Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб-Glock

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Клуб-Glock

    Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
    Виртуално се бил самоубил с Глока..........

    Малеееее......докъде я докарахме у Медииката....тц...тц....тц ....как може такова Нящо.......
    А дали не е пробвал Глок с патрон от Макаров ?
    0876 79 25 21

    Коментар


    • До: Клуб-Glock

      http://www.metacafe.com/watch/7131/super_cop/

      А'ве тука поне некои са разбирачи т'аз КУКА с Глок ли изби конкуренцията.........

      Коментар


      • До: Клуб-Glock

        Първоначално публикуван от vektor Преглед на мнение
        А дали не е пробвал Глок с патрон от Макаров ?
        Ти пробвал ли си?Ако е станало ,ще те призная за номер1.Що то по принцип обратното ,от 17ката на ПМ стават.Ако не вярваш чукни един бас за 1000лв. и ела да ми ги донесеш.
        Последно редактирано от rumaneza77; 21-04-09, 23:25.
        Land rover discovery 300 Tdi

        Коментар


        • До: Клуб-Glock

          Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
          Ти пробвал ли си?Ако е станало ,ще те призная за номер1.Що то по принцип обратното ,от 17ката на ПМ стават.Ако не вярваш чукни един бас за 1000лв. и ела да ми ги донесеш.
          Те знаят ли защо нестават?
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • До: Клуб-Glock

            Въпрос ,за пионерчета .Не можеш да вкараш по-голям куршум в по-малка по-диаметър цев.

            Коментар


            • До: Клуб-Glock

              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              Въпрос ,за пионерчета .Не можеш да вкараш по-голям куршум в по-малка по-диаметър цев.
              Я, че това аз не го знаех.Пък аз мислех, че е заради гилзата
              Последно редактирано от dido uzunov; 22-04-09, 23:39.
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • До: Клуб-Glock

                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                Я, че това аз не го знаех.Пък аз мислех, че е заради гилзата
                ми те понерчетата не правят разлика ,между куршум,патрон,гилза,патронник,набраздена част,преходник,дулце.................Не визирам никого!Говоря по принцип
                Land rover discovery 300 Tdi

                Коментар


                • До: Клуб-Glock

                  Отговор,от пионерчета.В Щатите -ТТ е 38 калибър/заради гилзата/а при нас е 7.62.Макаров е -9.2 мм.а там е 38 кал.Парабелум -около 9мм/щото никога не е точно 9мм/-а също и 38 кал.И за да са дискусиите по-приятни и да участват повече хора,да се опита ме да не показва ме непрекъснато колко много разбира ме и колко другите не знаят.

                  Коментар


                  • До: Клуб-Glock

                    Има хора които стрелят с патрони за ПК през цеви на М1895, щото ставали и понеже не могат да намерят истински. Няма лошо и в ПМ да се слагат патрони 9х19мм, както да се правят опити и с други калибри и други оръжия. Само да не стане като в песничката " ... а сега деца кажете де са му ръцете...".

                    Ако предложа на автора да защити голосоловията си по отношение темата "Макаров9х18 & Патрон 9х19 НАТО" с едно клипче от телефон/фотоапарат сигурно после ще ми предевят от прокуратурата обвинение в подбудителство, затова ще задам въпроса по друг начин:

                    Как може "перфектния" Глок да не може да стреля с патрони за Макаров, а "остареличкия" Макаренко да може да стреля с патрони за ГлоГ?
                    Последно редактирано от paunoff; 24-04-09, 10:14.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • До: Клуб-Glock

                      Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                      Как може "перфектния" Глок да не може да стреля с патрони за Макаров, а "остареличкия" Макаренко да може да стреля с патрони за ГлоГ?
                      Тва не го разбрах дали е някъв нескопосан майтап...

                      Западняците мерят калибъра по нарезите, а руснаците по полетата, т.е. на всеки руски калибър му се добавя и дълбочината на два нареза. Диаметърът на 9х18 реално е почти 9,3 mm, а на 9x19 е около 9,03. На гилзата диаметърът е около 9,65 mm, докато на макаровата е 10 mm без по-малко от десета.

                      Който е учил за допуски и сглобки ще види елементарния отовор, пък който много упорства може и да изстреля такъв патрон през Глок. Може и други калибри да подкара...

                      Коментар


                      • До: Клуб-Glock

                        Приеми го точно като майтап и чисто заяждане с "перфектния".

                        Иначе допуските и размерите на двата боеприпаса са ясни. Дори на маймунките в зоопарка е ясно е че по-голямо нещо в малка дупка няма как да го завреш. Затова преди да лапнат камъчето, първо си го мерят на г..

