Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Засечки, много засечки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Засечки, много засечки!

    Странно, цял пълнител супер реномирани патрони...
    Оказва се, че патроните всъщност са перфектно менте, незначително по-малък диаметър, като се затопли въздуха излиза от гилзата, като изстине - влезе свеж, влажен полъх и така след няколко месеца, отиваш на стрелбището, прас-пльок,прас-пльок, прас - куршума си остава в цевта, а гръмнеш следващия, а си окьоравял!
    На всичкото отгоре, барута въобще не се възпламенява, а от някакво частично възпламеняване при презареждането ми напълни окото със барут...
    Ако не беше опасно, щеше да е смешно, ама не е!

    През няколко месеца си чистете старите патрони, да не плякате като конфети, ако не дай боже се наложи!

  • #2
    През няколко месеца си чистете старите патрони, да не плякате като конфети, ако не дай боже се наложи!
    Или по-добре си купувайте качествени!Ей сега ще ме разбереш
    защо ти казвах за някои марки и фирми.А не е зле да разнищим
    и вносителите на тези ментета и да ги оставим гладни.Е...а си
    трябва да ги съдят за опит за убийство.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #3
      Еми кажете с каква марка патрони какъв калибър и не на последно място с какъв пистолет стреляте та ви засичат.

      Коментар


      • #4
        Хиртенбергер...9Х17 или .380 ауто, както искаш..
        Около заседналите в цевта куршуми, си светеше отвсякъде с половин милиметър хлабина..
        Патлака не е от значение, говорим за неизгорял барут, а не за невъзпламенен капсул...

        Затова ви казвам, че при скъпите има многооооо ментета!

        Коментар


        • #5
          Да добавя - от 13 патрона, 11 засякоха!

          Коментар


          • #6
            Аз преди 5-6 години съм си купил Geco 9x19 няколко кутии и досега нито един патрон не ми е засякъл.

            Коментар


            • #7
              Не е проблема във възрастта на патроните ,в качеството е.Наистина
              се навъдиха много ментета.Не знам акъла на тези дето ги пускат на
              пазара.Търговец-все по-обидно почва да ми звучи тази дума.
              Стрелял съм с патрон произведен 1930-инезнам си коя година и е
              безотказен,9х19 със свастика.Български от царско време 8 мм.-
              също без проблем.Баси в кво китайско време живеем.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #8
                Ако ти стои в касата - да...
                Ако го носиш 6 месеца от студено в топло и т.н. - друго..
                И няма начин да го разбереш, преди да си гръмнал!

                Коментар


                • #9
                  Я, някой разнася половин година пистолет, без да му подмени патроните. Няма ли стрелбища или нещо такова за теб? Ми, те ще изгният нараво, бе. На тукашния пазар в този калибър освен Хинтенбергите друго много няма...

                  Коментар


                  • #10
                    Има бол, обаче никой няма да тръгне да прави ментета на чешките, които за целта се лакират, а прави инвестиция в измама, на която ще се клъвне - скъпа марка!

                    Стрелял съм с бразилски патрони, изпопадали под седалките в джипа и търкаляли се там половин година, гърмял съм с патрони стояли година в пълнителя, а в казармата давахме наряд с патрони от 1965 година!
                    Остави тия повърхностни изказвания, не е ли добре уплътнен куршума, и седмица е достатъчно...

                    Коментар


                    • #11
                      Само цитирам твоите приказки, че 6 месеца не сменяш патроните. Едва ли гърмиш по стрелбищата с други пълнители и после си връщаш обратно скапаните.

                      Това за топло-студеното е малко странно. По закон трябва да го носиш скрито, т.е. под връхната дреха и да не го оставяш "на разни места". С други думи, пистолетът е "на студено" чак като го оставиш в касата.

                      Пироксилиновият барут не е толкова хигроскопичен като димния, нито "изветрява" толкова лесно. Като се насмуче с атмосферна влага си забавя темпа на горене ама чак да не може де избута куршума... Това мяза на скапване от някаква химическа реакция

                      Иначе разхеметизирането може да дойде и откъм капсула.

                      Обаче не разбрах за какъв просвет говориш.

                      Коментар


                      • #12
                        Вълк, внимавай!
                        Попаднал си на рядко слава богу явление. Забавен изстрел. Проблемът идва от скапани капсули. Като стане така, не прави нищо. Насочи го в безопасна посока и чакай. Не отваряй затвора веднага. Някви секунди стигат. Ако просто дремеш на стрелбището, може да го оставиш и много, половин минута, една.
                        Пълен отврат. Тоя патрон е мизерен, ама ей го че и той може да те окьорави. Пък 12,7 например къса ръката от китката.
                        Аз бих натиснал търговеца да се оправи с цялата партида. Такива по правилниците се унищожават, всичките.

                        Коментар


                        • #13
                          Обер, тука вече говорим за чиста практика и то опасни неща, не спорим за теоретични анализи !
                          Като ходиш на лов, патлака ти е отвън, замръзва като висулка...
                          Говоря за менте на сериозна фирма, от 13 патрона, на 11 гръмнаха само капсулите, имаше останали куршуми в цевта, на светло се вижда че куршума само е опрял нарезите, отстрани си свети...
                          Всички от стрелбището се изказаха категорично, че стрелбата с тези патрони незабавно трабва да спре, но за мен беше важно, колко още след втория ще направят същото, отговора е - всички!

                          Засега единствено чехите лакират цепнатината между куршума и гилзата, както бяха тия на Калашниците, така че поемам твърд курс натам, а който иска известни марки, мога да му подаря едно кашонче...

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Вълк, внимавай!
                            Попаднал си на рядко слава богу явление. Забавен изстрел. Проблемът идва от скапани капсули. Като стане така, не прави нищо. Насочи го в безопасна посока и чакай. Не отваряй затвора веднага. Някви секунди стигат. Ако просто дремеш на стрелбището, може да го оставиш и много, половин минута, една.
                            Пълен отврат. Тоя патрон е мизерен, ама ей го че и той може да те окьорави. Пък 12,7 например къса ръката от китката.
                            Аз бих натиснал търговеца да се оправи с цялата партида. Такива по правилниците се унищожават, всичките.
                            Не, всички капсули и всъщност само те гърмяха, но барутчето си е като захар, седи си в цевта чисто и неизгоряло!

                            Коментар


                            • #15
                              Кво му е теоретичното?! Аз не ходя на лов, а тук говорим за пистолети. За кво мъкнеш такъв слаб патрон на лов и защо не спиш с пистолета в теб е друг въпрос.

                              Това не ми звучи на забавено горене, а на липса на такова изобщо. Налягането от капсула е достатъчно за врязването на куршума в нарезите, което и става. Иначе, забавеното горене винаги е по вина на капсула - недостатъчен импулс. А, при повишена влажност на барута забавянето е в милисекунди, но пистолетът пак си гърми.

                              Ако мислиш, че барутът ти е влажен, извади куршума на неизползван патрон, изсипи го на вестник, дай парното на максимум и го остави да се суши през нощта. По-добре е във фурната, ама да не стане сакатлък с тумпературния режим. След това го пални и виж колко бурно протича реакцията.

                              Отдавна не съм виждал патрон без лак около гърлото на гилзата и около капсула.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X