Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сигурен газов пистолет за самозащита

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сигурен газов пистолет за самозащита

    Тъй като от доста време бях си наумислил да си купя газов пистолет за самозащита /и все отлагам/,
    днес след поредното стълкновение с мои недоброжелатели, реших че вече нещата са "опряли до кокала" !
    И ще трябва да рискувам с всичките последствия, които биха се появили с течение на времето !?
    За това чакам предложение за подходящи марки и модели . . .

  • #2
    Газов пистолет... Недей. И не потай защо, че ще започнем да пишем за вазелин и изпилени мушки.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      С газовия пистолет със сигурност ще си изкараш боя.
      Ако нямаш-може и да ти се размине.
      С боен може да влезеш в затвора.

      Сам решавай.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
        Тъй като от доста време бях си наумислил да си купя газов пистолет за самозащита /и все отлагам/,
        днес след поредното стълкновение с мои недоброжелатели, реших че вече нещата са "опряли до кокала" !
        И ще трябва да рискувам с всичките последствия, които биха се появили с течение на времето !?
        За това чакам предложение за подходящи марки и модели . . .
        Няма такива. Търси травматика отнякъде. В краен случай съчмалия с възможно най-високата начална скорост.

        П.П. Преди някой да се излети - преценил съм, че е по-добре да не съм аз този, който ще се придвижва до края на живота си с инвалидна количка или патерици.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          Курс по карате!
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • Boa
            Boa коментира
            Редактиране на коментар
            Курс по карате бих могъл да запиша по време на правителството на НДСВ, сега е доста късно !
            Мислех си също и за полицейски "тейзър", но той е доста скъп . . .близо 1000 евро !
            Освен това по време на изстрел разпръсква листчета, на които са отбелязани твоето име и адрес !
            Все пак не мога да разбера няма ли от вас някой с газов пистолет, който да ми обясни подробно неговите
            добри и лоши страни ?!

          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            За какви точно цели си представяш използването му? Газов може да ти свърши работа а) срещу кучета б) да вдигаш гюрултия в гората да не те срещне мечка в) срещу хора - в някои случаи за създаване на суматоха със звуков ефект и патрони с подходящ състав. В други случаи може да е съвършено безполезен, щото някой там бил дрогиран, пиян и не се впечатлил от парене по физиономията или очите.

            В още по-друг случаи може да се окаже вреден, щото вятърът духал срещу тебе ...

            Ако си имаш системна закачка с някого, един път може и да ти свърши работа, ама на следващия път - не е сигурно. Щото онзи или онези отсреща вече ще си имат едно на ум и няма да те чакат.

        • #6
          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          Курс по карате!
          Само в японските филми каратистите хващат куршумите със зъби
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

            ... В краен случай съчмалия с възможно най-високата начална скорост.

            ...
            E точно въздушен едва ли ще му свърши работа, защото възпиращ ефект може да има единствено, ако уцели някой жизненоважен орган с нещо достатъчно мощно. Което обаче директно може да го вкара в приключение, рискът от което би имал смисъл само, ако работата е на живот и смърт.

            Газеник в някои ситуации по може да помогне. Примерно като създаде суматоха, за да си отвори мегдан да избяга. Иначе, ако тръгне да го размахва за да плаши, наистина ще е по-добре да е с изпилена мушка.

            А то и зависи какви са му "недоброжелателите". Че някои хора от недоброжелатели не ги спаси ни истинско оръжие, ни жива охрана с такова ...

            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #8
              Имам Зораки 914. Много е добър.
              Защитавам си черешата от гаргите, ама и те взеха да свикват. Пред хора не бих го показвал - може да ми се смеят.
              Наскоро намалиха заряда на патроните за ГСО, та може и голям смях да стане.
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • #9
                А то и зависи какви са му "недоброжелателите". Че някои хора от недоброжелатели не ги спаси ни истинско оръжие, ни жива охрана с такова ...

                Мой комшия с негови приятели цигани. Днес ме спаси жена ми, която се шмугна между тях и мен, като с тялото си /като Матросов/, успя да
                спаси саморазправата им с мен. Така че независимо от мнението ви, още утре ще посетя оръжеен магазин за консултация !
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-05-21, 20:43.

                Коментар


                • #10
                  Срещу тумба цигани, които налитат да те трепят, може да ти помогне най-вече истинско оръжие и стрелба "на месо", ама това директно те праща в обсега на Наказателния кодекс. Ако можеш да докажеш условия на неизбежна самоотбрана - добре, ако не ...

                  С газов срещу група нападатели ... не знам. Може би еднократно.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #11
                    Boa, аз имах приключение с две каракачанки на първи януари сутринта в тъмното. Подозирам че интелекта им е като на твоя комшия с приятелите. След случката, писах някъде тук как почти ми удушиха кучето, си взех зораки със само халосни патрони. За всеки случай. Мъкна го с мен, но това е винаги на първа линия в готовност, а пляскялото е по-назад

                    Коментар


                    • #12
                      Намери начин да се разбереш с комшията...Че после ще питаш от къде да си купиш...ТАНК.
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #13
                        Вместо газов пистолет аз бих препоръчал официално вписан случай в полицията за нападение + закани за саморазправа + страх за здравето и живота на себе си и близките, после след писмено входирания документ, на следващия ден позвъняване на 112 сигнализиращо за поредното нападение, хубаво е да имаш и свидетели, които не са ти роднини.