                        Иначе на въпроса нормален Макаров и патрон 9х19.
                        1. Няма как да го вкараш в пълнителя. Защо - маймунката ще Ви каже.
                        2. Патрона трябва да се сложи в патронника ръчно като се ползва затворната задръжка. Може да се наложи леко донатикване предвид допуските при производството, конкретното състояние на оръжие и естествено по-дългия патрон. Може и въобще да не влезе - по същите причини.
                        3. Изстрел ще има. Иглата ще удари капсула. Поради по-малкия диаметър на куршума на точност не може да се разчита ( примера който съм дал с ПК и М1895 ).
                        4. Екстракция на гилзата със сигурност няма да има. Ще се раздуе и ще се наложи яко млатене с чука за нейното избиване.

                        Всичко това освен евентуалните наранявания на стрелеца, може да доведе до щети и дори бракуване на оръжието.

                        Ако след всичко това някой каже, че патроните на Глок 17 "СТАВАТ" за Макаров, ами пожелавам му да е жив и здрав.
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                          Приеми го точно като майтап и чисто заяждане с "перфектния".

                          Иначе допуските и размерите на двата боеприпаса са ясни. Дори на маймунките в зоопарка е ясно е че по-голямо нещо в малка дупка няма как да го завреш. Затова преди да лапнат камъчето, първо си го мерят на г..

                          Иначе на въпроса нормален Макаров и патрон 9х19.
                          1. Няма как да го вкараш в пълнителя. Защо - маймунката ще Ви каже.
                          2. Патрона трябва да се сложи в патронника ръчно като се ползва затворната задръжка. Може да се наложи леко донатикване предвид допуските при производството, конкретното състояние на оръжие и естествено по-дългия патрон. Може и въобще да не влезе - по същите причини.
                          3. Изстрел ще има. Иглата ще удари капсула. Поради по-малкия диаметър на куршума на точност не може да се разчита ( примера който съм дал с ПК и М1895 ).
                          4. Екстракция на гилзата със сигурност няма да има. Ще се раздуе и ще се наложи яко млатене с чука за нейното избиване.

                          Всичко това освен евентуалните наранявания на стрелеца, може да доведе до щети и дори бракуване на оръжието.

                          Ако след всичко това някой каже, че патроните на Глок 17 "СТАВАТ" за Макаров, ами пожелавам му да е жив и здрав.
                          Вземи си 1000лв.(предварително прежалени) и ела за демонстация,или си затвори устата.Другия вариант е да ме ядосаш,и пак да плачеш на модераторите.Що то на мен ми е през оная работа за вашите компетентни мнения ,без грам практика( те сами си знаят кои).Въобще не ми пука дали ще ме изгонят от форума!Аз в този форум съм дошъл заради Митков и Димитър.Научих много от тях ,за мотоциклетите които и без това си карам от както се помня.Винаги съм готов да науча нещо ново.Уви в този подраздел само преписвате от нета ,суха информация че чак почвате да се бъркате.Нищо стоиностно не сум научил тук.Или по лошото ,гледах на едно място един пистолет,еди кой си ми каза...............много е готин.Целия съзнател живот ми е минал в работа с оръжие,спорт,лов,ремонт,продажба,работа,обучение.На фона на глупостите (80% от написаното) които си дъфчите помежду си и навсякъде умешвате всичко.Без значение каква е темата,всеки си дърдори едно и също.Почнах да пиша само в теми които аз съм пуснал,ама и тука ме заливате с........Аиде лека работа на всички.

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Отговор,от пионерчета.В Щатите -ТТ е 38 калибър/заради гилзата/а при нас е 7.62.Макаров е -9.2 мм.а там е 38 кал.Парабелум -около 9мм/щото никога не е точно 9мм/-а също и 38 кал.И за да са дискусиите по-приятни и да участват повече хора,да се опита ме да не показва ме непрекъснато колко много разбира ме и колко другите не знаят.
                          ми престани да показваш колко много разбираш.Върни се в БГ.Къде отиде в Щатите чак

                          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                          Тва не го разбрах дали е някъв нескопосан майтап...

                          Западняците мерят калибъра по нарезите, а руснаците по полетата, т.е. на всеки руски калибър му се добавя и дълбочината на два нареза. Диаметърът на 9х18 реално е почти 9,3 mm, а на 9x19 е около 9,03. На гилзата диаметърът е около 9,65 mm, докато на макаровата е 10 mm без по-малко от десета.

