Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешително за носене и употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Chicho1
    коментира - отговор
    Така де. Ма нали чукча писател не читател. Понеже таксите са за съхранение и носене та човек по инерция...къде ще чете, нали е платил

  • siem
    отговори
    ...А истината е някъде там...В България няма една с една служба КОС която да работи по еднакъв начин. Закона им позволява да интерпретират в доста широки граници субективно. Имат тясна рамка документално и понятието "необходимост", което е като локум.
    За съжаление тук, а и в част от Европа на оръжието в населението се гледа, като на нездраво и детинско желание, което не трябва да се поощрява. Някой, някъде в оръжейния раздел го беше разчепквал тоя въпрос погледнат исторически.
    От друга страна всички гледаме американците и цъкаме като "швейцарски часовници" какви свободи имат в това отнощение. Обаче, золумите които гледаме че стават при тях с О.О. яко ни шашкат...

    Личното ми мнение е, че тук разрешително за придобиване и разрешително за носене трябва да са два различни документа, като първото не допуска изнасянето на О.О. от дома и да се издава по лесно, а за второто режима да е достатъчно усложнен. С други думи казано повече хора от сега да могат да си закупят и притежават за самоотбрана в дома, а много по малко да се юркат по улиците с такова. Между другото май такава е системата в аНглия или Швейцария. Не ми се рови да търся.

    Това разбира се за КНО. Дълго не съм имал и не съм се интересувал от режима му.

    Мечтиииии.........

    Остави коментар:


  • сто
    коментира - отговор
    То си е жив комунизъм въобще да искат мотивация. Ма го правят. По закон.
    Или да дават на кой да е примитив, само щото го кефи, или да ги забранят въобще. Лично аз съм за второто, ма явно ще уврим като се мине през първото, за съжаление. А може и да продължим по "комунистически" - с връзки, подкупи, по настроение...

  • veskov
    коментира - отговор
    1 ...правилно написал мотивацията според кого?
    2 много служби не са длъжни да мотивират отказа си, точно както при комунизма да не те пуснат транзит през Югославия

  • Esper
    отговори
    Измеренията са нормални... Отчасти.
    Всеки, който се е интересува от темата би трябвало да знае какво се случва с оръжието и боеприпасите при неподновяване на разрешителното.
    Аз го разбирам така - купуваш нещо на което не си собственик.
    Намирам го за сбъркано.
    Не съм се интересувал как е регулиран този момент в Европа но нормално би било да загубиш правото на носене и... употреба
    Не е нормално да загубиш и правото на притежание понеже не става въпрос за зачислен инвентар от службата.
    Но закона си е закон, следва да се спазва.
    Добрата страна на точно този закон е, че не е задължително да се съобразяваш с него.

    Остави коментар:


  • BatGeorgeone
    коментира - отговор
    +1 точно така си е, комунизма си отиде отдавна и нещата придобиват нормални измерения дори и в Полицията,особено ако са под 40 годишни КОСетата.

  • sek.1
    отговори
    Момци пак пишете глупости ! Поне аз не познавам човек който отговаря на законовите изисквания и правилно си е написал мотивацията да му е отказано в последните няколко години .

    Остави коментар:


  • Esper
    отговори
    Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
    ...и в момента е близко до невъзможно придобиване.
    ​Или без съответните "връзки" които аз нямам...
    Ммм, темата ми е далеч от актуална но не мисля, че си прав.
    Едва ли е така!

    Остави коментар:


  • Никола
    отговори
    Тва със стрелянето е ясно, че може като си платиш да си постреляш.
    Просто ми е интересно някой дали е придобил разрешително наскоро. Оставам с впечатлението, че всички които пишат тук го имам от 'найсет години и в момента е близко до невъзможно придобиване.
    ​Или без съответните "връзки" които аз нямам.
    Явно самата политика която се води е на "разоръжаване".

    Остави коментар:


  • Esper
    отговори
    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    ... Ще трябва друга формулировка...
    Именно заради тази формулировка се разделих с моето.
    Последният път формулирах нещо, което не си спомням добре след толкова време но не беше клишето, което трябваше.
    Май нещо близо до това, че не смятам за нуждо да отговарям на подобен въпрос!
    Не защото съм чак толкова тъп а защото ми писна от загубата на време около тази процедура.
    А тя първоначално беше на 3, сега мисля е 5 години.

    Тук законното притежанието на оръжие огнестрелно оръжие си е доста ангажиращо.
    Ред за придобиване, съхранение, периодичното му подновяване и отговорността при носене, освен ако това не е част от задължения.
    Ако щеш само отговорност.

    От сега ти казвам, че ако просто харесваш стрелбата и това е основното, за което ти трябва оръжие придобиването на собствено тук и сега е напълно излишно.
    Няма никакви изисквания да отидеш във всяко стрелбище и да стреляш толкова, колкото искаш.

    Остави коментар:


  • Венцислав Петров
    отговори
    Разрешителното винаги е било за: "Носене и употреба" и това е повече от естествено иначе щеше да може оръжието само и единствено да се носи... За употребата му си има и законови рамки, учи се на курса за боравене, който е задължителен... ;-)

    Колкото на въпроса на колегата Никола, много зависи... Как ще формулирате искането си, защо ви е и т.н. Само за да стреляте на стрелбището от време на време няма да разрешат не само в Русе, но и никъде другаде... Ще трябва друга формулировка...

    Остави коментар:


  • Никола
    отговори
    Аз да ползвам темата.
    Какъв е шанса да не ми откажат разрешително в днешно време, живея в Русе. Не, че имам, някакви страшни мераци за пищов на кръста, но бих си ходил на стрелбището да си погърмя. Не , че и сега не ходя де...

    Остави коментар:


  • Esper
    отговори
    Е, прочетете вие след като имате какво да четате.
    На мен ми взеха читанката преди поне 15 гофини но нямам спомени да беше формулирано по този начин.
    Та затова попитах.

    Остави коментар:


  • sek.1
    коментира - отговор
    Точно МВР го издава . Има си цял закон който регламентира придобиването ; носенето ; съхранението и употребата .

  • sek.1
    отговори
    Момци я си прочетете какво ви пише на разрешителните . Дословно : Разрешение № .............. за съхранение ; носене и УПОТРЕБА на огнестрелно оръжие и боеприпаси за тях . Разрешава се (три имена ; ЕГН ; № на ЛК и адрес) да съхранява ; носи и УПОТРЕБЯВА огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях . От тук насетне закона е дефинирал доволно точно къде и как можеш да употребяваш различните видове огнестрелно оръжие. На въпроса на колегата въпросното разрешително се издава само от служба КОС по местоживеене след като е покрил необходимите според закона изисквания а те не са малко .

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X