Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Здравеите колеги. Мисля да се сдобия скоро с такъв пистолет, струва ми се, че за моите нужди е най подходящ /компактен и удобен за носене/. Бихте ли ми дали съвет какво да търся в момента на пазара, арсеналски екземпляр или да потърся нещо на старо. Ао е настаро не мисля, че ще мога да преценя състоянието. Стрелял съм с някои модели пистолети но определено смятъм, че съм лаик в темата.
    С уважение!

    Коментар


    • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      За сега май аз съм с най-дъртия ПМ със серия 16 *** - набор 76 ... дрънчи яко, почти като пред разпадане, но също така яко пломбира десетки. Горд собственик съм и на 34 *** - 94-ти набор. Пред закупка съм на марго 22 или на един 6 инчов холек 22 (просто за спорта).

      Коментар


      • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
        Здравеите колеги. Мисля да се сдобия скоро с такъв пистолет, струва ми се, че за моите нужди е най подходящ /компактен и удобен за носене/. Бихте ли ми дали съвет какво да търся в момента на пазара, арсеналски екземпляр или да потърся нещо на старо. Ао е настаро не мисля, че ще мога да преценя състоянието. Стрелял съм с някои модели пистолети но определено смятъм, че съм лаик в темата.
        С уважение!
        Арсеналски. Новото си е ново!Аз съм доволен от качеството. Имам чувството, че скача по-малко от армейските. Стреля точно. И не на последно място ще подкрепиш български производител!
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
          Арсеналски. Новото си е ново!Аз съм доволен от качеството. Имам чувството, че скача по-малко от армейските. Стреля точно. И не на последно място ще подкрепиш български производител!
          Определено те съветвам да заложиш на българския Макаров-цеви и заработка са по добри от руските защото са доработка на истинска соц стомана с изисквания за качество и дълговечност.От механика идълговечност на цевта и устойчивост ще се удивиш.Единственото нещо проблем на българския е мерните прибори,от мека стомана,деформират се при настройка и винаги са простреляни на седмица,деветка.Рядко има център център,но това се опрадя,с пиличка и дорник.Казвам ти уникално оръжие ще останеш доволен,като евтино и мощно е супер.Не е вярно че не е точно оръжие,доказвам го при необходимост пример от стойка на 80-100 метра средно кголямо куче.Важното е да пробваш и стреляш,ама много.Успех и новото си е нов.Незнаеш предишния мърляч как се е отнасял с оръжието плюс минус 100 лева няма да си проблем.Вземай новия и огинь-ь-ь-!!!
          имах и Toyota Rav 4 2006g.
          Mitsubishi Lancer 2008g.
          Honda CR-V 1998г.
          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

          Коментар


          • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Имам български Макаров от над 20 години. Не съм имал проблеми до сега. Не бих го заменил за друг пистолет.
            [url]http://www.gilza.net[/url] Лов, риболов, оръжие, кучета

            Коментар


            • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              И аз имам Арсеналски Макаров . Номера му е КТ 27**** което прави 87 ма година. Но на сертификата за качество пише : произведен 2004 година . На кое да вярвам?

              Коментар


              • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Във връзка с водена дискусия в друг форум искам да обърна внимание на всички ползватели на ПМ по отношение боравенето с въпросното оръжие, когато е с патрон в цевта. Законовите норми тук няма да имат отношение.

                Конструктивно ПМ позволява носене на оръжието с патрон в цевта не по-малко безопасно от всеки друг пистолет, който има вграден пин блок, независимо дали оръжието е в състояние на полу или пълен взвод. Това обаче е валидно при НАПЪЛНО ИЗПРАВЕН УДАРНО-СПУСКАТЕЛЕН МЕХАНИЗЪМ (УСМ).

                Когато са спазени всички конструктивни и технологични изискания за производството на въпросния УСМ (а те не са малко), пистолет Макаров ще възпроизведе изстрел само и единствено при натискане на спусъка му (изкл. варианта от „забравяне във фурната”).

                „Нежелан” изстрел може да има най-общо при следните положение:
                -Износване на частите на УСМ – износване зъба на запъвача или на местата, където той контактува с ударника(петлето);
                -отслабване на пружината на запъвача;
                -замърсяване или дори ръждясване на въпросните места на контактуване в следствие на неправилна експлоатация или нехайно отношение към оръжието;
                -извършване на некачествен ремонт и използване на резервни части, които не отговарят на спецификацията.

                В следствие на гореизброеното се наблюдава трайната тенденция ПМ своеволно да „прескача” в по-горната категория на картечните пистолети.

