Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Първоначално публикуван от incomis Преглед на мнение
    Някой наясно ли е как стои от техническа гледна точна ситуацията на патрон в цевта на Макаров. Т.е. ако е на предпазител, има ли рискове какви и т.н. Законовото положение е ясно: НЕ СЕ РАЗРЕШАВА НОСЕНЕТО НА ПИСТОЛЕТ С ПАТРОН В ЦЕВТА. Въпросът е от техническа гледна точка. Знам, че за някой други модели това не е проблем, но конкретно за Макарова?
    Няма проблем. Но за всеки случай вдигни предпазителя. Все пак по-добре е да няма патрон в цевта. Със сигурност.

    Коментар


    • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Конструктивно от гледна точка на безопасността няма проблем ПМ да се носи с патрон в цевта. А дали патрона ще е там е въпрос на личен избор.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
        Конструктивно от гледна точка на безопасността няма проблем ПМ да се носи с патрон в цевта. А дали патрона ще е там е въпрос на личен избор.
        Тогава защо толкова се рекламират едикави си спусъци и предпазители на Зиг Зауер и разни др. Това само рекламни трикове ли са, непознават Макарова или наистина от гледната точка на безопасността са нещо повече?
        Range Rover Sport 2.7

        Коментар


        • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Конструктивно ПМ при заключен предпазител,е блокиран от всякъде!Заключени са затворния блок,иглата ,чукчето и самозводния механизъм.Изтрел е невъзможно да бъде произведен!Казвал съм го вече в тая тема че при патрон в патронника,и заключвеане на предпазитела ,същия изпълнява и функцията на декокер.И всичко това е от 1951г.Не го превъздигам ПМа.Просто факт!
          Land rover discovery 300 Tdi

          Коментар


          • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Първоначално публикуван от incomis Преглед на мнение
            Тогава защо толкова се рекламират едикави си спусъци и предпазители на Зиг Зауер и разни др. Това само рекламни трикове ли са, непознават Макарова или наистина от гледната точка на безопасността са нещо повече?
            Всеки производител на оръжие се стреми максимално да отговори на потребителските изисквания и на съвремените тенденции в оръжейното производство - като напр. максимална обезопасеност от случаен изстрел с всичките му там предпазители, полимерни материали, футуристичен дизайн и т.н. и т.н. Ще дам пример с ХК Р30 - един базов и 6 други вида УСМ. Каквото ти душа сака това ти предлагат от ХК. И естествено задължителния декокер, който вече масово го слагат навсякъде и който мен лично ме дразни адски много при наличие на открито петле. Ами като не си способен да спускаш безопасно петлето, значи не си способен и да си носиш оръжието с патрон в цевта. Същото важи и за предпазителя на спусъка и някои други видове предпазители, които аз лично смятам за излишни. Щом нямаш доверие на оружието и на себе си просто не го носиш заредено.

            Иначе накратко - да, това са рекламни трикове за привличане на клиенти, познават много добре Макарова и наистина от гледна точка на безопасността са повече от него, но по-скоро ненужно толкова много повече.

            П.С. Този път с Румънеца сме на едно мнение. Може да се каже, че ПМ има перфектиния предпазител (за хората, които смята да го ползват) и който НАПЪЛНО обезопасява оръжието. В това отношение ПМ слага в джоба си своя първообраз и редица свои набори от други марки. АПЛОДИСМЕНТИ за ПМ и неговия конструктор!!!
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

            Коментар


            • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              От казаното и от двама ви, следвали че при патрон в цевта, спунато петле и заключен (сложен на предпазител) пистолет, дори при падане (изпускане) и удар точно върху петлето не би следвало да бъде произведен случаен изстрел?
              Range Rover Sport 2.7

              Коментар


              • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Да.
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Освен ако не го скриеш случайно във фурната и някой междувременно не реши случайно да пече баница...
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Първоначално публикуван от incomis Преглед на мнение
                    От казаното и от двама ви, следвали че при патрон в цевта, спунато петле и заключен (сложен на предпазител) пистолет, дори при падане (изпускане) и удар точно върху петлето не би следвало да бъде произведен случаен изстрел?
                    Просто е невъзможно.Иглата е заключена.Няма кой да разбие капсула

                    ...........спунато петле и заключен (сложен на предпазител) ..........

                    Ми ти като заключиш предпазитела,то чукчето си се спуска автоматично
                    Land rover discovery 300 Tdi

                    Коментар


                    • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение


                      Ми ти като заключиш предпазитела,то чукчето си се спуска автоматично

                      ......и при поставен патрон в цевта изстрел няма да последва.Чукчето спира в един издатък на предпазителя който не позволява контакт с иглата.

