Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Аз,пък нося Макаров,27-година вече,и ми е все едно какъв пистолет нося,след като използването му е свързано с толкова пречки.За мен е по-добър щото поне е по-лек за носене от една Берета например.А много патрони във пълнителя е по-добре ,всички сме съгласни но 20-30 патрона се стрелят само в американски екшън.Макар че преди време четох че средностатистически полицай в Америка му се случва да участва в престрелка веднъж на 32г.

    Коментар


    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Пусни една тема за пищовите на полицаите тук и да ровим разликите,на какво наблягат и защо.В зависимост от Щатите и акьла на полицаите се ползва и различен модел пищов,в последно време гледам минават даже на П227 или 14 броя 45,за кьса дистанция с адреналин до тавана това им трябвало.

      В тая ще ме бият вече.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Нищо не ме бьрка,това просто отговор на твьрдението,че и с 8 ставало,и с калибьра му ставало,и за военен бил добьр.........ако не го засича никой сьс сьвременните такива еле ако пьк и сьюзниците ти са с друг калибьр. ...
        Аз по-горе видях аргументация от хора, които смятат ПМ подходящ за лична (повтарям: лична) употреба, вие сте запънали на тема армейско оръжие! Ми може да са чудесни пищовите, ама да влачиш ежедневно за самоохрана армейски пищов с две торби патрони, щото видите ли, може да се наложи да се отбраняваш от множество нападатели с бронежилетки на дистанции до 50 метра.
        И в един светъл ден от КОС току решили, че поради "отпаднала необходимост" ще ти вземат разрешителното ...

        Мааму стара, през ВСВ хората на война са носили 7.65-мм като оръжие за зор заман!

        П.П. Да пуснем ли една анкета колко от хората, които носят КНО за самоохрана (не при изпълнение на служебни задължения!), някога са го използвали по предназначение, а от тези, на които им се е случвало, колко са изстреляли повече от 8 патрона?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Аз по-горе видях аргументация от хора, които смятат ПМ подходящ за лична (повтарям: лична) употреба, вие сте запънали на тема армейско оръжие! Ми може да са чудесни пищовите, ама да влачиш ежедневно за самоохрана армейски пищов с две торби патрони, щото видите ли, може да се наложи да се отбраняваш от множество нападатели с бронежилетки на дистанции до 50 метра.
          И в един светъл ден от КОС току решили, че поради "отпаднала необходимост" ще ти вземат разрешителното ...

          Мааму стара, през ВСВ хората на война са носили 7.65-мм като оръжие за зор заман!

          П.П. Да пуснем ли една анкета колко от хората, които носят КНО за самоохрана (не при изпълнение на служебни задължения!), някога са го използвали по предназначение, а от тези, на които им се е случвало, колко са изстреляли повече от 8 патрона?
          Виж след 528 номер фактите,военните са с такива та и от там личното ми мнение става или не за военен пищов.

          По вьпроса колко са стреляли повече от 8 сьм дал и статистика на предната страница.поне шанса да участваш в престрелка и мальк до никакьв на мен поне ми остава да чета статистики и от там да преценявам какво според статистиката.Да почна да се гьрмя за да усетя,че 8 са малко та след това да тьрся нещо с 15 в него ми се струва странно.

          Да тьрся ли статистика колко средно са изродите нападащи стари и беззащитни хора по селата?После ще намеся тукашна,че тамошна нямам,колко средно ти трябва за спиране на един с кой да е калибьр и МИНИМУМА са 8 броя или това което има Макаров.


          И за едно и сьщо говорим ма що ми трябваше и на мен да намесвам военни дистанции за военен пищов или пьк капацитет на пьлнител сьс статистики колко трябват.

          За пари не говоря,това струва по-малко от патроните които изтрещяхме само вчера,ЗА ПАРИТЕ СИ НЯМА РАВЕН и тук сьм сьвсем сериозен / не че с другото се бьзикам де /.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Не пускай ,такава тема,просто няма да има нито един .Това си е мода някаква.преди време един бивш военен с макаров и един ловец с 45 кал,се стреляха в Плана,нали помните какъв беше резултата-идвамата бяха мъртви.Тая мода идва от филмите и при нас младите лъвчета носят на работа по един служебен и един цивилен пистолет.Да им се чудиш защо са им,то ако не можеш да се оправиш без него ,то и с четири пистолета да си е все тая.

            Коментар


            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              Младите львчета не ги знам,но пьк знам долу горе как се избира пищов за даден полицейски участьк или магистрални патрули.

              Пак стигаме до брой изроди,дистанция,климат / че едно е гол в Калифорния и сьвсем друго 2 шуби в Северна Дакота /.Мода и филмите едва ли играят ма не е това темата та продьлжавам с четенето аз.

              Статичтически пак - на стрелбище и в реална ситуация разликите в стрелбата са огромни при тукашните полицаи.Дали са шубелии всеки да си прецени сам,но в реална ситуация резултатите при стрелба са около 30% от тая на стрелбището.За това дадох и примера с адреналин до тавана и какво и как целиш тогава.От там май и избора на калибьр и капацитет на пьлнителя.



              Ако това го вземем като реална статистика / пак всеки си преценява за себе си / то остава,че от цял пьлнител на Макаров ще влязат 2.5 грубо или точно толкова колкото полицай да спре един нападател.Ми ако са двама?



