Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолети АРКУС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолети АРКУС

    Това е темата:
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...116603&page=22
    Сагата на Цецо започва от мнение №421. Интересно е да се види и мнението на Румен - №492.
    42

    Коментар


    • От: Пистолети АРКУС

      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
      Представи си, един Аркус да се почиства така. На второто миене ще бъде като изгнила тенекия на ламаринен гараж. В комплекта за почистване ще трябва да слагат и ръждопреубразовател. Направо ще бъде ръждивото копие на Хай Пауър .


      П.П. Майтапа на страна, това за ръждата на пружинката и леглото и е сериозно, не се бъзикам.
      Митак, ама ти верно ли с вода?? Че Глог, Глог е, ама все пак....
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • От: Пистолети АРКУС

        Да, вярно. И не само Глок-а, а и АК-то, ПК-то, ПМ-а, РПГ-то, СВД-то, Зиг-а и двете Берети. В пустинята ги чистих с водоструйката на автомивката, където миехме техниката. Вкъщи ги чистя на чешмата.

        Колко ли такива патрона може да прекара полимерен пистолет преди да се скапе, щом това влияе на ТТ?
        Не сравнявай технологиите и материалите при Аркус, ТТ и новите полимерни пистолети. Говоря специално за цеви и блок. Аркуса е издържал само поради една причина - цевта не е полигонална. Каква е разликата в наляганията на двете (полигонална и "нарязана") цеви и от къде идва си отговори сам. При полигоналните цеви въпреки повишеното налягане в цевта, все си мисля, че ще издържи. Поради метода на изготвяне на цевта.

        П.П. Представи си Аркус да гръмне незаключил, представи си и Зиг да гръмне не заключил и то няколко пъти. Каква ще е разликата? За Зиг-а мога да кажа. Все още работи. Стрелеца все още вижда. За Аркус-а не искам и да разбирам.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Пистолети АРКУС

          С 98 не можеш да гръмнеш ако не е заключил… или ако ако стане пищоля трябва да е в крайно окаяно състояние, което ако си видял и все пак си решил да го ползваш си заслужаваш последствията.
          Последно редактирано от slaf4u; 21-06-14, 18:41.
          42

          Коментар


          • От: Пистолети АРКУС

            В следствие на повреда, примерно пускаш 2 бързи, ама не си слушаш изстрелите и първия проектил е останал в цевта, втория го надънва. Пистолета става на мармалад, ама стрелеца продължава. В този случай има ли вероятнност да гръмне незаключил в следствие на механична повреда на блока?
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Пистолети АРКУС

              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
              Пистолета става на мармалад, ама стрелеца продължава.
              Отивам на риба. Кълве най страшно. Хвърлям-вадим ,хвърлям-вадим ,вадим , вадим , вадим нема време да хвърлим.

              Коментар


              • От: Пистолети АРКУС

                Иво ти се бъзикаш, но примера, който го давам е реален. Със спукан блок стрелеца продължава да стреля и прави няколко изстрела. Аз лично само съм раздувал цев по този начин, понеже спрях (пистолета спря) на втория изстрел.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Пистолети АРКУС

                  Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                  Иво ти се бъзикаш, но примера, който го давам е реален. Със спукан блок стрелеца продължава да стреля и прави няколко изстрела. Аз лично само съм раздувал цев по този начин, понеже спрях (пистолета спря) на втория изстрел.
                  Естествено се бъзикам. При стрелба ако се появи пукнатина по блока не знам кой може да я види.А така раздута цев съм виждал ,поне така каза стрелеца че така е станало.

                  Коментар


                  • От: Пистолети АРКУС

                    Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                    В следствие на повреда, примерно пускаш 2 бързи, ама не си слушаш изстрелите и първия проектил е останал в цевта, втория го надънва. Пистолета става на мармалад, ама стрелеца продължава. В този случай има ли вероятнност да гръмне незаключил в следствие на механична повреда на блока?
                    Нъц-пинблока блокира иглата а за да се освободи той, затвора трябва да си е на мястото. При Байкаля няма пинблок.
                    42

                    Коментар


                    • От: Пистолети АРКУС

                      И при АК-то на Хосе няма.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Пистолети АРКУС

                        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                        И при АК-то на Хосе няма.
                        Тъй, ама не бъркай компоти и компютри.
                        42

                        Коментар


                        • От: Пистолети АРКУС

                          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                          В следствие на повреда, примерно пускаш 2 бързи, ама не си слушаш изстрелите и първия проектил е останал в цевта, втория го надънва. Пистолета става на мармалад, ама стрелеца продължава. В този случай има ли вероятнност да гръмне незаключил в следствие на механична повреда на блока?
                          При 94 няма как да стане механиката на НР не позволява изстрел преди блока да е напълно заключил .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Пистолети АРКУС

                            По ред на номерата:
                            1. Пукане на гилза става в резултат на нарушена геометрия /размери/ на гилзата или патронника. Тогава се надхвърлят границите на еластичната и пластична деформация.
                            2. Нито един пистолет конструктивно не може да произведе изстрел при незаключена цев /"неприлепен" затвор в предно крайно положение/. Не ми се обяснява подробно, но дори да изпусне ударно-спускателния механизъм поради неизправност не спре ли движението на блока и чашката не прилепи плътно патрона в патронника, и след това иглата да удари капсула - изстрел няма.
                            3. Оставането на проектил в цевта обикновено става при калпав боеприпас-слаб заряд. Тъй като слабия заряд не е константен има два варианта. При първия стрелеца ръчно презарежда и вкарва нов патрон без да провери цевта. При втория оръжието само презарежда. Следващия изстрел безпроблемно изкарва и двата проектила /за разлика от дългото оръжие/. Резултата е раздута цев. При преглед на цевта отвътре ясно се вижда пръстена от раздуване. В по-лошия вариант се блокира движението на блока от външното раздуване.
                            Друг е въпроса ако в цевта има чуждо тяло което възпрепятства движението на куршума.
                            4. Пукане на затворни блокове обикновено е предизвикано от фабрични дефекти в материала на блока.
                            Смятам за излишно да напомням, че всички оръжия се изпитват и издържат минимум на двойно по-високи налягания и натоварвания от стандартните при експлоатация.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • От: Пистолети АРКУС

                              Привет банда.
                              Поразрових се малко и намерих една от гилзите за които ви разказах преди. Запазих си една защото това са бяха най-старите патрони с които съм стрелял до сега. Оръжието е изправно и няма проблеми. С него сме стреляли след това доста пъти, но с по-нови патрони, мисля че са белоти и нито една от гилзите не се е пукала. Ето я и нея.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140623_104316.jpg
Прегледи:1
Размер:117.8 КБ
ID:5595396

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140623_104345.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:5595397

                              Интересното е, че докато търсих гилзата намерих няколко от ТТ. Като се загледах в тях видях , че няколко от тях са като горната. Случката си я спомних. Не знам какво ме накара да събера тогава гилзите, но се вижда от снимките, че 3 от 7-те са се спукали по подобен начин. Състоянието на оръжието също е добро, но боеприпасите са все стари.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140623_104535.jpg
Прегледи:1
Размер:155.8 КБ
ID:5595398

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140623_104659.jpg
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5595399

                              Коментар


                              • От: Пистолети АРКУС

                                Скоро бяхме на една среща и стана дума че аркусите с които стреляше един отбор на IPSC са давани на ремонт при спонсора след всяко състезание,тоест след 6-700 изстрела общо с подготовката.Не знам за цевата ама бая разлопан патлак съм виждал на около 4000 патрона.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X