                      Коментар


                      • Прочетете пост #199 .Ако не сте го челиИ този пост #29

                        Е това е колекциятапо темата........

                        Какви цифри имате на номера на ПМите си? Примерно КА 26 ****.Интересуват ме първите две цифри.Д видим кои е с най стария ПМ във форумаМоя единия е 1983г. а руския ми ПМ е 1991г.

                        П.П. Само ПМи армейско производство.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от giorgio; 28-05-09, 17:36.
                        Land rover discovery 300 Tdi

                        Коментар


                        • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Първоначално публикуван от rumaneza77
                          Какви цифри имате на номера на ПМите си? Примерно КА 26 ****.Интересуват ме първите две цифри.Д видим кои е с най стария ПМ във форумаМоя единия е 1983г. а руския ми ПМ е 1991г.

                          П.П. Само ПМи армейско производство.
                          Сподели как се разчита годината на производство по цифрите. Мисля, че знам, но може да са градски легенди. На руските (съветски) образци си е набита направо годината. А на българските (Арсенал-Казанлък) наистина са първите две цифри. Как се разчитат обаче....

                          Коментар


                          • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                            Сподели как се разчита годината на производство по цифрите. Мисля, че знам, но може да са градски легенди. На руските (съветски) образци си е набита направо годината. А на българските (Арсенал-Казанлък) наистина са първите две цифри. Как се разчитат обаче....
                            Сподели легендите....Много ме забавляват.Дай някоя цифра направо и ти казвам годината.Имам нещо пред видНяма комуникация тукаПиша нещо.Четат поуплюят,поосерат.........а ако им харесва мълчътДал господ ПМи в БГ.И как ще разберем кой какво има .И на кого е най стария.Което в никакъв случаи не значи че е най лошия

                            П.П.А и ми писна да ме лаят в тоя форум...........и само да преподавам ,а нищо да не научавам!
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от rumaneza77; 27-05-09, 22:27.
                            Land rover discovery 300 Tdi

                            Коментар


                            • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                              Сподели легендите....Много ме забавляват.Дай някоя цифра направо и ти казвам годината.Имам нещо пред видНяма комуникация тукаПиша нещо.Четат поуплюят,поосерат.........а ако им харесва мълчътДал господ ПМи в БГ.
                              21.....40..... това са моите. 9мм. Обикновен Пистолет Макаров 9х18. Класика. Българското производство е по-добро. Дългогодишен опит.
                              Легендата. Производството на ОПМ в Арсенал започва през 70-те години. Затова 10=70; 20=80; 30=90; 40=2000 Съответно втората цифра: 21=81 и т.н. В моите книжлета (ръководства за службата,имам за ОПМ, АК, СПМ, СВД) няма обяснение на легендата. Но пък и тя си е българска, а системите са руски....както казах, на руските образци си има набита година на производство.
                              ПП. Инфото ми е от Ивайло -Търново.

                              Коментар


                              • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                                21.....40..... това са моите. 9мм. Обикновен Пистолет Макаров 9х18. Класика. Българското производство е по-добро. Дългогодишен опит.
                                Легендата. Производството на ОПМ в Арсенал започва през 70-те години. Затова 10=70; 20=80; 30=90; 40=2000 Съответно втората цифра: 21=81 и т.н. В моите книжлета (ръководства за службата,имам за ОПМ, АК, СПМ, СВД) няма обяснение на легендата. Но пък и тя си е българска, а системите са руски....както казах, на руските образци си има набита година на производство.
                                ПП. Инфото ми е от Ивайло -Търново.
                                Първия ти е 1981г. А втория ти е ново производство!ЕИИ ,нали казахме само от армеиските беА това което си написал като легенда си е................изтинаВтория е 2000г.Новото производство ми е много объркано(като всичко в тая ,шибана псевдо демокрация),а и аз не го уважавам въобщече да се занимавам с нещо което не се прави както трябва да е.Серйите са правени в различни години и са ми в главата от много одавнаНад 30 са.Част от производството е под руски контролНе че е по добро,просто факт.Аз моя руски ПМ го вземах без да го гледам, с уверението на един разбирач че е БГ-ПМ

                                П.П.Пак не научих нищо ново..........
                                Последно редактирано от rumaneza77; 27-05-09, 23:02.
                                Land rover discovery 300 Tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X