                Дискусията в другия форум беше по отношение възможността ПМ (и АПС) да възпроизведе неволен изстрел при изпускане на оръжието и падането му директно върху петлето. Дори инерционните сили на затвора, да са достатъчно големи, така че да преодолеят съпротивлението на възвратната пружина, при изправен УСМ изстрел няма да последва, тъй като иглата няма възможност да контактува с ударника. Практиката, обаче показва, че такива нежелани изстрели има, но те се дължат на гореизброените фактори.

                Другия интересен момент, който беше засегнат в дискусията е по отношение възможността ПМ да възпроизведе изстрел при задействане лоста на предпазителя в положение на ударника в боен взвод или т.нар. „декокване”. Колкото и да е странно, така ситуация е напълно възможна, ако ударника се освободи преди лоста на предпазителя да се е завъртял на повече от 22 градуса. Освен от износване, една от най-логичните причини за това е извършването на неправилен ремонт или използване на части от други оръжия, без да са се направили необходимите процедури по проверка и изпитание на оръжието.

                За проверка на въпросния ъгъл на освобождаване на ударника и изправността на УСМ в положение на полу и боен взвод се използва специален калибровъчен инструмент, който не е нищо повече от пластина с ексцентрична форма. С този инструмент би трябва да разполага всеки наричащ себе си оръжейник, който е упълномощен да извършва ремонт на ПМ.

                Всичко това го пиша с цел някой хубаво да си помисли преди да реши да използва „руската рулетка”, за да впечатли нечия нежна половинка, като в този материал:

                http://www.youtube.com/watch?v=tYs8vBMIhj4

                П.С. Оръжието в клипчето е „травматическое” и втория господин директно си натисна спусъка, но ситуацията можеше да се получи още и при номера на първия "тарикат".
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                Коментар


                • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  И аз съм с ПМ.Ако му хванеш цаката си става много добро и точно оръжие.В казармата ми е изкарвал домашни отпуски,затова си тача макаренко.

                  Коментар


                  • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                    [FONT=Verdana].....
                    П.С. Оръжието в клипчето е „травматическое” ..........
                    Какво точно означава "травматическое" в контекста? Че не е бойно ли? Или е със стоп-патрон? Простете невежеството, но клипът ме впечатли. Не че тук няма подобни издънки по полицейски сватби.
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      В Русия гражданите нямат право да носят КНО (но могат да притежават у дома), и затова за тях има измислена специална категория оръжия, които по смисъла на нашето законодателство са си пак огнестрелни. Патроните са с гумени топчета, които се изстрелват под енергията на изгорели барутни газове. Калибрите са различни от бойните напр. 10х22, 10х32, 13х45 и т.н., но има и такива, които могат да се ползват на бойни оръжия (за нуждите на МВД).

                      Ето го въпросното оръжие:
                      http://baikalinc.ru/ru/company/65.html
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от paunoff; 16-04-10, 13:18.
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                      Коментар


                      • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Благодаря. То го имало по-напред в темата, но май съм започнал да забравям.
                        Иначе и аз се обзаведох с Макаровец АЕ 38...., арсеналски. С хромирани джанти и орехови чирени. Само си смени титуляра, иначе си остана в семейството.
                        Последно редактирано от c_gul; 16-04-10, 14:42.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                          Благодаря. То го имало по-напред в темата, но май съм започнал да забравям.
                          Иначе и аз се обзаведох с Макаровец АЕ 38...., арсеналски. С хромирани джанти и орехови чирени. Само си смени титуляра, иначе си остана в семейството.
                          А то колегата не го интересува какво пише в темата!Важното е колко компетентно ще се изкажеА дали има връзка с темата ,пак не важно.......................важното е.Абе да се пише там нещо
                          Land rover discovery 300 Tdi

                          Коментар


                          • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            http://www.youtube.com/watch?v=tYs8vBMIhj4

                            Относно това.Втората пияна руска гарга,просто натисна спусъка!Изобщо не разбра че става въпрос за предпазител.Имам хиляди заключвания на на предпазителя на ПМ с патрон в цевта.Никога не е произвел изтрел.
                            Land rover discovery 300 Tdi

                            Коментар


                            • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                              http://www.youtube.com/watch?v=tYs8vBMIhj4

                              Относно това.Втората пияна руска гарга,просто натисна спусъка!Изобщо не разбра че става въпрос за предпазител.Имам хиляди заключвания на на предпазителя на ПМ с патрон в цевта.Никога не е произвел изтрел.
                              Това обаче не означава, че не може да се случи някой ден или с някое оръжие, нали?
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                              Коментар


                              • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                                Това обаче не означава, че не може да се случи някой ден или с някое оръжие, нали?
                                Ми като се случи ,ще му обърнем внимание на проблемаКато не се случвало ,що да гоним вещици?

                                П.П. Я прочети на #29 каво пише.
                                Land rover discovery 300 Tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X