Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
    Много ми е интересно, когато се правят подобни умозаключения, на каква база става това...
    Напр. интересно ми е, колегата The Back Bone колко лични пистолета Макаров е имал, какви са били те, по какъв критерий ги е сравнявал и какви дефекти е установил при произведените след 1990 г. напр. в Арсенал /а не в Нити, двете фирми са съвсем различни/.
    Задокеанските ползватели на Макаров, произведен в Арсенал, имат мнение доста различно от това на The Back Bone:
    https://www.youtube.com/watch?v=fJ_XCZsfrr0
    https://www.youtube.com/watch?v=ZsoJOjt25vU
    https://www.youtube.com/watch?v=VGHj2jGbtLQ
    https://www.youtube.com/watch?v=eO2HC8XJnJ4
    https://www.youtube.com/watch?v=GXRMLKiPLkY
    https://www.youtube.com/watch?v=IAEbbhRJNYw
    След видяното, бих се радвал да чуя по каква причина следва да се избере стар, употребяван пистолет на незнайно колко изстрела и незнайно как почистван и поддържан пред нов, произведен в България. И моля не излизайте пак с глупостите на "военната приемка", че вече става смешно.
    Не ме разбирайте погрешно! Предишният ми пистолет беше CZ 75 B и пред него Макаровия ми изглежда като грешка на техниката, крив и неудобен, с излишно твърда пружина, нулева ергономия, тежък за размерите си, с дребни, почти невидими за мен мерни и прибори, лош баланс, трябва да си съчинявам някакъв друг захват, защото този, който практикувах при ЧЗ-то е неприложим за Макаров, боеприпаса не може да събори стандартен попър за IPSC и пр. Общо взето, Макаров ми е временното решение за КНО, докато чакам възможността да си купя каквото ми е легнало на сърце.
    Но това, че аз не мога да стрелям с Макаров не означава, че е лошо оръжие, особено като гражданско КНО за самоотбрана.
    Тъй като аз лично вече съм се прецаквал с оръжие на старо, окепазено от предишния собственик, считам, че покупката на нов пистолет е най-правилното решение.
    Колега съфорумец, от 09.02.2015 година Макаров не искам да виждам и да чувам но служебно се налага.
    То първо не бяха ядове, а и за капак накрая и срам.... Това оръжие което ми е зачислено служебно след всеки изстрел, който произведа с него си задавам въпроса дали ще има следващ. Служебно през ръцете ми са минали 7 бр. като на два съм им издухал ресурса на цевите. Последния ... цевта читава ... но другото не.
    Вместо да съм спокоен в стрелбата и да му вярвам, като на предните ми пистолети стана така, че вече изпитвам .... отделно през два изстрела тренирам отстраняване на задръжка при екстремна ситуация.
    Няма такова оръжие. НЯМА. И патрони сменях и части сменях и няма и няма.
    П.П. Хосе видя на клип за какво става реч

    Коментар


    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Много ми е интересно, когато се правят подобни умозаключения, на каква база става това...
      На база опит, примерно хиляди изстреляни патрони с ПМ.И на база опит на стрелбища и оръжейни работилници, където имат, ползват, ремонтират и бракуват ПМ-и, нови и стари, и то по много. Коментирано е, чети, аз няма да се повтарям.

      нтересно ми е, колегата The Back Bone колко лични пистолета Макаров е имал, какви са били те, по какъв критерий ги е сравнявал и какви дефекти е установил при произведените след 1990 г. напр. в Арсенал /а не в Нити, двете фирми са съвсем различни/.
      Имал съм 1. Не е нито на НИТИ, нито на Арсенал. Запознат съм, че са две различни фирми, за съжаление съм бил клиент и на двеете.Имал съм досег със много служебни - стари и ново производство. Коментирано е, чети, аз няма да се повтарям.

      Задокеанските ползватели на Макаров, произведен в Арсенал, имат мнение доста различно от това на The Back Bone:
      Това също е коментирано. Никой не споменава за задокеанския ПМ ново производство. Минавало ли ти е през ума, че това са два напълно различни пазара, с различни цени и стоки с различно качество?

      След видяното, бих се радвал да чуя по каква причина следва да се избере стар, употребяван пистолет на незнайно колко изстрела и незнайно как почистван и поддържан пред нов, произведен в България.
      Явно не искаш да приемеш какво казват хората с опит тук. Предлагам ти да си купиш един втора ръка ПМ ново производство на 5 изстрела за максимум 50 лева и да си купиш един стар, от армията или милицията. Изстреляй с двата по 10 хил патрона и пак ела да говорим. Това също е коментирано. Всичко е описано, кое, какво как, защо.

