Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на надежден кучегон за носене от жена!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на надежден кучегон за носене от жена!

    Помагайте както се казва.
    Имам проблем с разни свободно разхождащи се кучета в квартала.
    Не ми се иска да приключвам жизненият им път та затова и темата.
    Търси се надежден уред за ползване от жената тъй като се налага да прибира малката от училище пеша.
    Малката пък я е страх от кучета именно заради един конкретен екземпляр от тези същите.
    Та давайте акъл какво да купувам.
    Спрей не искам тъй като се притеснявам как ще бъде използван и вместо ефект за ползвателя да имаме дефект.
    Друг трябва да е варианта.Ама не знам кой е.....
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

  • #2
    От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

    То май една леля си беше докарала нападение от кучета именно след използване на кучегон ...

    Не е като да имаш много опции. И спреят е комай най-смислената.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

      Обаждане на 112 за нападение от това-опасното куче няма ли да свърши работа? Да дойдат да го приберат и после в пруют.

      Или поне обаждане до общината, с трагично описване на какво може да се случи, ако тези кучета продължат да са там...

      Ако тези мерки не дадат резултат, щом се отнася за сигурността на малко дете-гадно не гадно-бих предприел мерки за приключване на жизнения цикъл на кучетата. Обаче това, ако наистина има опасност. Кротките кучета даже са полезни за правилното възпитаване на децата.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

        Имам малко добро куче (малка болонка - малтийска). Досега многократно съм имал инциденти и винаги по един и същ сценарий, иницииран от страхуващи се хора...
        Например влизам в подлез с кучето, при което жена подскача 2 метра встрани и застава в някаква невероятна поза. Не че съм се уплашил, ама това изглеждаше прекалено странно дори и за мен.
        Кучето се притесни и излая 2-3 пъти - да ме информира, че и то е притеснено.
        Или пък дете на около 10-12г, което пищейки и махайки с ръце бяга през поляната, гонено от майка си... Кучето ми мрази свадите и се старае да ги предотврати, та затова хукна около тях, лаейки ги в опит да спаси детето. Просто грешно прецени ситуацията - детето бяга щото мисли, че кучето го гони, пък майката го спасяваше Кучето тогава бе на около 6 месеца - под 1кг бяла топка...
        Досега не съм усетил нещо, което да го уплаши до степен да избяга освен гръмовете/пиратките - при тях 'смелото му сърце' му диктува, че директно трябва да се прибере вкъщи на сигурно.
        Иначе свирки и т.н. - предимно го заинтересуват - какво е това новото..
        И е факт, че точно с поведението си хората, които ги е страх от куче ОТДАЛЕЧ ги привличат, защото поведението им за кучето изглежда агресивно...
        За щастие децата и жената нямат такива притеснения, но за мен единственото сигурно решение е обучението на хората и контакти с кучета така, че да бъде премахната причината - страха от кучетата..
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

          Ох, майка ми много я е страх от кучета и винаги реагира грешно - пази се и отстъпва. Кучетата са безпогрешни - винаги усещат.
          За кучегон - не знам, нямам опит. Спрей - също. Обичам животинките и гледам да се разберем.

          Като дете се научих на лесно упражнение: като ме залае куче се навеждам сякаш ще взимам камък и после сякаш хвъргам по кучето. И никакъв страх. Също така и знаци: върти ли опашка, как гледа... ако е нервирано - да не го гледаме лошо... и т.н.

          Има и изключения. Един единствен път не проработи "упражнението с камъка", понеже бях попадна в територията на уличен помияр, който живееше до кебапчийница. Напълно го разбирам. Втория път, съвсем наскоро, накякво огромно животно от рода на булдоците, понеже реших да му се порадвам... скочи към мен, главата му бе на ниво моята, инстнктивно му отблъснах тялото... и добре, че помогна женицата 40 кила, която го "водеше" на каишка.

          Примерите са, за да има някакъв респект към животните.
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #6
            От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

            Само за инфо...изкарах няколко дена "почивка", облайван методично от три комшийски кучета. По едно време от немайкъде качих три- четири от най- популярните Арр с кучешки свирки от гугъл плей магазина- dog repelent, stop barking ала-бала... и ги изпробвах. Еми нула ефект и на трите песа, явно са някаква друга система. Ама пък реагираха много положително на псувни на гръцки
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

              Някой не е ли ползвал нещо работещо все пак?
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • #8
                От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

                Присъединявам се към Чавдар - спреят е най-смисленото предпазно средство срещу кучета, според мен.
                Бих препоръчал и тояга, повечето кучета са наясно какво е това,ноооо... някак си не върви да си прибираш детето от градина с тояга в ръка. Пък и ако се случи насреща изпуснато домашно, то от тояга не разбира, трябва да го спреш с друго. Впрочем голям мъжки чадър, не сгъваем, може да се носи без притеснение в градината и би вършил работа да държи на дистанция псетата.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

                  Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                  Някой не е ли ползвал нещо работещо все пак?
                  Жената разнася един от няколко години. Веднъж сменихме батерията.
                  На повечето кучета действа. Тук-там се намира по някое глухо куче и не му обръща внимание. По спомени беше около 60 лева.
                  По документи уреда е капризен и много трябва да се пази, особено там където издава звука, та не знам дали е подходящ за дете.
                  Довечера ще погледна марката.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

                    Кучегонът е глупост. Тръгва от теорията, че кучетата чуват и във високите честоти. Те за чуване-чуват. Ама за да им създадеш дискомфорт със звукова вълна, е нужна мощност, каквато устройство, събиращо се в джоба, едва ли може да генерира. На някои може и да действа. Примерно някое селско куче, което до момента не е чувало такъв звук. В града, където шумовото замърсяване е на всички честоти...съмнителна работа. Просто им е ежедневие.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

                      Дебела гьостерица.
                      Работи безотказно.
                      Летящи камъни също.
                      И упражнения за самоконтрол - страха мирише.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

                        Търтея е прав
                        И прилагане принципа на щрауса - не показваш ли на кучето че го виждаш (не му обръщаш внимание), и то не те 'вижда' - губи интерес
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

                          Гадните псета нападат тихичко изодзад. Пази си територията и не му пука дали го виждаш.
                          А от кучегона просто побягват. Горе долу един път в месеца го тестваме профилактично дали още работи
                          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

                            Да, имах такава (домашна) кучка, която тихо те 'щракаше' за прасеца след като я подминеш, след което вдигаше врява все едно те е нападнала цяла глутница...
                            Но като цяло - при уличните не съм попадал никога на такова.
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

                              Отиди в магазин Оръжие. Човекът е с голям опит и ще ти предложи най-доброто за вашия случай.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X