Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб-Glock

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб-Glock

    Първоначално публикуван от mitkos Преглед на мнение
    Да стрелях с доста неща за проба. Определено от компактните Глок 19 ми пасна най-добре. Ръката ми е голяма и не съм много за компактен пистолет, ама все пак трябва да го нося скрито та съм ограничен в избора.
    А не си ли пробвал да сравниш Глок 17 с израелския тактически кобур за около 40 лева (не скъпия израелски за около 170 лв., защото е доста дебел) с Глок 19? Разликата в по-дългото дуло няма никакво значение за прикритостта, когато си с връхна дреха/яке. А разликата в по-голямата дръжка е минимална и при по-широка дреха няма да си личи.
    От друга страна, при внезапно нападение ще ти доста трудно да сглобиш бързо добър двуръчен хват с Глок 19, ако си с голяма длан.

    Коментар


    • От: Клуб-Glock

      Нито съм едър нито дланта ми е гояма, от доста години съм с Glock 17 и до сега нито веднъж не съм имал чувството, че е голям, а и скрито се носи. Така, че наистина може да помислиш за G 17
      KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
      08868пет4три18

      Коментар


      • От: Клуб-Glock

        Във ВИПа в СФ за пръв път видях Глок 19L
        42

        Коментар


        • От: Клуб-Glock

          Израелският кобур доста отчетливо топи разликата в габаритите на 17 и 19, освен това дава възможност за целодневно носене без никакво неудобство. Иначе като хват, точност, изобщо "пасване" .... Отиваш на стрелбището, нареждаш ги всичките и се забавляваш докато истината за ТВОЯ пищов не дойде при ТЕБ. Така се отказах от първоначалната си идея за 17 L ... въпреки по-дългата цев/ имам си друг малък за носене/ стрелбата с него, напук на всякаква логика не ми се получи добре. От друга страна-19-ската и на мен ми иде малка за добър двуръчен хват..... та изразходвай 100-150 лева за боеприпаси предварително и постреляй с всичките модификации. Също добре ми пасват аналогичните на 17-ката варианти на Щаер и Валтер, ама нямат толкова възможности за тунинг.. а сега със 17-ката-кеф ти К-пос, кеф ти лазерен прицел, интегриран в дръжката, кеф ти мерници разнообразни....

          Коментар


          • От: До: Клуб-Glock

            Първоначално публикуван от xaoc73 Преглед на мнение
            ... Един от тях е: плащаш членски внос в клуб по спортна стрелба .....
            Това ако е вярно...ми много добре . Иначе всички изисквания (без основание за ползване ) ги покривам.
            Ще разуча в нашто село какво има . Благодаря

            Коментар


            • От: До: Клуб-Glock

              Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
              Това ако е вярно...ми много добре . Иначе всички изисквания (без основание за ползване ) ги покривам.
              Ще разуча в нашто село какво има . Благодаря
              Не се ентусиазирай прекомерно. Членуването в клуб, като начин да притежаваш КНО вече не е толкова елементарно. Преди всичко, няма начин да е съвсем формално - неизбежни са тренировките и особено състезанията. Отделно (без да съм съвсем сигурен), пистолета вярно можеш да си го носиш и да обясняваш, че отиваш на тренировка, а-ма не "на гъза".
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: До: Клуб-Glock

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Не се ентусиазирай прекомерно. Членуването в клуб, като начин да притежаваш КНО вече не е толкова елементарно. Преди всичко, няма начин да е съвсем формално - неизбежни са тренировките и особено състезанията. Отделно (без да съм съвсем сигурен), пистолета вярно можеш да си го носиш и да обясняваш, че отиваш на тренировка, а-ма не "на гъза".
                Да, това е така! Оръжието за спортни цели трябва да се пренася отделно от боеприпасите, а и е изрично забранено да е с патрон в цевта извън тира.
                Но човекът попита само за начин за набавяне на разрешително, а предложеният от мен способ ще му помогне в много направления: ще се научи да стреля, да поддържа оръжието си и да борави с него, да разбере най-важното (което не се осъзнава от невъоръжените) - че притежаването на КНО е в пъти повече задължение, отколкото право! След време това ще му послужи при издаване на разрешително за самоохрана.
                Винаги, когато излизам с оръжие, чувствам, че избягвам всяка наченка на конфликт, даже и риск да изглеждам страхливец. Докато без оръжие съм много по-свободен и не ме е страх да отстоявам позициите си в конфликти. Оръжието ме прави по-отговорен и предпазлив.
                Това е една доста важна философска тема, но субективното ми мнение е, че основният критерий за даване на разрешително трябва да бъде начинът, по който кандидатът се справя с обучението по време на едномесечен лагер-сбор в гората. Едно време всеки ученик беше длъжен да се представи добре по време на такъв сбор (макар и по-краткотраен) в рамките на изпита си по НВО. А сега растат главно третополови индивиди с недостатъчно жизнеспособни функции ...

