Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Добре де...няма полемики. Очевадно нямаш Хилти в споменатия калибър(ползваните масово са 6,8Х18 ако ме не лъже паметта), което прави полемиката за чий ти трябват точно такива патрони леко безсмислена.
    П.П. Ползвайте си въздушните пушки по предназначение. Съвет от офталмолога
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • Или разпробий хилтито за китайски халосни 7мм. за газов пистолет.
      Такова флоберово патронче го има пак там дето продават халосните за газовия пищов в по заредените ловно-рибарски.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Имал съм предвид вида на куршума, например ако съм го закупил с патрони тип пресечен конус, а на стрелбището няма такива. Явно е без значение.
        Без значение е. Последната промяна (или поне тази, която аз помня, че не съм го чел скоро), относно вида патрони засягаше единствено употребата на такива с експанзивни куршуми. Обаче няма ясна дефиниция кои са експанзивни и кои не, та е малко кашава работата.

        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • 36. (нова - ДВ, бр. 37 от 2019 г.) "Боеприпас с експанзивно действие" е боеприпас, който е снаряден с куршум, специално проектиран да се разширява или фрагментира при проникване, увеличавайки диаметъра си, за да ограничи проникването и/или да причинява рана с по-голям диаметър.
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            36. (нова - ДВ, бр. 37 от 2019 г.) "Боеприпас с експанзивно действие" е боеприпас, който е снаряден с куршум, специално проектиран да се разширява или фрагментира при проникване, увеличавайки диаметъра си, за да ограничи проникването и/или да причинява рана с по-голям диаметър.
            Тва не е прието.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение

              Тва не е прието.
              От кого не е прието?

              П.П. Има и други важни промени, за който не го мързи да чете. Примерно:

              Чл. 98. (1) (Доп. - ДВ, бр. 103 от 2016 г., доп. - ДВ, бр. 37 от 2019 г.) Огнестрелните оръжия и боеприпасите за тях се съхраняват в метални каси, неподвижно закрепени, снабдени със секретно заключващи се устройства - за физическите лица на постоянния им адрес или настоящ адрес, за който е издадено удостоверение от съответната община. Когато огнестрелните оръжия и боеприпасите за тях се съхраняват по настоящ адрес, физическите лица подават заявление за уведомяване до съответния началник на РУ на МВР по постоянен и по настоящ адрес.
              Последно редактирано от icos; 04-01-20, 08:00.
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • Съвсем накратко искам да обърна внимание към промените в ЗАКОНЪТ ЗА ОРЪЖИЯТА, БОЕПРИПАСИТЕ, ВЗРИВНИТЕ ВЕЩЕСТВА И ПИРОТЕХНИЧЕСКИТЕ ИЗДЕЛИЯ, които влезнаха в сила през есента на 2019 година:
                Има няколко (според мен) основни пункта, които (отново по мое мнение) хармонизират и либерализират до голяма степен нашият режим с този в другите европейски държави (като например Германия):
                1. Късо нарезно оръжие може да се придобива и за лов. Условието е ловецът да има удостоверение за подборен лов. Основно предимство тук е, че всеки, който може да притежава карабина вече може да си купи и пистолет или револвер, като на практика може да закупува неограничен брой боеприпаси в съответният калибър без да отчита разходът им където и да било.
                2. Може да се придобива и заглушител (саунд модератор, супресор) за дълго оръжие. Заглушителите са със номера и се завеждат на притежателят им по същият начин като оръжието.
                3. По лично мое мнение (и наблюдения от последните месеци) драконовските изисквания и почти 100% откази за издаване на разрешително за носене за самоотбрана и самоохрана вече са в миналото. Това означава, че всеки който има курс за безопасно боравене с оръжие (разбира се и останалите необходими документи - медицинско, психо, удостоверение от НСС) може да подаде заявление за закупуване и да се надява, че с голяма вероятност молбата му ще бъде удовлетворена.
                Suzuki GSXR
                VW Touareg
                Mitsubishi Pajero II

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                  По лично мое мнение (и наблюдения от последните месеци) драконовските изисквания и почти 100% откази за издаване на разрешително за носене за самоотбрана и самоохрана вече са в миналото. Това означава, че всеки който има курс за безопасно боравене с оръжие (разбира се и останалите необходими документи - медицинско, психо, удостоверение от НСС) може да подаде заявление за закупуване и да се надява, че с голяма вероятност молбата му ще бъде удовлетворена.
                  КОСаджиите не споделят твоя оптимизъм
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                    Съвсем накратко искам да обърна внимание към промените в ЗАКОНЪТ ЗА ОРЪЖИЯТА, БОЕПРИПАСИТЕ, ВЗРИВНИТЕ ВЕЩЕСТВА И ПИРОТЕХНИЧЕСКИТЕ ИЗДЕЛИЯ, които влезнаха в сила през есента на 2019 година:
                    Има няколко (според мен) основни пункта, които (отново по мое мнение) хармонизират и либерализират до голяма степен нашият режим с този в другите европейски държави (като например Германия):
                    1. Късо нарезно оръжие може да се придобива и за лов. Условието е ловецът да има удостоверение за подборен лов. Основно предимство тук е, че всеки, който може да притежава карабина вече може да си купи и пистолет или револвер, като на практика може да закупува неограничен брой боеприпаси в съответният калибър без да отчита разходът им където и да било.
                    2. Може да се придобива и заглушител (саунд модератор, супресор) за дълго оръжие. Заглушителите са със номера и се завеждат на притежателят им по същият начин като оръжието.
                    3. По лично мое мнение (и наблюдения от последните месеци) драконовските изисквания и почти 100% откази за издаване на разрешително за носене за самоотбрана и самоохрана вече са в миналото. Това означава, че всеки който има курс за безопасно боравене с оръжие (разбира се и останалите необходими документи - медицинско, психо, удостоверение от НСС) може да подаде заявление за закупуване и да се надява, че с голяма вероятност молбата му ще бъде удовлетворена.
                    От всичките тези цитирани промени, не виждам на какво се базира оптимизмът за облекчаване на режима за самоотбрана?

                    Коментар


                    • На личният ми опит. Пробвах във всички направления. С успех. Пожелавам и на вас.
                      Suzuki GSXR
                      VW Touareg
                      Mitsubishi Pajero II

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                        На личният ми опит. Пробвах във всички направления. С успех. Пожелавам и на вас.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X