Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб-Glock

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб-Glock

    Стига бе, чак пък тотална доминация на пазара. На кой пазар? Глок е един от лидерите и един от най-добрите, но не е пенкилер, не е номер 1 за всички премена, дайте дда гледаме обективно. Аз имам Глок 17 Ц и съм му голям фен, но реално го купих заради ниската цена, сейф екшъна и резервните части и възможността да се ползва КПОС. Другия ми фаворит бе Глок 17 Л и Берета 92 ФС.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: Клуб-Glock

      Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
      ...блаблабла.... но и пистолета Глок го доказва с тоталната доминация на пазара за КНО!
      Порових малко но не открих статистика, която да го доказва... Дай линк или някакъв друг източник. Какъв период от време визираш - последните 5,10,15,20 години? За мен "тотална доминация" са примерно едни 30% пред втория в класацията, ти какво влагаш в тези думи?
      Ако аз лично трябва да сравнявам нещо с институциите Т34, W124 и АК 47, в главата ми ще изникнат думички като "Макаров", "1911", гоуф2
      Любопитна класация :http://listverse.com/2009/10/07/top-...ms-in-history/
      42

      Коментар


      • От: Клуб-Glock

        Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
        Много добре звучи. А проблеми при лоста за зареждане при Г1 има ли? Верно, че се сменя капачката, ама знам ли.
        Да има лек проблем - трябва да се подмени задната капачка ... което обаче не пречи да си остане с тази капачка след това- даже помага ако ще стреляш разни динамични шашовинки или просто за удобство.
        Тези дни ще направя теста "мокро и мазно" и даже ще се опитам да направя клипчета - Зиг 2022 Vs. Глок 19.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • От: Клуб-Glock

          Ми... не е баш така с доминацията на Глок- да на цивилните пазари (особено на американския) продават около 30% от общия брой на оръжията. Проблема е , че откакто им паднаха патентите вече имат сериозна конкуренция при това от читави марки и модели в същия клас. Визирам Валтер PPQ, ХS, и Каркала - към последния лично аз имам много добри чувства:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Caracal_F.jpg
Прегледи:1
Размер:36.6 КБ
ID:5469692
          Кначе у нас "по службите" дори не е в челната тройка - Макаров, Зиг 2022 и ЧЗ 78Б/ 85Б
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • От: Клуб-Glock

            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
            Порових малко но не открих статистика, която да го доказва... Дай линк или някакъв друг източник. Какъв период от време визираш - последните 5,10,15,20 години? За мен "тотална доминация" са примерно едни 30% пред втория в класацията, ти какво влагаш в тези думи?
            Ако аз лично трябва да сравнявам нещо с институциите Т34, W124 и АК 47, в главата ми ще изникнат думички като "Макаров", "1911", гоуф2
            Любопитна класация :http://listverse.com/2009/10/07/top-...ms-in-history/
            За последните 10 години имат най-много продажби на КНО като цяло в света над 40% , над 65% от пазара на охранителните органи в САЩ ,голям им е дяла и на цивилния пазар!От началото на производството до момента около 5 000 000 бройки!Това ако не е доминация...
            P.S.Не бива да слагаш макаров с 1911

            Коментар


            • От: Клуб-Glock

              Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
              За последните 10 години имат най-много продажби на КНО като цяло в света над 40% , над 65% от пазара на охранителните органи в САЩ ,голям им е дяла и на цивилния пазар!От началото на производството до момента около 5 000 000 бройки!Това ако не е доминация...
              P.S.Не бива да слагаш макаров с 1911
              Тоя пазар го имаха преди няколко години- в САЩ Смит са много агресивни с МиП и постепенно изместват всички. Основното количество Глокове са продадени на цивилните в САЩ. Иначе за "служебни" нужди и Колт 1911 (над 2.5 милиона броя) и Берета 92 ( около 1 милион) , че и Зиг П226 (около 600 000) Зиг 2022 ( около 800 000 от които само да Франция около 300 000 и за Венецуела над 200 000) са доставяни в много по-големи количества. А цивилния пазар е на "моди".... В последно време и у нас вече се продават по- малко за сметка на ХиК П 30, Зиг 2022 и Валтер PPQ.
              Кратка справка ще ти покаже че преди британската поръчка Глок не бяха печелили голям търг от дълги години.
              Последно редактирано от Mad Dog; 10-04-13, 13:08.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: Клуб-Glock

                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                Тоя пазар го имаха преди няколко години- в САЩ Смит са много агресивни с МиП и постепенно изместват всички. Основното количество Глокове са продадени на цивилните в САЩ. Иначе за "служебни" нужди и Колт 1911 (над 2.5 милиона броя) и Берета 92 ( около 1 милион) , че и Зиг П226 (около 600 000) Зиг 2022 ( около 800 000 от които само да Франция около 300 000 и за Венецуела над 200 000) са доставяни в много по-големи количества. А цивилния пазар е на "моди".... В последно време и у нас вече се продават по- малко за сметка на ХиК П 30, Зиг 2022 и Валтер PPQ.
                Кратка справка ще ти покаже че преди британската поръчка Глок не бяха печелили голям търг от дълги години.
                Възможно е.Като каза че у нас в последно време Глокове се продават по-малко за сметка на други ,се сетих за един случай от миналата година , когато един приятел охранител си купи Р30 от Пазарджик защото търговеца му казал , че е по-класен пистолет от 17-ката , която не ставала и била "тренировъчен" пистолет!Същия Хеклер се пукна от засечки с унгарските MFS !