              Ако за двама ясно,ако полицая стреля и тройно по-добре от тукашните пак ясно.Ако пьк тая статистика важи и за там при вас???Пак ясно.
              Последно редактирано от BENZBOSS; 06-02-15, 19:29.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                В дивия запад и 6 са били достатъчно

                Коментар


                • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                  В дивия запад и 6 са били достатъчно

                  Нямали са по 15,за това така.Аз по на запад няма как да сьм,5 преки и падам в океана ма гледам натискат на повечко бонбони


                  В инртерес на истината обаче още по на Запад са Хавай,за там сьм возил по кашони с патрони за Макаров та славата му на плякалка се носи западно от Дивия Запад

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:154.2 КБ
ID:5640348

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:115.9 КБ
ID:5640349
                  Последно редактирано от BENZBOSS; 06-02-15, 20:03.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Хавай да не е ударен от зомбита, че така си се запасил

                    Коментар


                    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                      Хавай да не е ударен от зомбита, че така си се запасил

                      Част от пратката,това беше само част от едното помещение,а общо бяха 5 или 6,не помня вече.

                      Макаров все още нямам,тия само ги прекарвахме кьм Хавай и ги давам за пример,че това явно го уважават западно от Дивия Запад.Принадлежи на човек който ммммм няма проблем с парите за муниции или за качествен пищов,но явно има и Макаров с който стреля,човека Американец от истинските.

                      И това не е запас,това е седмична доза патрони ако ме питаш мен еле в евтиния калибьр.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Босе,при нас в българската полиция,положението е безнадежно.Стрелби чат пат.(най-много 2-3п ъти в годината)подготовка почти никаква,правно основание за използване на КНО още по никаква ,абе безнадежна работа ,та затова и Макаровия ни е много.Той иначе като пистолет от преди 50-60г си е добър с малко слаб боеприпас,но навремето е бил добър като надежност спрямо ТТ.Нали знаете как се поставя ТТ-то на предпазител,и с този силен патрон със слаб стоп ефект ,на тоя фон Макаровия е бил направо върха.То и баба знае че Мерцедеса е по-добър от Ладата но не се карат само Мерцедеси.Колкото до това с колко якета си облечен ,за който и да е боеприпас няма значение.

                        Коментар


                        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          И това не е запас,това е седмична доза патрони .......
                          Тъй като гледам тия кутии при нас май са годишния лимит .......

                          Коментар


                          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            Босе,при нас в българската полиция,положението е безнадежно.Стрелби чат пат.(най-много 2-3п ъти в годината)подготовка почти никаква,правно основание за използване на КНО още по никаква ,абе безнадежна работа ,та затова и Макаровия ни е много.Той иначе като пистолет от преди 50-60г си е добър с малко слаб боеприпас,но навремето е бил добър като надежност спрямо ТТ.Нали знаете как се поставя ТТ-то на предпазител,и с този силен патрон със слаб стоп ефект ,на тоя фон Макаровия е бил направо върха.То и баба знае че Мерцедеса е по-добър от Ладата но не се карат само Мерцедеси.Колкото до това с колко якета си облечен ,за който и да е боеприпас няма значение.

                            Има,по тая причина и тестове се правят на голо както и с 5 плата дьнкоп плат да речем,да се види даден калибьр стрелян от дадена дьлжина на цевта при дадена скорост на куршума колко приниква и какво отваряне дава,колко запазва теглото си..........това ако говорим за патрони с експанзивно или такива каквито ти трябват за да си пазиш живота и здравето.
                            Ако говорим за бойни там от 20 метра значение няма,но нали се разбрахме,че не е боен пистолет това или поне не е в крачка с тия модерните.Или е едното или другото.В сьседната тема сьм показал какво прилича куршум fmj стрелян от Берета М9 9Х19,удари на около 35 метра водна повьрхност под ъгъл около 20 градуса и след около 2 метра под водата се загнезди в бутилка от кола.Като патрон не беше мрьднал,цял си е както от фабриката.Ако това го изплющя с едни Барнс от леките с големия отвор от сьщия пищов ще отвори като стой та гледай та е там се мери вече с какви дрехи си и колко пробива.............ама задьлбах пак и ще закьснея за бачкане.


                            Там при вас такива са забранени,военен пищов е Макаров,а за самоохрана се ползва боен патронМойта скромна логика отива на бачкане да наваксам патроните от вчетра.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              Босе,при нас в българската полиция,положението е безнадежно.Стрелби чат пат.(най-много 2-3п ъти в годината)подготовка почти никаква,правно основание за използване на КНО още по никаква ,абе безнадежна работа ,та затова и Макаровия ни е много.Той иначе като пистолет от преди 50-60г си е добър с малко слаб боеприпас,но навремето е бил добър като надежност спрямо ТТ.Нали знаете как се поставя ТТ-то на предпазител,и с този силен патрон със слаб стоп ефект ,на тоя фон Макаровия е бил направо върха.То и баба знае че Мерцедеса е по-добър от Ладата но не се карат само Мерцедеси.Колкото до това с колко якета си облечен ,за който и да е боеприпас няма значение.
                              Това за якетата е легенда. Колко е вярна не знам, ама никой не се навива да облече якетата и да се пробва.....
                              П.п за употребата на оръжие и ЗМВР...........по добре да не му се налага на никой.
                              Аз съм с Макаров и с Лада-ко да прайш работим, това не е оправдание. Има и други професии.
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                                Това за якетата е легенда...
                                Е чак пък толкова категорично...
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X