Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

    Значи 72 ката е смятана да мине от Москва да Берлин отново без основен ремонт.

    Весело!!!

    Коментар


    • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

      То Т 34 ги мина без особени проблеми та какво остава за Т 72 .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

        Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
        Значи 72 ката е смятана да мине от Москва да Берлин отново без основен ремонт.

        Весело!!!
        Не знам точно за какво е смятана 72ката, но при следването ми коментарите на професора ми (французин) за пражката пролет през 1968ма бяха че отвъд политиката, от чисто военна гледна точка Запада (или може би конкретно Франция, ще те излъжа, но мисля че идеше реч за НАТО като цяло) са били хайде да не казваме като попарени, но да речем - силно учудени и обезпокоени от способността на руските танкове (не знам кои модели са ползвани тогава) да се справят с прехода "на ход" и след това директно да се дислоцират в бойна готовност. До тогава се е очаквало подобен преход да може да се направи само с влакове, и да се стоварват вече на място, или ако дойдат на ход - да са като съдрани чували.

        По думите му до тогава като стандарт се е очаквало верижна машина от този тип след двеста-триста километра преход в подобни условия (по пътища, на собствен ход) да се паркира директно в бокса да кажем не за основен ремонт, но поне за много сериозна поддръжка. Нещо ми спрягаше смяна на доста важни агрегати, там трансмисии и подобни.

        Коментираше го във връзка с това че поне за тогава, с наличните разузнавателни средства, демонстрацията е била доста шокираща за военните.
        Последно редактирано от Goblin; 03-06-13, 22:23.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

          В този период1981-1983 в Горнобанската бригада имаше на въоръжение 30 бр.БМП-1.
          Говореше се ,че били само тези в БНА към този момент.Техните екипажи караха заедно с нас шест месечна школа- командири, кемафи и “оператори на оръдие” –мерачи .Те стреляха с някакви боеприпси с тънка упрявляема нишка / проволка/.След школата не ги пращаха в МСБ ,а в ОПР-оперативна парашутна рота към бригадата, като логистика на десантни парашутисти.Нещо говореха, че били пригодени за спускане с парашут.....
          А за 1968http://1968bg.com/index.php?option=c...d=10&Itemid=20
          Ние сме с 34-ки,руснаците с 55 -ци.Нашите 34-ки СА ИЗВЪРШИЛИ 400 КМ МАРШ НА СОБСТВЕН ХОД/ с неизбежния тунинг и логистика от руснаците/.От 26 танка ,10 стигат в определенето време,13 със закъснение от 12 часа , а три "хвърлят" двигател ,сменят с резервни от руснаците и в рамките на 3- 4 дена достигат заповядания район
          Последно редактирано от Пламен Златарев; 03-06-13, 22:32. Причина: допълнение
          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
          Пламен Златарев 0888 66 03 18

          Коментар


          • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            От турчин знам че там където се води реална война при кюрдите са основно с руска техника .
            Ами да! Руснаците, за разлика от някои западноевропейски страни, няма да правят на въпрос, че с техни оръжия се трепят кюрди (които също са с руски оръжия де) ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Ами да! Руснаците, за разлика от някои западноевропейски страни, няма да правят на въпрос, че с техни оръжия се трепят кюрди (които също са с руски оръжия де) ...
              БТР 60 ПБ са повече в Жандърмата- то в турската армия има доста източно- германско оръжие- нали ФРГ им подариха почти цялото въоръжение. Има и РПГ -7 и ПК и РПК....Бяха и най- големият клиент за ПГ и ОГ 7 на нашите заводи. А иначе традиционните производители на колесни машини 8х8 (колкото и странно да звучи) са се в неутрални страни , които като чуят "Турция" и само извърщат глава- Патрия са финландци, Пираня са швейцарци, Пандур са австрийци. Самият проект за колесна 8х8 машина за турската армия тръгва и спира едно четири пъти.... Е FNSS официално спечелиха де, но сега след скандала с евреите имат зор с компонентите за куполата... Все пак и прицела и бронята бяха еврейски. За съжаление на турците са все още далече от евреите в композитите, а това е единственият вариант да стигнеш СТАНАГ ниво 3 при нормална маса. Отделно им се наложи да преработят проекта от Дойц на Катерпилър двигател откакто кака Анджи им наложи своеобразно ембарго.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                И друг път съм го казвал на този пазар вакум няма . Като едни не искат по някаква причина да им продават друг ще го направи . Турците явно не страдат от скрупули по отношение на техниката и оръжието . Гледам на единя БТР аскерите са с Калашников . За техния вариант на FN FAL съм чувал само лоши неща .
                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Не знам точно за какво е смятана 72ката, но при следването ми коментарите на професора ми (французин) за пражката пролет през 1968ма бяха че отвъд политиката, от чисто военна гледна точка Запада (или може би конкретно Франция, ще те излъжа, но мисля че идеше реч за НАТО като цяло) са били хайде да не казваме като попарени, но да речем - силно учудени и обезпокоени от способността на руските танкове (не знам кои модели са ползвани тогава) да се справят с прехода "на ход" и след това директно да се дислоцират в бойна готовност. До тогава се е очаквало подобен преход да може да се направи само с влакове, и да се стоварват вече на място, или ако дойдат на ход - да са като съдрани чували.