                Коментар


                • От: Клуб-Glock

                  Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                  Възможно е.Като каза че у нас в последно време Глокове се продават по-малко за сметка на други ,се сетих за един случай от миналата година , когато един приятел охранител си купи Р30 от Пазарджик защото търговеца му казал , че е по-класен пистолет от 17-ката , която не ставала и била "тренировъчен" пистолет!Същия Хеклер се пукна от засечки с унгарските MFS !
                  Ми той пък (P30V1,2,3,6) е победителят за превъоръжаването на федералните служби на ФРГ и на Норвежката армия.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: Клуб-Glock

                    Какво ще стане ако го пъхна в една кофа с вода и го извадя, сложа ълнителя, вкарам патрон в патроника и възпроизведа изстрел? Има ли опасност за цев/блок? При Глок не съм го пробвал, само с руско служебно съм експериментирал. Мога да го направя с вода и с олио за теста за хлъзгавост.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Клуб-Glock

                      Истинския Хеклер е УСП.... Ненчев добре че си взел Глок пред Берета 92

                      Коментар


                      • От: Клуб-Glock

                        Аз имах две берети в продължение на 7 месеца, служебни с неограничен брой патрони, разбирай десетки хиляди. Изредиха им се сумати народ, все едно са кварталните курви. Дефекти - нула. И двете оръжия си имат и предимства и недостатъци, така че при финансова възможност моя избор е и двете, освен другите ми десетина любими единици.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Клуб-Glock

                          Ненчев,аз,съм правил тест със толкова оплювания Аркус,когато имах такъв.Във вана дълбока 1.50,и широка към 2и нещо(такава имаше в едно бившо ТКЗС)Потапяш цялата ръка,и стреляш с Аркуса от 10 патрона никой не засече,но с един Глок на колегата от 10 -2 ги захапа затворния блок.Отдавам го на по-лекия затворен блок,макар че съм виждал безброй тестове в ютуб на стрелба под вода без проблеми.Бих направил и опит с олио но къде толкова олио,щото знам,че резултатите на 20см и на 1м,дълбочина ще са различни

                          Коментар


                          • От: Клуб-Glock

                            Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                            Аз имах две берети в продължение на 7 месеца, служебни с неограничен брой патрони, разбирай десетки хиляди. Изредиха им се сумати народ, все едно са кварталните курви. Дефекти - нула. И двете оръжия си имат и предимства и недостатъци, така че при финансова възможност моя избор е и двете, освен другите ми десетина любими единици.
                            Предлагам да изразим мнение по въпроса за любимите 10 единици пистолети освен Глок 17.
                            Моите фаворити са:
                            1.Колт 1911.
                            2.Валтер ПП/ППК.
                            3.Валтер П38.
                            4.ЗИГ ЗАУЕР П226.
                            5.БЕРЕТА 92.
                            6.ДИЗЪРТ ИЙГЪЛ.
                            7.ХЕКЛЕР И КОХ МАРК 23.
                            8."Вектор" СР-1 Гюрза.
                            9.ВАЛТЕР П88.
                            10.СВИНКС 3000.
                            Подреждането в десятката е произволно.

                            Коментар


                            • От: Клуб-Glock

                              Ненчев не теста не е дали ще гръмне под вода. Апропо - ако някой иска ще поръчвам Navy капачки на иглата - със стандартните на поменти не произвежда изстрел под вода.
                              Теста "Мокро и мазно" по спомени е творение на тюлените. При него се прави следното:
                              1. Обслужваш оръжието за "плуване" - това включва смазване на блока обилно с някаква смазка с по-висок вискозитет.
                              2. Поставяш оръжието без патрон в патронника и ако не искаш да гърмиш при теста - с "учебен" патрон в кофа със солена вода.
                              3. Държиш си ръцете минимум 5 минути в друга кофа със също солена вода.
                              4. по сигнал от таймера вадиш ръцете от едната кофа - бъркаш- вадиш оръжието от другата и вкарваш патрон в патронника.

                              Брои се колко пъти от колко си успял от първия път.

                              Глок се проваля на точно този тест при това редовно. Просто за разлика от примерно П2022 блока е по - нисък и няма как да направиш достатъчно добър фват. Аз лично (не нося като правило патрон в патронника и тренирам бързо зареждане) в критична ситуация предпочитам да зареждам с мерник опрян в колана- на няколко пъти съм си правил засечки.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Клуб-Glock

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                . Аз лично (не нося като правило патрон в патронника и тренирам бързо зареждане) в критична ситуация предпочитам да зареждам с мерник опрян в колана- на няколко пъти съм си правил засечки.
                                Хах, и аз така - вадя пищоля и с движение на долу зареждам опирайки мерника но не в колана а в кайдексовия кобур - по стабилен е. Лично аз по този начин постигам чувствително по-бърз резултат ако се опитвам да зареждам с лявата ръка. Освен, бързината, това зареждане има и друго много важно предимство - лявата ръка остава свободна което в повечето случаи е достатъчно да държиш някого на разтояние (дори и с риска да ти надялка ръката с нож ако има такъв) достатъчно дълго време за да произведеш изстрел. За съжаление, както казва Ненчев, инструктора в нашето стрелбище е стар кадър и всяка стрелба различна от поза "чайник" ще го хвърли в потрес, а на мен ми е много интересно до каква разлика по време ще докарам един мозамбик с двата вида зареждане от разстояние 5-10м.
                                И за да съм в крак с темата - интересно какво ще се случи с пластмасовите мерни прибори на Глока след примерно 100-ина такива зареждания.
                                Последно редактирано от slaf4u; 11-04-13, 10:05.
                                42

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X