                Коментар


                • От: Клуб-Glock

                  Кой е правилният хват?
                  Досегашният ми пистолет беше по-дребен и бях свикнал да си го държа, като слагах палеца на лявата ръка върху палеца на дясната, което стабилизираше хвата и контролирах добре отката.
                  Сега, с Глок 17 Ген 4 Сет, имам определени проблеми, поради което се обръщам към имащите достатъчно опит да споделят как държат своя Глок.
                  Преди всичко, старият ми хват се оказа лош, защото Глокът е доста по-мощен и дулото ми отскача вляво, поради липса на опора. Значи трябва да оттренирам друг хват, но какъв?
                  За едноръчен хват е абсурд, затова и няма въобще да споменавам няколкото ми жалки опита за стрелба.
                  После реших да използвам детайлно направената вдлъбната назъбеност отпред на спусковата скоба, като поставих там показалеца на лявата ръка. Тогава пистолетът взе да бие надолу, защото при натиска от лявата ми ръка (нали, все пак, трябва да е повече от десния натиск) показалецът ми наклоняваше дулото. Освен това, чувствах недостатъчно плътно обхващане с ръцете, защото нямам голяма длан, а средна големина. Позачудих се защо са сложили тези неща отпред на спусковата скоба, но накрая се отказах и от този хват.
                  Всякакви междинни положения на палеца на лявата ми ръка се оказаха неудачни, защото пречеха на бързото ми преместване на показалеца на дясната ръка от външно сейфти положение на положение върху спусъка за стрелба. Просто двата ми пръста се сблъскваха, както да си поставях палеца на лявата ръка.
                  След като изгледах няколкостотин клипа в интернет, разбрах, че всеки се смята за експерт и всеки дава различен съвет. Затова и започнах да експериментирам по метода "хват - изстрел - корекция на хвата".
                  В момента ми се струва удачно (след стандартния захват с дясната ръка) плътно да обхвана с лявата си ръка дясната ръка, като показалецът на лявата е плътно под спусковата скоба и по-надолу пръстите са в междините между пръстите на дясната ръка. Палецът на лявата опира плътно или върху щифта за разглобяване, или върху издадеността под дулото и затвора между щифта за разглобяване и релсата (така и не се усетих коя от двете позиции на палеца е по-удачна). Палецът на дясната ръка се опира върху задната част на палеца на лявата и върху щифта за отключване на задното застопоряване на затвора.
                  Не съм го оттренирал доста умишлено, за да не взема да зауча погрешен хват, та преди това ми е любопитно да разбера как си държите своя Глок, ако не е тайна.

                  Коментар


                  • От: Клуб-Glock

                    В момента ми се струва удачно (след стандартния захват с дясната ръка) плътно да обхвана с лявата си ръка дясната ръка, като показалецът на лявата е плътно под спусковата скоба и по-надолу пръстите са в междините между пръстите на дясната ръка. Палецът на лявата опира плътно или върху щифта за разглобяване, или върху издадеността под дулото и затвора между щифта за разглобяване и релсата (така и не се усетих коя от двете позиции на палеца е по-удачна). Палецът на дясната ръка се опира върху задната част на палеца на лявата и върху щифта за отключване на задното застопоряване на затвора.
                    И ти трябваше толкова време да разбереш и осъзнаеш това?

                    Описаното от теб, за мен е най-правилния и удобен хват. Изключително харесвам и чувствам много комфортно Г17, точно поради голямата ръкохватка. В пъти по-добър контрол имам над оръжието, отколкото при малка ръкохватка.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Клуб-Glock

                      Някой случайно да си е купил Глок 20 и да го продава ?

                      Коментар


                      • От: До: Клуб-Glock

                        Първоначално публикуван от xaoc73 Преглед на мнение
                        Но човекът попита само за начин за набавяне на разрешително, а предложеният от мен способ ще му помогне в много направления: ще се научи да стреля, да поддържа оръжието си и да борави с него, да разбере най-важното (което не се осъзнава от невъоръжените) - че притежаването на КНО е в пъти повече задължение, отколкото право! След време това ще му послужи при издаване на разрешително за самоохрана.
                        Винаги, когато излизам с оръжие, чувствам, че избягвам всяка наченка на конфликт, даже и риск да изглеждам страхливец. Докато без оръжие съм много по-свободен и не ме е страх да отстоявам позициите си в конфликти. Оръжието ме прави по-отговорен и предпазлив.
                        Много хубаво мнение!
                        При мен освен гореописаното, ще ми намали и пийването по ракийка на всяко гости, че трудно отказвам като ми налеят

                        Коментар


                        • От: До: Клуб-Glock

                          Аха, ще ти намали друг път! По добре се научи да се съобразяваш с навиците си отколкото да разчиташ че можеш да ги промениш!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: Клуб-Glock

                            Здравейте,
                            Регистрирах се във форума, тъй като няколко пъти Гугъл ме е довеждал в тази тема.
                            Аз съм горд собственик на Глок. Имам нужда да си закупя някои неща и тъй като сме в България - изпитвам трудности.
                            Искам да ви попитам, дали на територията на София или Варна има оръжеен магазин, добре зареден, който обаче няма он-лайн присъствие и за това не съм разбрал за него. Имам нужда да си купя пълнители, НО без екстендери за Глок 19. Ако няма никъде такива (до тук съм проверил над 10 магазина), имам следния въпрос: Ако си купя пълнител с екстендър, някой знае ли дали мога да му сложа само стандартната плочка? Има ли нещо различно в закопчалката? Почти 100 % съм сигурен, че не, но все пак да попитам =)
                            Търся си също така и откатна прожина за Gen4. Също не откривам никъде... Абе въобще, вие как се оправяте с тия неща ? =)

                            Коментар


                            • От: Клуб-Glock

                              Дано да не се приеме като реклама...
                              Ето ти координатите на представителите на Глок за БГ или так каквито са:
                              Сема Груп ЕООД
                              гр.София, бул. Дондуков № 78, ет. 2.
                              Телефон:02 843 7693
                              Опитай при тях. Може да намериш доста неща.
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар


                              • От: Клуб-Glock

                                Благодаря ти!
                                Само за информация и на други, телефона не е актуален.
                                На сайта им е актуалния телефон. Изпратих мейл със запитване, тъй като не ги хванах в работно време.
                                Пропуснал съм да го напиша в първия си коментар - по никакъв начин не желая да бъда клиент на ВИП-а.

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X