      цевта читава ... но другото не.
      Е хайде ОРКА обясни му на човека, като не иска да слуша.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Не че не слушам и не чета колеги, напротив - много слушам и много чета... но от един ловен форум съм свикнал, за конкретни оръжия да се изказват предимно хора, които дори не са ги виждали... та затова малко се впрегнах. Явно тук случаят не е такъв.
        Иначе, това което сте написали, въобще не мисля да го оспорвам. Не мисля и да стигам края на ресурса на цевта на Макаровеца /който според производителя е 4000 изстрела, ако не греша/.
        Големият ми проблем е, че все ходя да стрелям заедно с един приятел, който за разлика от мен, запази своето CZ /модел Shadow/. Стрелям, стрелям с Мака и като пипна Шадоуката, направо ми се струва, че ми се оправя анатомията на ръката. Другият ми проблем е, че денем и нощем сънувам един Валтер PPQ и скоро няма да издържа... Що се отнася до Макаров, те вече не се продават, а се подаряват, поради което ще се наложи да го обезопася и да си го държа в шкафа за спомен.
        Поздрави!

        Коментар


        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Попов след като смени тона, е по-добре. За това ще ти отговоря на въпросите. Старото производство, за армейски и милиционерски цели е доста износоустойчиво и стоманата си я бива. Правил съм допълнителна накадка на ПМ, разпробивал съм чукчето, рязал съм го, пилил съм и т.н. Стария е от здрава стомана, доста трудна за обработване. Новото производство, не мога да кажа след коя година, но да кажем от "новото време" е със същите цеви, които издържат около 5000 хил изстрела и отиват в кофата за боклук (целия ПМ говоря), понеже цевта дори и да има ресурс, дори и да има износени части и механизми, които подлежат на ремонт на много ниска цена, примерно запъвач, затворна задръжка, изхвъргач, пружина на изхвъргача и т.н. целия ПМ се бракува, понеже леглата на тези механизми се износват прекалено бързо. На практика, ако се предприеме ремонт, трябва да се смени цялата "рама" плюс затворен блок, т.е. старите да се бракуват необорудвани и механизмите и частите да се прехвърлят в новите рама и блок. Та на това само документацията му струва повече от един ПМ. Не сравняввай Шадоу със ПМ, несравними са, като клас, цена и т.н.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
            Колега съфорумец, от 09.02.2015 година Макаров не искам да виждам и да чувам но служебно се налага.
            То първо не бяха ядове, а и за капак накрая и срам.... Това оръжие което ми е зачислено служебно след всеки изстрел, който произведа с него си задавам въпроса дали ще има следващ. Служебно през ръцете ми са минали 7 бр. като на два съм им издухал ресурса на цевите. Последния ... цевта читава ... но другото не.
            Вместо да съм спокоен в стрелбата и да му вярвам, като на предните ми пистолети стана така, че вече изпитвам .... отделно през два изстрела тренирам отстраняване на задръжка при екстремна ситуация.
            Няма такова оръжие. НЯМА. И патрони сменях и части сменях и няма и няма.
            П.П. Хосе видя на клип за какво става реч
            Един съвсем добронамерен съвет: смени си неизправния служебен макаров с изправен такъв. Ако се случи, не дай си боже, някакъв инцидент с дори малка връзка със служебното оръжие, първото нещо което ще направят е техническа експертиза на оръжието. Ако се докаже, че е неизправен, второто ще е да се провери кой е допуснал използване на неизправно служебно оръжие. Ако ползвателят е знаел за неизправностите (а ти сигурно си се похвалил на доста места) и не си сигнализирал .... Оставям ти сам да си прецениш какво ще се получи! Поздрави!

            Коментар


            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
              Един съвсем добронамерен съвет: смени си неизправния служебен макаров с изправен такъв. Ако се случи, не дай си боже, някакъв инцидент с дори малка връзка със служебното оръжие, първото нещо което ще направят е техническа експертиза на оръжието. Ако се докаже, че е неизправен, второто ще е да се провери кой е допуснал използване на неизправно служебно оръжие. Ако ползвателят е знаел за неизправностите (а ти сигурно си се похвалил на доста места) и не си сигнализирал .... Оставям ти сам да си прецениш какво ще се получи! Поздрави!
              Благодаря за съвета.

