Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
    То във Пловдив е и вносителя на руско оръжие (НВС Комерс )ако не се лъжа.Обади им се и питаи.Много са точни ще ти обяснят как стоят нещата.И стреля и със стоп патрони.Какво да го пипаш работата е ясна,копактно, малко, 9X18.Макаров със удобна рама и 12патрона,бутон на ключалката на пълнитела където му е мястото.
    НВС Комерс ЕООД
    гр. Пловдив
    ул. "Софроний Врачански" 22
    тел. 032 621 901
    факс 032 623 697
    e-mail: nvs.com@gmail.com

    Коментар


    • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      Ми ся ако рекат да сменят и при нас железните макаровци с пластмасови, направо я загазихме! С какво ще си чупим орехи и ковем пирони, ми лимонадите с какво ще си ги отваряме ?! Добре че си купих ЧЗ навреме, пак железо че и по-тежко !
      ква е връзката по темата!
      Land rover discovery 300 Tdi

      Коментар


      • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Опитвам се да се шегувам с новите, пластмасови наследници на Макаров! Явно опита ми е неуспешен!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          Опитвам се да се шегувам с новите, пластмасови наследници на Макаров! Явно опита ми е неуспешен!
          Ха-ха маи
          Land rover discovery 300 Tdi

          Коментар


          • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Иначе разклонението Скиф, не е от сега! По-отдавна се е пръкнало!
            Аз имам в една книжка още от 2004 г. за него, това:



            Но все пак руснаците, въпреки че пишат че този пистолет е за въоръжение на военни и милиция, напоследък предпочитат да се превъоръжават с "Яригин", като заместник на "Макаров". "Яригин" може да стреля и с 9х19 Люгер, въпреки че основно е разработен за по-мощния патрон 7Н21.
            Аз лично на "Скиф" не му харесвам калибъра (9х17), пък ако ще всичко друго да му е идеално.
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              :Почети по подробно.В два калибъра е 9x17 и 9x18.Аз СКИФ не го знам от 2дни.Опитвам се на вас да ви обясня .Ама маи маипак си губя времето.
              Land rover discovery 300 Tdi

              Коментар


              • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                Пистолет МР-448 "Скиф"
                (снимка номер 2 дясно горе)
                Самозарядный пистолет МР-448 "Скиф" предназначен для вооружения милиции и армейских подразделений. За основу при разработке пистолета был взят пистолет ПМ, от которого был позаимствован ударно - спусковой механизм, проверенный временем на надежность. Автоматика пистолета работает за счет свободного отката кожуха - затвора. Ударно - спусковой механизм куркового типа, позволяет стрельбу самовзводом. Предохранитель не автоматический, при включении разобщает ударник с куроком и блокирует шептало. Флажок предохранителя расположен с левой стороны затвора, возможна установка и двухстороннего флажка предохранителя. Защелка магазина расположена на рукоятке пистолета, она также может быть установлена как с право, так и слева рукоятки. Прицел открытый, не регулируемый

                Модификация пистолета одна:

                МР-448С "Скиф-мини" - укороченный вариант МР-448 "Скиф", кроме габаритов, конструктивно не отличается.

                (снимката долу)






                ОСНОВНЫЕ ТЕХНИЧЕСКИЕ ХАРАКТЕРИСТИКИ
                МР-448 "Скиф" / МР-448С "Скиф-мини"
                Калибр 9х17К, 9мм ПМ / 9х17К, 9мм ПМ
                Длина 165 мм / 150 мм
                Длина ствола 93,5 мм / 78,5 мм
                Высота 127 мм / 107 мм
                Ширина 32 мм / 32 мм
                Масса без патронов 640 гр / 590 гр
                Прицельная дальность стрельбы 50 метров / 50 метров
                Емкость магазина 12 патронов (9ммПМ), 10 патронов (9х17К) / 8 патронов (9ммПМ), 8 патронов (9х17К)
                9мм ПМ тов означава 9x18Или има нужда да обяснявам че ПМ е ПИСТОЛЕТ МАКАРОВ!!!
                Land rover discovery 300 Tdi

                Коментар


                • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Аха, това явно се отнася за най-новата им модификация на "Скиф" (с релсата)! То и на пистолета си пише 9х18!
                  В моята книжка са по-старите модели. Подведе ме това че на лявата снимка е стария "Скиф"!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                    Аха, това явно се отнася за най-новата им модификация на "Скиф" (с релсата)! То и на пистолета си пише 9х18!
                    В моята книжка са по-старите модели. Подведе ме това че на лявата снимка е стария "Скиф"!
                    Не си наблюдателен.Маи маи!
                    Land rover discovery 300 Tdi

                    Коментар


                    • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Да зачекна отново темата за руския стандарт 9х17. Руснаците произвеждат оръжията за цивилния пазар в такъв калибър. според техен закон не се продават на цивилния пазар оръжия които ги има на въоръжение в някакви силови ведовства. Дори и Макаров е 9х17.Някъде да сте чули да се продава ГШ-18,Гюрза,Дротиктн.Всичко което мине абсолютно успешно през тестовете влиза на въоръжение, останалото за пазара.
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        При Гюрзата е специален патрона(по точно куршумите).Дротик е наследник на Стечкин.Забрави да излязат на цивилния пазар!А моето мнение за 9x17 не положително т.е. става за цивилните алабаши.Не случаино е подбран!Руснаците са били и ще бъдат номер-1 на тема оръжия!!!
                        Land rover discovery 300 Tdi

                        Коментар


                        • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            Младежи ,от къде го изкарахте този калибър за Гюрза-9х17.Това да не е АП-

                            Коментар


                            • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              Младежи ,от къде го изкарахте този калибър за Гюрза-9х17.Това да не е АП-
                              ???!!!!Първо кои е казал това???????И а АП е калибър 7,65Бъзик ли си правиш с нас?Да ме извиняваш !Ама темата маи ти е абсолютно непонятна.Я почети пак(ако изобщо разбереш нещо).Като ги няма знанията почват дрънканиците.Гюрза е 9X21.Дидо много добре ме разбра какво изкам да кажа щото е в час.Ако обичате влезте и вие или.................
                              Последно редактирано от rumaneza77; 14-12-08, 07:45.
                              Land rover discovery 300 Tdi

                              Коментар


                              • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                                Да зачекна отново темата за руския стандарт 9х17. Руснаците произвеждат оръжията за цивилния пазар в такъв калибър. според техен закон не се продават на цивилния пазар оръжия които ги има на въоръжение в някакви силови ведовства. Дори и Макаров е 9х17.Някъде да сте чули да се продава ГШ-18,Гюрза,Дротиктн.Всичко което мине абсолютно успешно през тестовете влиза на въоръжение, останалото за пазара.
                                Мислех,че Валтер -ппк е 9-курц,а не Гюрзата.Много добре знам че е 9х21-високоимпулсен.Иначе за АП си прав,просто беше неуместно сравнение.Не ми харесва когато почне ме ,да се дели ме,на разбирачи и не разбиращи.Това е форум а не изпитна комисия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X