Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

    От това няма смисъл. Не че не може, но е глупаво, защото ще трябва да ги подновиш, а това ще ти коства още административни таксички (едни 25 лв. отгоре на останалото). Затова отиваш, плащаш си патроните на стрелбището, вземаш си протокола в джоба и си свиркаш.
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • #77
      От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

      Нещо като ключалките , за ловното , все едно да карам полигон когато се сменям книжката - това е , за мен .

      Коментар


      • #78
        От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

        Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
        Нещо като ключалките , за ловното , все едно да карам полигон когато се сменям книжката - това е , за мен .
        И в това не би имало нищо лошо. Иначе не виждам нищо лошо и в изискването за изстрелване на n. на брой патрони. Хем ще си подмениш твоите хем няма да забравиш от коя страна се държи пистолета.

        42

        Коментар


        • #79
          От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

          Ако си се заредил със скъпи патрони защо да ги пуцаш на стрелбище ?
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #80
            От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

            Пич, на патроните няма ни номер ни дявол. Отиваш на стрелбището, пуцаш колкото ти е кеф и дали си изпукал старите или новите, на никой не му дреме. Важното е да поддържаш законоустановения брой в сейфа. Схващаш ли ...?
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #81
              От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Ако си се заредил със скъпи патрони защо да ги пуцаш на стрелбище ?
              Скъпи евтини поне веднъж в годината е хубаво боекомплекта да се обновява . Проблема ще дойде за хората по селата щото там стрелбище и в областните градове не навсякъде има .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #82
                От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                Аз питам за патроните не толкова заради цената, а защото има един друг аспект на въпроса, който или ви убягва или не съществува за вас.

                При покупка на единия съм оставил в КОС 5 бр. за прострелка сиреч имам законно 45 бр. наличност, другия го купих от човек с 43 бр. и оставих пак 5 бр. за повторна прострелка. За него ми останаха 38 бр. наличност.

                Та по скоро ме интересуваше с тези промени дали законово ще мога да си опраравя количеството и отново да имам по 50 бр. за всеки. Двайсетината лева за допълнително разрешително не ми пречат.
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • #83
                  От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                  Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                  Аз питам за патроните не толкова заради цената, а защото има един друг аспект на въпроса, който или ви убягва или не съществува за вас.

                  При покупка на единия съм оставил в КОС 5 бр. за прострелка сиреч имам законно 45 бр. наличност, другия го купих от човек с 43 бр. и оставих пак 5 бр. за повторна прострелка. За него ми останаха 38 бр. наличност.

                  Та по скоро ме интересуваше с тези промени дали законово ще мога да си опраравя количеството и отново да имам по 50 бр. за всеки. Двайсетината лева за допълнително разрешително не ми пречат.
                  Ако не ти пречи таксата ще можеш. Първия Аркус го взех с 13 патрона, след прострелката ми останаха 8, изстрелях ги, взех ново разрешително и си взех една пълна кутия читави...които след година смених с нови (на стрелбище).

                  42

                  Коментар


                  • #84
                    От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                    [QUOTE=siem;3508076]Аз питам за патроните не толкова заради цената, а защото има един друг аспект на въпроса, който или ви убягва или не съществува за вас.

                    При покупка на единия съм оставил в КОС 5 бр. за прострелка сиреч имам законно 45 бр. наличност, другия го купих от човек с 43 бр. и оставих пак 5 бр. за повторна прострелка. За него ми останаха 38 бр. наличност.

                    Та по скоро ме интересуваше с тези промени дали законово ще мога да си опраравя количеството и отново да имам по 50 бр. за всеки. Двайсетината лева за допълнително разрешително не ми пречат.[/QUOTE


                    Това се оправя на стрелбището.
                    Grand Cherokee WJ
                    Dodge Caliber
                    E 430 4-matic-T(S210)
                    GLK

                    Коментар


                    • #85
                      Един малко абдалски въпрос от неориентиран ,като мен. В процес съм на получаване на разрешително и после закупуване на пистолет и на въпроса : Та за бойните патрони е ясно , за стоп патроните и халостните как стои въпроса.Те отделно ли се регистрират или въобще не се регистрират.
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар


                      • #86
                        Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                        ... Та за бойните патрони е ясно , за стоп патроните и халостните как стои въпроса.Те отделно ли се регистрират или въобще не се регистрират.
                        Ако откриеш някакви, дето не се регистрират - пиши да знаем всички
                        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                        Коментар


                        • #87
                          Стоп патроните са забранени за цивилни, за халосните режим няма. Все си мислех, че процесът по придобиване на разрешително включва курс за безопасно боравене, където ги обясняват тия работи?
                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • #88
                            В курса още не сме стигнали до там . Просто попитах и типично по нашенски , почват да ти обясняват колко си тъп, вместо културно да ти отговорят! Все пак благодаря за информацията!
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • icos
                              icos коментира
                              Редактиране на коментар
                              Извинявам се за ръбавия отговор. Имам си обаче основание, след, като нямаш изкаран курс за боравене т. е. не си подавал още документи как така си "в процес на получаване на разрешително? "

                          • #89
                            Стоп патроните се водят помощно средство и са регламентирани за използване от МВР в закона за МВР . Поне аз в новия закон за КОС не видях някъде да са споменати . Карай си с бойните защото с тях не си в разрез със закона . Ако не е тайна къде и кой ви води курса ?
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #90
                              В Овча купел ще е някъде. Един приятел ме вреди и тази седмица ще ходя с него за първи път. Не знаех , че навсякъде трябват хора , та после и в КОС , абе разправия голяма. Ама вече съм се хванал на хорото.И понеже тая материя ми е тотално непозната , гледам да понауча нещо предварително , ей тъй за обща култура.
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X