              Коментар


              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
                Един съвсем добронамерен съвет: смени си неизправния служебен макаров с изправен такъв. Ако се случи, не дай си боже, някакъв инцидент с дори малка връзка със служебното оръжие, първото нещо което ще направят е техническа експертиза на оръжието. Ако се докаже, че е неизправен, второто ще е да се провери кой е допуснал използване на неизправно служебно оръжие. Ако ползвателят е знаел за неизправностите (а ти сигурно си се похвалил на доста места) и не си сигнализирал .... Оставям ти сам да си прецениш какво ще се получи! Поздрави!
                Открих проблема утре при чичо доктор за чарк.

                Коментар


                • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Хубаво си направил! Харесваме или не харесваме дадено оръжие- ако е в кобура, то трябва да е винаги изправно и готово

                  Коментар


                  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Ето резултата от вчерашната стрелба от 13 метра по стандартна мишена за спортна стрелба /8 патрона/. Разстоянието не е голямо, а ръцете ми бяха подпряни на опора, но като за начало съм доволен. Сериозен проблем ми е обаче твърде малката мушка, която доста се "размазва" на слабото осветление в стерлбището. Мазах я с червен лак за боядисване на риболовни плувки, но изглежда идеята беше твърде наивна...
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150311_173522.jpg
Прегледи:1
Размер:79.2 КБ
ID:5648274

                    Коментар


                    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Имаш група - това е най-важното! Иначе за мушката, Слав боядисва неговата скоро, но тя си е с оригинална бяла точка. На ПМ освен със смяна, нямам идея как може да се подобри.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
                        Ето резултата от вчерашната стрелба от 13 метра по стандартна мишена за спортна стрелба /8 патрона/. Разстоянието не е голямо, а ръцете ми бяха подпряни на опора, но като за начало съм доволен. Сериозен проблем ми е обаче твърде малката мушка, която доста се "размазва" на слабото осветление в стерлбището. Мазах я с червен лак за боядисване на риболовни плувки, но изглежда идеята беше твърде наивна...
                        [ATTACH=CONFIG]785199[/ATTACH]
                        Защо си избра точно разстояние от 13м?
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                          Защо си избра точно разстояние от 13м?
                          Защото 20 и нагоре метра засега са ми много с този пистолет, а както казва The Back Bone, исках да видя някаква група от оръжието и въобще става ли нещо от него.
                          Избрах си 15 метра, но точно там имаше една гола крушка, която набедих, че ми свети в очите, пречи ми да виждам иначе "цветната" ми мушка и пр. глупости, за които впоследствие се потвърди, че наистина са били глупости... Преместих се малко напред, и след като теглих един далекомер, оказа се, че съм на 13 метра.
                          P,S. Стрелбището в Габрово е малко "абстрактно" съоръжение. Представлява 50 метров тунел, без коридори и обособен тир, с неподвижни мишени в края, тук там има осветление и тъй като рядко стреля повече от един човек, можеш да се местиш по цялата му дължина т.е. за различните дистанции, вместо мишената се мести стрелецът...

                          Коментар


                          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            Интересна работа.Загледах се че из Америка доста е разпространен ПМ. И всичките викат...за тия пари е чудесен.Пък ние тука плюем ли плюем..отгоре му!Значи тия тъпи американци дето могат да си купят всяко едно оръжие на света....или са най тъпите хора.Или ние българите сме най умните...средно положение явно няма.И да уточня моята позиция за ПМ...(за тия дето не са чели цялата тема)и не им е ясна.Че пак ще почнат едни драсканици....ПМспоред мен е практичен,евтин,здрав,непретенциозен,надежден и точен пистолет....Освен за едни и същи личности дето все им се чупят,не стрелят точно и ръждясват..ама това все горките на тях им се случва ...сигурно е случайно
                            https://www.youtube.com/watch?v=etZYLLhLGdg
                            https://www.youtube.com/watch?v=ZsoJOjt25vU

                            https://www.youtube.com/watch?v=GXRMLKiPLkY
                            .....съжалявам само че не са преведени за да разберете че хората нищо лошо не казват за него....
                            Land rover discovery 300 Tdi

                            Коментар


                            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Преди години имахме един майор по огнева в школата, и той като не уцелваха мишените и се оплакваха от пистолета все обичаше да казва: "...не е пистолета калпав- милиционерчето е калпаво..."
                              Същото важи и за поддръжката.
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар


                              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                                Преди години имахме един майор по огнева в школата, и той като не уцелваха мишените и се оплакваха от пистолета все обичаше да казва: "...не е пистолета калпав- милиционерчето е калпаво..."
                                Същото важи и за поддръжката.
                                ...то и в живота е така.
                                Land rover discovery 300 Tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X