                          Който е учил за допуски и сглобки ще види елементарния отовор, пък който много упорства може и да изстреля такъв патрон през Глок. Може и други калибри да подкара...
                          Да ти кажа и аз ми се губи мозъка да им разгадая бисерите.И маи ще спра борбата с вятърните мелници
                          Последно редактирано от giorgio; 26-04-09, 07:58.
                          Land rover discovery 300 Tdi

                          Коментар


                          • До: Клуб-Glock

                            Причините поради които няма да ти дам така жадуваните 1000лв съм ги изброил по-нагоре в 4 точки, но ще ти отправя контра покана. На 30.04.2009г на стрелбището в Шуменското ОСО ще се проведе състезание по стрелба с КНО. Ще има прицелна, бърза, динамична и т.н. всичко което може да се сетиш. Там ще присъстват доста ентусиасти на които ще им бъде интересно да видят как 9х19 "СТАВА" за Макаров. Оръжието (Макаров) от теб, а патроните ( 9х19 ) от мен. Участваш, показваш резултати, снимам те и те овековечавам във форума в темата за IPSC. Ако покажеш на всички, че 9х19 "СТАВАТ" за Макаров съм убеден, че ще ти съберем 1000лв и след това всички започваме да стреляме само с такива. След състезанието биричката с кебапчета на корем лично от мен.

                            До тогава моля всички да не изпробват въпросния номер в "къщи". Това е грубо нарушаване на правилата за безопасно боравене с огнестрелно оръжие и е опасно за Вашето здраве!!!
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                            Коментар


                            • До: Клуб-Glock

                              Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                              Причините поради които няма да ти дам така жадуваните 1000лв съм ги изброил по-нагоре в 4 точки, но ще ти отправя контра покана. На 30.04.2009г на стрелбището в Шуменското ОСО ще се проведе състезание по стрелба с КНО. Ще има прицелна, бърза, динамична и т.н. всичко което може да се сетиш. Там ще присъстват доста ентусиасти на които ще им бъде интересно да видят как 9х19 "СТАВА" за Макаров. Оръжието (Макаров) от теб, а патроните ( 9х19 ) от мен. Участваш, показваш резултати, снимам те и те овековечавам във форума в темата за IPSC. Ако покажеш на всички, че 9х19 "СТАВАТ" за Макаров съм убеден, че ще ти съберем 1000лв и след това всички започваме да стреляме само с такива. След състезанието биричката с кебапчета на корем лично от мен.

                              До тогава моля всички да не изпробват въпросния номер в "къщи". Това е грубо нарушаване на правилата за безопасно боравене с огнестрелно оръжие и е опасно за Вашето здраве!!!
                              Определно няма да си дигна задника до Шумен.Имам си достатачно работа и тукА и определено вече си ме раздразнил за да ти се вържада ти идвам на крака.Много одавна съм спрял да се доказвам на тема оръжия.Както изкаж ме разбираи,с тях си вадя хляба от както се помня,това ми е работата и хоби.Стрелям с абсолютно всичко което разбираш под думата оръжие.Избягвам публичност поради ред причини.Още дълго в БГ ще се гледа критично на такива като мен.Тук (в БГ)няма оръжеина култура.Просто всеки го има за удължение на онази си работа.И естествено неговото е наи доброто и тои е наи добрия.Навремето когато Милен Димитров прокарваше IPSC в БГ всички си мислеха че става дума за модел пластмасаОще преди изобщо да се заговори за IPSC в БГ ,имах шанса да тренирам с будни хора които се интерисуваха от динамична стрелба(по точно от методиката на специалните подразделения по света и у нас)проследил съм пътя на IPSC в БГ с пистолет в ръка.И ми е малко смешно като всеки тръби IPSCтова,IPSCонова.........явно е мода някакваЩе минеНе забравяйте че IPSC е стерилна стрелба.Без заложници,ответен огън,ранявания,странични граждани и адреналин на ниво отцеляванеСпециално за теб ще ти сложа едно безобидно клипче,снимано преди години.По три попъра ,2 патрона в единия пълнител и 1 в другия.Пълнителите ти са поставене от страничен човек за да не знаеш къде колко са патроните.Дуел ,вадене и зареждане.Приятно гледена.Избрах това ,защотото реагирам бурно.Аз съм си весел човек по принцип.

                              П.П.Изстрелял съм над 100бр. от 7,62 X25 и над 200бр. 9 X19 с един и същ ПМмай не ти е ясно че натоварването на ПМ е доста под максималния му разчет.Цевта си остава хлабаваА и е със свободен тежък затворако изобщо ме разберете какво е това.
                              Последно редактирано от rumaneza77; 25-04-09, 00:54.
                              Land rover discovery 300 Tdi

                              Коментар


                              • До: Клуб-Glock

                                Мислех ,да не пиша повече,в този,раздел,щото виждам че нещата стават груби вместо приятни.Аз няма на кого да се доказвам и на мен не е нужно да се доказват.Пища просто за удоволствие,ако съм засегнал някого,моля да ме извини/не е било нарочно-нищо лично към никого,особенно след като не познавам хората /Колега,аз също съм стрелял 9х19 с Макаров,но признавам че куража ,не ми е достигал за патрон от ТТ.Признавам че ме учуди,но утре ще пробвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X