                        Това е превантивна мярка с доказан ефект, стигне ли се до гърмене и с газ-сигнален да гръмнеш освен боя, може и присъда да отнесеш.

                        За самозащита аз предпочитам халосни патрони, най-мощните в 9мм калибър, предпочитам револвери защото имам няколко пистолета експлоадирали в ръцете ми, просто са сделани от говнолин, револвера е по-прост и 1000 пъти по-надежен. Но самозащита от кучета, пияни мангали или опортюнистични биячи по пътищата, за съседи това е много лоша идея, обречена на проблеми, големи, лоши и в последствие трудно преодолими проблеми.

                        Проблема ти според мен не е за оръжие, много по-сложен е, и ТРЯБВА да бъде решен с "мирни" мерки, наеми си адвокат от друг град като за начало. Ще попиташ от къде ги знам тия неща, ами от опит, след две години мъки, стрес, нерви и няколко хиляди за адвокати да отърва на косъм пет години пандела заради подобен казус ти казвам, че не си струва, има много други работещи варианти с които да си решиш проблема и щом питаш по форумите за газеняци, оръжието не е удачен вариант в твоя случай.

                        За всеки случай аз бих взел хубав гел с "лют пипер", това нещо против мечки, гел щото става и в колата да го ползваш а хубав защото има много ментета които са фалшива надежда.

                        Успех, и на твоите години не прави глупости ами намери мъдро решение на проблема, ако е толкова зор има сигурно фирми за събиране на лоши кредити и те могат да помогнат, ако не са местни!
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • Чавдар (V93)
                          Чавдар (V93) коментира
                          Редактиране на коментар
                          Спреят за мечки е голям - 220 - 250 мл Малко ще да е неудобен да се разнася ежедневно

                        • BatGeorgeone
                          BatGeorgeone коментира
                          Редактиране на коментар
                          Калин лудото куче, беше споменал, че има гелове по-малки, аз бях взел за жената един с размери като на обикновен спрей, това преди доста години обаче.

                      • #14
                        Колега, така като те чета-май си кибритлия.
                        В това ти е проблема и никакво оръжие няма да го реши.
                        Мангалите може да се разбягат веднъж-дваж като ги опушип с някой газеняк, ама после само ще ти се изсмеят като го извадиш, а после ще се молиш пищова да е без мушка.
                        С мангалите няма оправия, освен да ги изселиш, или ти да се махнеш от там. Нарочат ли те за враг-няма излизане на глава с тях.

                        Освен бойно оръжие, ама както казах-с това се лежи в затвора.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • sek.1
                          sek.1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Кольо кв. Сердика е бившата Батолова воденица . Това от край време си е биткаджийски квартал .

                        • Кольо
                          Кольо коментира
                          Редактиране на коментар
                          Това няма значение. Ако ще вадиш пищов-трябва да стреляш с него. Без значение от квартала. Първия път може да мине номера с газеняка, може даже и втори път.
                          После се молиш да е без мушка.

                      • #15
                        Системата не работи като едно време. Срещу мутри продължава да не работи, ама срещу квартални гъзари е доста ефективна. Т.е. дай първо законните начини. Какво се промени за тия години, ще питаш...ами промени се това, че след много заплахи, леки телесни повреди, ограничителни заповеди и пр., които години наред нямаха абсолютно никакъв смисъл, станаха няколко тежки престъпления с голям обществен отзвук и на тия неща вече се гледа доста по-сериозно. По най-трудния възможен начин в МВР разбраха, че това не им е просто част от бумащината, а крие потенциал за тежки престъпления, защото у дребни тарикати се насажда трайно усещане за безнаказаност. Та сега са по-заинтеесовани бързо да им покажат, че тия неща вече не стоят "под радара" на системата. Което е ефективно като подход и вече дава положителни ефекти във врмето. Така беше и с животните. Оня убил куче, другия стрелял по котка, трети извадил ловната пушка срещу децата, дето му викат под балкона...и така от нищото станаха няколко ненужни и много големи бели. По някой случай все още минава, ама сега за убийство на куче си се четат присъди, а след някоя друга година очаквам и у нас да се въведе практиката със задължителните психотерапии. Като при Кубрат Пулев, дето го засилиха на курс за сексуални насилници.

                        Нещата са далеч от идеални, но сега примерно тоя твоя съсед с мангалите...не го знаеш колко регистрации има или дали само не го дебнат нещо да сгреши, за да му скочат. Един бивш колега, сега следовател, ми разказваше скоро за подобна случка...бе дебнат един дилър, знаят го, ама нямат повод да го приберат. И внезапно излиза името му в друго дело, покрай някакъв краден телефон, пък покрай телефона намерени и някакви наркотици...и като стигат до нашето момче -той с 2 кила амфети, треви, малко кока и една крадена кола, с която преди два месеца е извършен грабеж.

                        Газовия пищов евентуално за лозето, срещу кучета и т.н. Срещу хора не е ефективен, освен това в тоя случай ще трябва да обясняваш що си го извадил и ще трябва да доказваш, че е правомерно и т.н. А г-на с мангалите ще бъде в ролята на жертва.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X