                По думите му до тогава като стандарт се е очаквало верижна машина от този тип след двеста-триста километра преход в подобни условия (по пътища, на собствен ход) да се паркира директно в бокса да кажем не за основен ремонт, но поне за много сериозна поддръжка. Нещо ми спрягаше смяна на доста важни агрегати, там трансмисии и подобни.

                Коментираше го във връзка с това че поне за тогава, с наличните разузнавателни средства, демонстрацията е била доста шокираща за военните.
                До колкото съм чел в различни източници истинския шок е бил от възможностите и количеството на въздушно десантните части .
                Последно редактирано от sek.1; 04-06-13, 04:56.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                  Що, след като тогава десант не бил хвърлен? Пражко летище било превзето без да скачат с парашюти, ей така, с елементи на военна хитрост.

                  Коментар


                  • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                    Ставаше въпрос за превземането на щаба на Дубчек двореца Харадчани и още няколко ключови обекта някъде по планините .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                      И там, доколкото аз знам, не е била десантната операция с исползване на парашутната техника. Апропо, от там са тръгнали сините беретки в наша Армия.

                      Коментар


                      • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                        Напиши какво знаеш за Прага 68 ,има тема за мисиите на БА по света. Интересно е.

                        Коментар


                        • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                          Ще отворя тема в съседен раздел, тя ще се казва Операция "Дунай".

                          Коментар


                          • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            Айде да не си говорим за това как арабите избират оръжие- става ли ? Те Емиратите си купиха и Леклерк.... Като им погледнеш армията как е нашарена и ти става ясно, че принципа е на принцове- тоя принц харесал това- купил , другия онова- купил. Кувейт - по почина на комшиите. За Венецуела - нали не смяташ, че специално на Чавес някой би рискувал да му достави. А и всичките примери са за държави извън НАТО. За мен лично (и то не на база на мои гениални разсъждения) верижните БМП в момента нямат преимущества- има колесни машини с много по- добри характеристики. Дори без да отчитаме разработките на "електро-БТР" и това какво ще дава подобна схема. А разработката си върви добре- нали Чичо Сам плаща.
                            Те да бяха само арабите . Вчера с двама колега и си спомнихме славните червенобрежки времена . В един момент стана въпрос за нашето КЩМ и понеже единя колега беше главен технолог на завода та потъна в спомени . Един прекрасен ден в завода идва делегация лампазлии от МНО хвърлят по един бегъл поглед на бойните машини (дреме им за тях) и влизат в КЩМто . Единя се изправя и главата му опира в тавана следва бурна реакция как така ще се навеждам и ще трябва да си пазя главата тавана да се вдигне с поне 20 - 30 сантиметра . Опитите да го убедят че тази височина е получена на базата на изчисления и ходови изпитания на машината не водят до нищо . В резултат на това машината става висока неустойчива и лесна за целене но удобна на шапкарите .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                              Виждаме вече как и в Европа купуват оръжията:

                              Бившият словенски премиер, а сега основен опозиционен лидер - Янез Янша, бе осъден на 2 години затвор и 37 000 евро глоба за взимане на подкуп.
                              След процес, продължил 21 месеца, Янша беше признат за виновен от съдия Барбара Клайнсек по обвинения в корупция за сделка през 2006 г. с финландската оръжейна компания "Патриа".

                              Договорът за закупуването на 135 бронирани машини на стойност 278 млн. евро бил сключен, като част от усилията на Словения да модернизира въоръжените си сили, след приемането си в НАТО през 2004 г.

                              Други двама подсъдими по делото също са признати за виновни и осъдени на по 22 месеца затвор и глоба в същия размер.

                              Та какво става, едните страни - членки на НАТО купуват руска бойна техника и редовно я исползват, включително в реалните бойни действия, а на другите им забранено дори и да си помислят за такава?

                              Коментар


                              • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                Виждаме вече как и в Европа купуват оръжията:

                                Бившият словенски премиер, а сега основен опозиционен лидер - Янез Янша, бе осъден на 2 години затвор и 37 000 евро глоба за взимане на подкуп.
                                След процес, продължил 21 месеца, Янша беше признат за виновен от съдия Барбара Клайнсек по обвинения в корупция за сделка през 2006 г. с финландската оръжейна компания "Патриа".

                                Договорът за закупуването на 135 бронирани машини на стойност 278 млн. евро бил сключен, като част от усилията на Словения да модернизира въоръжените си сили, след приемането си в НАТО през 2004 г.

                                Други двама подсъдими по делото също са признати за виновни и осъдени на по 22 месеца затвор и глоба в същия размер.

                                Та какво става, едните страни - членки на НАТО купуват руска бойна техника и редовно я исползват, включително в реалните бойни действия, а на другите им забранено дори и да си помислят за такава?
                                То тая работа от години се раздува- стандартен балкански случай с "дарение" за партията- нищо ново. Ако не беше Дженеръл Дайнемикс и естествено седящото зад тях хамериканско правителство всичко щеше да си е мирно и тихо . А защо не е препоръчително да се купува не натовска техника съм написал по нагоре. Никой не ни ограничава, но някак на военните не им харесва да са отново обект на руско изнудване....
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X