Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Засечки, много засечки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Аз също съм стрелял с некачествени патрони, не знам дали бяха менте.
    Марката беше Фиоджи калибър9мм пара.Бях си купил три вида:една кутия fmj и два вида разривно експанзивни или както им викат там(с дупка в куршума).При вкарване на патрон в патронника куршумът се набиваше в гилзата и ставаше видимо по-къс.При повторно прнезареждане не са ми
    създавали проблеми, но сигурно е било късмет.Наскоро бях дал няколко
    патрона на един приятел с GZ-75.След стрелбата при изкарването на
    патрона останал в цевта след издърпването на затвора излезе само гилзата, а куршумът остана в патронника.Хиртенбергера не са ми създавали проблеми, но аз предпочитам чешките и българските патрони. А и са по- евтини.
    Най сериозната засечка ми се случи с едни много стари патрони 7,65мм.
    Не се чу изстрел а само изсъскване, затворът остана в някякво междинно положение, а куршумът заседна по средата на цевта.Но тези патрони бяха на над 10 години(може и повече) и грешката си беше моя.

    Коментар


    • #32
      С 9 Пара Хиртенберг и аз не съм имал ядове. Ама ей кво става ...
      Едно време имаше даже разлика. Осечка и засечка. Осечката беше случаят на невъзможност да се произведе изстрел. Патронът не е довлязъл, или затворът не е заключен, или ударникът не го е задействал. Общо взето проблем с оръжието. А пък засечката беше ей това - изстрелът е произведен, но куршумът не е напуснал цевта. Значи проблем с патронът.

      Коментар


      • #33
        Всеки боеприпас е една малка личност..
        До момента не съм намирал правила за проверка на състоянието им през еди какъв си период - темата е "терра инкогнита", стреляй, пък ще разбереш!

        Започвам да си мисля, че това има някаква релация със съвместимостта на нарезното с определени патрони и обратното!
        Вчера Тошко от Лозен ми разправяще как Щаер с Норма е обикалял мишената, като сложили "Селиер и Бело" - десетката заспала...
        А ако всъщност нормата е била леко овлажнена както моя случай?
        А чешките не се задържат дълго, защото са като шкембето - достъпни за всеки!

        Коментар


        • #34
          Както моят случай с Фиоджи, с другите правя все пак някаква група, но
          при тази марка всеки патрон си има собствено мнение(както казах незнам
          дали бяха оригинални, ама бяха много лъскави).

          Коментар


          • #35
            В броеве 2и3 за 2007г. на в."Всичко за оръжието" има статии с практически
            съвети за проверка годността на барута при гладноцевни,къси-нарезни
            оръжия и за бездимния барут.
            На мен тези съвети ми се видяха много общи, защото има различни видове
            барут, но аз не съм специалист.Съжалявам, че не мога да постна статиите,
            но много бавно пиша.

            Коментар


            • #36
              До: Засечки, много засечки!

              Преди седмица патрон .380 ауто на Магтех ми даде засечка на първи изстрел, отново мокър барут - търкалял се е два месеца в пот в джоба, по жегите...
              Днешните патрони са боклуци, взимайте си ги нови и веднага при оръжейника - за лакиране, иначе не дай си боже да ви потрябват, като пльокне и метне суровия барут...
              В моя случай един ненормален кон спечели нов живот, ама в друг работата може и да е по-сериозна..
              Лошото е че човек разчита, а ако пробва да си топне бонбончетата "Ментос" във вряла вода, какво ли ще стане!?

              Коментар


              • #37
                До: Засечки, много засечки!

                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                Хиртенбергер...9Х17 или .380 ауто, както искаш..
                Около заседналите в цевта куршуми, си светеше отвсякъде с половин милиметър хлабина..
                Патлака не е от значение, говорим за неизгорял барут, а не за невъзпламенен капсул...

                Затова ви казвам, че при скъпите има многооооо ментета!
                ментета Хиртенбергер?????не мога да повярвам
                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X