази концепция е глух клон от еволюцията при условие, че има БМП?
                  Не само БМП. Има и самоходни артилерийски установки (верижни и колесни), които не виждам с какво са по-лоши от един лек танк.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #84
                    От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                    Като ги гледам има разлика в куполите и в корпусите виждат се и други разлики така, че много е възможно.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • #85
                      От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                      Борт 789 и борт 847 са различни машини ,нали?
                      Различни са. 789 е БМД-4, а 847 - 2C25 Спрут
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #86
                        От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                        А на втория ред безкуполното да не е някаква специализирана машина?
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • #87
                          От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                          Най вероятно е командно щабна машина .
                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Не само БМП. Има и самоходни артилерийски установки (
                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          верижни и колесни), които не виждам с какво са по-лоши от един лек танк.
                          То по тегло броня и въоръжение са си вече леки танкове .
                          Последно редактирано от sek.1; 24-05-13, 07:44.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #88
                            От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            ... То по тегло броня и въоръжение са си вече леки танкове .
                            На някои англоезични сайтове "Спрут"-а си го водят точно като "лек танк". Руснаците обаче го определят като противотанкова САУ.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #89
                              От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                              То някакви конкретни и общо приети критерии за класификацията на бронираните машини няма . Така че всеки може да си я кръщава както намери за добре . Имаше някакви еквилибристики по ДОВСЕ ама след като всички си избърсаха задните части с него ги зарязаха .
                              Последно редактирано от sek.1; 24-05-13, 14:33.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #90
                                От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                                Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                                Борт 789 и борт 847 са различни машини ,нали?
                                789 e БМД-4, 849 е Спрут.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X