Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

    Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
    Сетих се да ви питам нещо...
    Те ти сега и "дум-дум".
    Като искаш такива неща - не ги пиши на всечетение.
    Виж какво представлява - и с пиличка за нокти можеш да си преправиш нещо стандартно(незабранено).

    Коментар


    • #62
      От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

      А честито ! https://www.24chasa.bg/novini/article/7319287 Не съм юрист ама да вкарваш административните нарушения по ЗДП за нарушения на обществения ред нещо не ми се връзва .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #63
        От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

        В случая май са визирали неплатените глоби от КАТ .
        Имаш глоба , не е платена - без разрешително .
        Платиш си глобата - разрешителното остава .
        На тая "държава" пари и трябват , не хора .
        Колкото повече спонсори - толкова повече има за "усвояване" .

        Коментар


        • #64
          От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

          Каккво общо имат двата закона ? За нарушение на ЗДП ме санкционират по него . В правото няма две наказания за едно провинение и то по два различни закона които нямат нищо общо . Симеоновските юристи пак четат законите като дявола евангелието
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #65
            От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

            С две ръце за, стига да го прави компютъра, а и отказа за издаване/ подновяване не се обяснява. За много по- дребни суми може да страдаш много повече, та става и компютъра на НАП да го прави, щото нали там нещо за правата, задълженията.
            пп принципно не съм против милитаризирането
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #66
              От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              С две ръце за, стига да го прави компютъра, а и отказа за издаване/ подновяване не се обяснява. За много по- дребни суми може да страдаш много повече, та става и компютъра на НАП да го прави, щото нали там нещо за правата, задълженията.
              пп принципно не съм против милитаризирането
              При нас и компютрите могат да взимат субективни решения
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #67
                От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                Тия дни са приели някакви промени в закона за КОС но освен разни коментари и медийни интерпретации не намирам нищо официално .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #68
                  От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                  https://www.parliament.bg/pub/plenar...ID_ZOBVVPI.pdf
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #69
                    От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                    Здравейте,
                    Бих искал да благодаря на писалите по темата - за мен беше полезна информацията, тъй като съм тръгнал по същия път като Flame_In_Black...
                    Получих повечето от необходимите ми отговори на някои въпроси

                    Коментар


                    • #70
                      От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                      За презаверяване - вече и бележка от стрелбище за купени/изстреляни 50 патрона.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #71
                        От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                        Това само за разрешително за носене и употреба или за всичко останало ловно ; спортно ? Тоя път минах метър защото закона тамън беше обнародван като подновявах разрешителното .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #72
                          От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Това само за разрешително за носене и употреба или за всичко останало ловно, спортно?
                          Ето го текста:

                          Чл. 87. (1) (Изм. - ДВ, бр. 44 от 2012 г., в сила от 01.07.2012 г., доп. - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г., изм. - ДВ, бр. 53 от 2014 г., изм. - ДВ, бр. 14 от 2015 г.) В едномесечен срок преди изтичането на срока по чл. 84, ал. 2 лицето, получило разрешение за съхранение и/или носене и употреба на огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях или разрешение по чл. 81а, подава заявление по образец за подновяване на разрешението до директора на ГДНП на МВР или до съответния началник на РУ на МВР, придружено от:
                          1. (изм. - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г., изм. - ДВ, бр. 20 от 2018 г., изм. - ДВ, бр. 37 от 2019 г.) документите по чл. 79, 80, чл. 81, ал. 1, т. 4 и ал. 2, 3, 5 и 6 или чл. 81а, и
                          2. удостоверение за годност за употреба на огнестрелното оръжие;
                          3. (нова - ДВ, бр. 37 от 2019 г.) документ от стрелбищен комплекс за проведени минимум веднъж за срока на действащото разрешително учебни стрелби по програма, включваща не по-малко от 50 броя боеприпаси за всяко от огнестрелните оръжия по чл. 6, ал. 3, т. 1, вписани в разрешителното.
                          Като съответния текст на чл. 6 гласи:

                          Чл. 6. (3) За граждански цели - самоотбрана, лов, спортни дейности, учебни стрелби, колекциониране и като реквизит за театрални, филмови и други постановки, могат да се придобиват и съхраняват:
                          1. огнестрелни оръжия за самоотбрана - късоцевни огнестрелни оръжия - пистолети и револвери с дължина на цевта до 30 сантиметра и до 50 броя боеприпаси за всяко огнестрелно оръжие;
                          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                          Коментар


                          • #73
                            От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                            Днес покрай друга работа се отбих в нашия КОС и разпитах за това.
                            Прилага се и важи. Ако имаш повече от 1 оръжие трябват протоколи за всяко едно. Нещо, което ми се вижда логично защото според мен не е редно да притежаваш оръжие и в рамките на 5 г. да не си провел поне една учебна стрелба с него.
                            Само забравих да попитам дали при подновяване на разрешителното ще издават и такова за патроните или как?
                            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                              Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                              Само забравих да попитам дали при подновяване на разрешителното ще издават и такова за патроните или как?
                              Отиваш на стрелбището и закупуваш от там 50 патрона, които изстрелваш и получаваш протокол. Твоите не ги пипаш.
                              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                              Коментар


                              • #75
                                От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                                50 броя боеприпаси за всяко от огнестрелните оръжия по чл. 6, ал. 3, т. 1, вписани в разрешителното.


                                Аз това го разбрах, че си изстрелвам моите и после си купувам нови от магазина, но не съм сигурен.
                                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X