Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Засечки, много засечки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Да, имаше един номер с пътечка от барут, кибрит и секундомер. Ама не помня колко дълга и колко секунди
    Капсулът е, еднозначно! Патроните които гръмват отвънка като дръпнеш затвора. Един път да го видиш, после цял живот няма да го сбъркаш.
    Само чакане му е майката.

    Коментар


    • #17
      Най-сигурният начин да провери дали е капсулът е да палне барута от един патрон без да го суши.

      Иначе, наистина в 99% от случаите е виновен капсулът.

      Коментар


      • #18
        Работата е ясна - Хиртенбергер, само че като ги наредиш един до друг и ги погледнеш отгоре, всички патрони са със собствен екстериор, демек, различно затиснат куршум...
        Вие си умувайте, а пък за вече патрон без лак няма да заредя..
        За твое сведение Обер, всъщност няма патрони с лак, освен чешките!

        Досега ментетата ни дразнеха, сега вече могат и да осакатяват.
        Обер, верно ли си помисли че ходя с това на лов?
        Просто нощем в гората е по-спокойно и нещо втъкнато в колана...

        Коментар


        • #19
          И двамата ме ядосвате с тия капсули!
          Казвам ви - прас, куршума не стига мишената или остава в цевта, гилзата се заклещва в затвора и си изсипваш на ръката жив барут, като от поточната линия в Казанлък!
          Какви капсули ви гонят?

          Коментар


          • #20
            Калпавите. Ни гонят)
            Ти кво, да не мислиш че това с капсулите сме го измислили сега за да те ядосваме, а? Ние просто го знаем. В нас е събрана мъдростта на вековете. А ние отдавна сме получили Прозрение. Даже знаем как работят частите и механизмите на патроните. Чуй гласовете Ни!
            Тая неземна мъдрост я има в паметките за бойците от разни специалности, които се раздават в лоши времена. Проблемът е чест във военновременното производство ...

            Коментар


            • #21
              Аз от вас чакам обяснение, а вие сте се отдали на нирвана!
              А най-много ме е яд, че никой не ме попита дали съм измерил с шублер, диаметъра на куршума!
              Затова няма да ви кажа какво съм измерил!

              Коментар


              • #22
                Добре де, аз примерно не съм ловец. Обаче си обичам пищовите, нося си ги и често си стрелям, но такова чудо не ми се е случвало. Обяснете, ако е удобно, на обикновения, понякога мислещ юзер, какво да прави и не-прави в такава "тъпа" ситуация! Освен да си го искара на продавача.

                Коментар


                • #23
                  Е това е интересно, какво измери. ? Или май си го написал по-горе?

                  Коментар


                  • #24
                    Ако не бях шашардисан от това, никога нямаше да го пусна тук!

                    Не от вчера съм в тия работи, имам някаква представа, но такова чудо досега не бях срещал!
                    Говорим за менте на боеприпас, внесено с лиценз, не искам да си помисля, че Хиртенбергер имат трайност 1 седмица...

                    С какво ли не съм гърмял с какви ли не чудовища, ама с МЕНТЕ не бях стрелял, сега вече знам кой ще ми извади дясното око!

                    Коментар


                    • #25
                      Ти добре си го пуснал. Аз от сега си разглеждам патроните. Обаче "Бай Гошо", верващ на социалистическото производство на дали, ще седне да мисли кое е менте, кое не. И хоп, минус едно око.! Нещо най накрая трябва да се промени, да мръдне на някъде. Същото се отнася за играчките, сифоните, чукчетата и прочее прпостотий!

                      Коментар


                      • #26
                        Ментето - менте. Да гръмне отвънка може само по тая причина. Нали това е станало?
                        Аууу, нирвана! Ние тая въобще не я познаваме! Нещо снимки, нещо информация ...?
                        Ъхъ. Ей сеа ше фърлим сичко и ше станем малолетни блондинки. Че да ходим с голи пъпове и да си се втренчваме в тях. За по-лесна медитация и по-пълно нирванене.

                        Коментар


                        • #27
                          Аз пък мисля че въпроса с тези патрони следва да се отнесе и до съответните органи за търсене на отговорност. Проблемът е сериозен и ко се остави някой някъде и ще пострада.
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #28
                            Прав си Венци, ама знаеш че тия неща не се доставят като пица на вратата..
                            Ако не си го купил на стрелбището си жив контрабандист!

                            Коментар


                            • #29
                              Това, което аз знам е, че отиваш до КОС, ако не се имате им представяш евентуално няква хвърчаща бележка от някакво стрелбище, че си изъгрмял патроните при тях, дават ти разрешително за купуване на нови 50 бр., с които отиваш пак на някво стрелбище, плащаш си такса коридор и си гърмиш. Даже може и да ги ползваш за свидетели.

                              Ако си си купил патроните "на черно" и даже и в стрелбището не знаят, че освен с тяхно гърмиш и с твои, ще трябва да си правиш рекламацията неофициално.

                              Ако си мерил диаметъра със шублер, а не с микрометър, работата е сериозна...

                              Обаче, вместо да спекулираме тук, извади барута от един патрон, нареди го в тясна пътечка около 1 mm и го пални. После кажи какви са ти наблюденията.

                              И още нещо - навсякъде си пише да се стреля с предпазни очила.

                              Коментар


                              • #30
                                Направи квото ти казва Фюрерът. После говори с търговеца. Ако вземе да се държи неправилно и ти тегли майната, значи е дошло време за обществена подкрепа, гражданско общество и каквото още сега е модерно. Значи трябва да събереш колкото са останали, да ги снимаме, премерим и претеглим отвсякъде, и да напишем писъмце. Методиката за експертиза на боеприпаси е известна, мерки и теглилки имам. Отначало за орезиляване в заинтересованите среди, после в прокуратурата. В случай на нагла реакция.
                                Няма кво да се лъжем. За давещото ни отвсякъде менте не са виновни производителите. Само собственото ни скъперничество и алчност и търговците.
                                Последно редактирано от Стефан; 07-02-07, 11:34.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X